Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek? Ismét lóra ültem,...

Mit tegyek? Ismét lóra ültem, de már semmi sem a régi.

Figyelt kérdés
Régebben nagyon sokat lovagoltam. Igyekeztem a lehető legnagyobb tudásra szert tenni a lovakról és a lovaglásról, a ló és lovas közötti kapcsolatról. Aztán jött az egyetem, és nem tudtam volna mindkettőt egyszerre csinálni. Nem rég újra lóra ültem, de az érzés már nem volt a régi. Amilyen jó lovas voltam, most annyira ügyetlen. A legrosszabb pedig az, hogy félek. Sosem féltem lovon, pedig akadtak bőven embert próbáló lovak, akiket be kellett lovagolni, vagy utóidomítani. Most viszont semmi sem működik jól. Az egész lovaglásom egy kész katasztrófa. Miért nem érzem magam most biztonságban a nyeregben? Veletek előfordult már ilyen? A lovak iránt érzett szeretetem még mindig a régi, de valami változott.. rossz irányba.
2011. júl. 11. 19:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kicsit el idegenedtél tőlük. Ha nagyon tartasz tőlük , akkor először inkább ne lovagolj, csak tartózkodj a közelükben, ápold őket. Így megbarátkozol a lovakkal és már várod mikor ülhetsz újra nyeregbe
2011. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
nekem is volt ilyen... nyáron több hétig minden nap lovagoltam és alig vártam hogy ujra lóraüljek. de aztán valami nem sikerült lovaglásnál... ugy értem a ló nem hallgatott rám stb. és valahogy elment tőle a kedvem. 2 hétig nem mentem. aztán érztem hogy már hiányzik de mindeig előjött hogy nem bírtam irányítani és minél többször gondoltam rá annál rosszabb lett. így lett belőle több minr fél év kihagyás. (jó, tuddom nem annyi mint neked). aztán valahogy rávettem magam, nem golkoztam és bejelentkeztem. elmondtam az edzőnek mivan és egy kezdőknek való lóra ültetett. nagyon imádtam. de eleinte még az ügetés is alig ment pedig amikor abbahagytam már vágtáztam. még most is minden óra előtt parázok pedig januárban kezdtem ujra. minden héten 1 lovaglás. de azóta már legalább ujra vágtázok :) mindig ráveszem magam hogy elmegyek és ott egyszerűen imádom. de ahogty ujra eljön a következő lovaglás megint félni kezdek. de ugy érzem azóta javult :) szerintem te is csináld csak nyugodtam, amit egyszer már megtanultál azt nem felejtheted el olyan könnyen ;) de semmiképp se erőltesd mert akkor rosszabb lesz...
2012. márc. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!