Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kaphatok egy pónit? (Kérdésed...

Kaphatok egy pónit? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú.)

Figyelt kérdés

A szüleim azt mondták, mikor elköltözünk kertes házba, kaphatok lovat/pónit. Már ültem lovon, értenék hozzá.

Egy bácsi nagyon olcsón eladna pónilovat, kiscsikót.Nekem kéne foglalkoznom vele megszelídíteni. Korábban már felhoztam a témát a szüleimnek, azt mondták, nem lehet, mert az osztályomból senkinek sincs. Pedig van elég hel y, felhozzam nekik a témát újból? Különben az anya a szigorúbb.


2011. júl. 13. 19:42
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
hupsz, "már ültem lovon" kimaradt ez: nagyon sokszor, de pónin kell gyakorolnom.
2011. júl. 13. 19:43
 2/14 kettőspontdédé ***** válasza:
79%
mázlis egy családban élsz, ha lehet pónid.... ha már egyszer ezt mondták hozd fel újból.
2011. júl. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
nagyon örülnék neki!
2011. júl. 13. 19:45
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj újra a szüleiddel és ha tényleg van rá helyetek és anyagi keretetek fenntartani őt megfelelő körülmények között akkor nyugodtan kérhetsz pónit bár abba gondolj bele, hogy nagyon sokáig élnek ezek az állatok és hosszú évekig lesz veletek és kell vele foglalkozni naponta.
2011. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
igen tudom, sok mindennel jár egy póni de már kicsi korom óta ez az álmom :D
2011. júl. 13. 19:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne keverjük a pónit a nagylóval, ha ismered is kicsit őket, össze sem lehet hasonlítani, legalábbis szerintem. Az meg megint más, hogy az "ültem lovon" nem tudás, sőt, igazából ember nem él a földön, aki "tud lovagolni", úgyhogy ez kicsit erős kijelentés lenne. Az meg megintcsak külön kategória, hogy pónit kapsz, vagy csikót.. Egy (bármilyen, legyen póni, vagy nagyló) csikóval rengeteget kell foglalkozni, és TÉNYLEG KELL HOZZÁ ÉRTENI, kétlem, hogy 14 évesen elég érett lenne valaki a feladatra, 14 évesen még szerintem nem szerezhettél akkora tapasztalatot, hacsak nem lovak között nőttél fel, de ezt is kétlem, mivel akkor már lenne lovad, és nem azt tartanád tudásnak, hogy ültél már lovon.. A csikó még kisgyerek, leginkább ahhoz tudnám hasonlítani, mintha hirtelen szülnél egy gyereket, és mindenre, de mindenre neked kéne megtanítani. Ehhez tényleg nagyon érteni kell, és szerintem egy bizonyos személyiség is kell hozzá, komolyság, érettség.. Nem bántás, de ne hidd azt, hogy be tudnál lovagolni később egy lovat, vagy hogy nem rontanád el. Tényleg lovak között kell felnőni, hogy mindenre meg tudd tanítani, a kötőfék elviselésétől kezdve a legutolsó dolgokig mindenre, hogyha (és megintcsak ezzel példálózok), hogyha azt tudásnak tartod, hogy ültél már lovon.. Szerintem otthon semmiképpsem, szerinted takarítanál alatta, foglalkoznál vele minden nap, télen-nyáron, éjjel-nappal, akár suli, bulik, stb mellett is? A másik, hogy az tényleg nem tudás, hogy ültél lovon, és ha otthon akarnál lovagolni, akkor csak elrontanád, hiszen mint már mondtam, nincs ember a földön, aki tökéletesen lovagol..

Ha szeretnél egy pacit, és tényleg engednék, lennél elég felelősségtudó, és nem mellékesen van felesleges min. 100ezer forintotok havonta (drágább istállókban több), hogy mindent gond nélkül tudjatok fizetni, akkor inkább kapj egy pacit úgy, hogy először bértartásban van, de a legjobb az lenne, ha rendszeresen eljárnál először lovagolni, és kipróbálnád milyen tényleg télen nyáron minden nap ottlenni, és eldöntenétek, hogy tényleg alkalmas vagy-e erre a feladatra (és megint nem bántás, nem mindenkinek van elég kitartása, tényleg nagyon kell szeretni ezt, hogyha a legnagyobb hóban és hidegben, és a 45 fokban is kimész foglalkozni vele..). Szóval nagyon gondold át, és azt is vedd számításba, hogy tudják-e fizetni a szüleid, mert ez manapság szinte tényleg csak a pénztől függ:S

2011. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
igen, ezen én is megtorpantam, hogy egy csikót akarna eladni nekünk az a bácsi, mivel azt nekem kellene betőrni, megszelídíteni...köszönöm a hasznos választ!
2011. júl. 13. 20:33
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem tényleg ne menj bele, bármilyen hízelgő is az ajánlat, mert egyedül nem fog menni, főleg nem hozzáértő segítsége nélkül. Hidd el, lehet, hogy aranyos, és tényleg jó lenne, hogy te vagy a gazdi, téged ismer el, stb, de nagyon, nagyon könnyű elrontani, és az egy dolog, hogy a lónak nem lesz jó, neked sem, és csak baj lesz belőle, hogy nem tudod majd kezelni.. Tényleg inkább ha megtehetitek vigyétek bértartásba, bármilyen pacit is kapnál, hasznos tud lenni, ha hozzáértő emberek segítenek neked..:) A másik, hogy egy lovat nem szabad egyedül tartani, minimum kettő, de a legjobb ha még több van, amibe szerintem végképp nem mennének bele a szüleid, és tényleg nagy feladat, ha otthonra vállalnátok, anélkül, hogy értetek a takarmányozáshoz, stb, és ha nem tudod, hogy hogyan kell takarítani, etetni, akkor tényleg inkább bértartás, ott mindent megmutatnak, előtted az élet, annyi lovat tarthatsz amennyit akarsz később, de tényleg nagyon meg kell tanulni, hogy mit hogyan, mert tényleg olyan, mintha egy gyereked lenne, és tényleg nagyon könnyű elrontani, és tényleg nem szabad vele játszani..
2011. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyű helytelen belovaglással elrontani egy lovat. egy idősebb lónál már kitudod tapasztalni milyen természetű, de egy csikónál nehéz megmondani. Lehet hogy egy kezes, aranyos csikóból nehéz természetű, csökönyös felnőtt ló lesz. Főleg a póniknál. Ők elég csibészesek :D
2011. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Először szerintem tanulj meg rendesen lovagolni(nem elég az ha néhányszor ülsz lovon)... Meg lovat tartani nem olyan dolog mint egy kutyát... DE ha nem is ülnél rá akkor is, de a szövegből azt veszem ki h lovagolnád... ahhoz hogy betaníts egy nyers lovat sok év tapasztalata kell... Nem akarok álom romboló lenni de ez az igazság.


Inkább járj lovardába még v oktatóhoz, és mellette keress egy idősebb nyugodt pónit h azért legyen is lovad(Nem csak egy ló van a világon).:)))

Remélem segítettem.:D

2011. júl. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!