Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a patrac? (Kérdésed...

Mire jó a patrac? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

[link]



Csak így magába kell rárakni a lóra vagy mi?=/


2011. aug. 29. 13:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
igen, nem szoktak alá izzasztót tenni. ezen a fajtán van heveder, sima nyakkendőcsomóval rögzítik. az igazi csikóspatracon nincs heveder, csak úgy feldobják a lóra. az alap kérdést nem igazán értem, mi az, hogy mire jó?
2011. aug. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Na szóval ilyet a csikósok használnak ezen van de az igazi bőr patracon nincs heveder.

Csak feldobod a lóra.

Ha esel és a kengyelben marad a lábad megy veled.

Én nagyon szeretem kényelmes és tényleg jó :)

Bár ugratni nem nagyon kéne vele :D

igazából azért van hogy a kengyellel egy kis biztonság érzete legyen a csikósnak :)

[link]

Nem tudom mennyire látszik de ezért használják (mármint hogy ne kelljen nyergelni minden egyes fektetésnél :)

2011. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Értem. És ezzel lehet menni lovagolni sima lépésben esetleg még ügetésben? ( amit belinkeltem azzal értem.
2011. aug. 29. 14:14
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Még vágtában is ha megmaradsz.

Amit ha hevederrel tanultál nem egyszerű.

Am. 2. voltam :)

2011. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Úgy értettem azt, hogy mire jó: lehet-e vele lépésben vagy akár ügetésben menni.


Megszokja ezt a ló, vagy ugyan úgy ugrálni fog mint ha a nyereghez szoktatnánk?


Ismerősöm mikor nyergelte a lovát akkor ugrált neki le akarta dobni a nyerget. Ezt a patracot is ledobná? Még sose volt rajt nyereg csak szőrén ültem mindig. És fokozottan akarom hozzá szoktatni a nyereghez ezért gondoltam, hogy patraccal kezdem.

2011. aug. 29. 14:19
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
ezen ugyan úgy van heveder, mint a nyergen, és a nyeregben sztem az zavarhatta a lovat. De ha van rá pénzed, a próbát megér :)
2011. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%
Régebben én is akartam venni patracot, de vagy 5-en erőteljesen lebeszéltek róla, akiknek volt, azt mondták, eszembe se jusson, nem éri meg, bármennyire is meghúzzák a hevedert, csúszkál össze vissza, és tényleg nem egynek volt ez a tapasztalata, hanem mindenkinek. Azt mondták, hogyha szőrén akarok lovagolni, akkor vagy csont szőrén, vagy összehajtott pléd/alátét + futószáras heveder vagy gurtnis heveder.
2011. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Ez igazából azért van hogy 50-60 km-ert ne kelljen szőrén lovagolni :)

És amúgy ha nyereghez akarod akkor először elég a nyeregalátét és azt megkötöd v.mivel azért ne kelljen mindent venni :)

csak akkor vedd meg szerintem ha csikós bemutatózni akarsz :)

2011. aug. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Nyereghez szoktatást én nyeregalátét plusz futószáras heveder kombóval kezdeném.

Amúgy a patrac olyan, mintha szőrén lovagolnál, szóval ugyanúgy lehet lépni, ügetni, vágtázni, mint nyeregben.

2011. aug. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Lehet még sem veszem meg. Mert még csak 2,5 éves és azt mondják, hogy 3 éves koráig nem szabad ráülni meg stb..De az én súlyom elbírja és egyáltalán nem dob le. Ezért akartam patracot, hogy legyen a lábamnak tartó.
2011. aug. 30. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!