Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fedeztetéssel kapcsolatos kérdés?

Fedeztetéssel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ha van egy nyeregtájon bélyegzett magyar sportló kancám, és jövőre beakarom fedeztetni egy más fajtájú ménnel,mert hobbi ló kell, akkor majd évekkel később bevihetem a tenyésztésbe úgy hogy a csikói nyeregtájon bélyegzettek legyenek? Nemfog bezavarni a "zugcsikó" ?
2011. júl. 13. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem...:P Szerintem....:(
2011. júl. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Persze, semmi akadálya sincs, hogy később fajtatiszta csikói legyenek.
2011. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 DakotaDamon ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehet gond. Attól, hogy van egy másik csikója, az a többit nem befolyásolja.
2011. júl. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szerintem attól még, mert hobbiló kell, nem feltétlenül szükséges más fajtájú lóval fedeztetni! :) rengeteg magyar sportló van, nem kell a legjobb származású és legrangosabb sportteljesítményű mént választani ;) vannak "hobbisabb" csődik is. nézz körül kicsit! :)
2011. júl. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

22:40 vagyok

kérdésedre is válaszolva: egy csikó miatt nem számít a kanca többi utódja! :)

2011. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek :)


15 éves vagyok még és faluban lakom.. Faluba, homokba, jórészt kocsi elé , meg szőrén lovagláshoz inkább valami félvérrel fedeztetnék, nem sportlóval! Aztán majd ha idősebb leszek akkor szeretném bevinni őt a tenyésztésbe :)

2011. júl. 13. 22:54
 7/8 anonim ***** válasza:

attól még, mert a fajtája nevében van, hogy "sportló", nem jelenti azt, hogy olyan sportos is! nem minden sportló versenyzik A1-ben vagy M osztályban... lovardában is van egy magyar sportló herélt, először azt hittem rá hogy valamilyen félvér, pedig tisztavérű magyar sportló. de olyan nyugis egy paci, kezdők simán felülhetnek rá, de ha jó lovas alatt megy, akkor azért lent van a feje meg hasonlók... :) és biztos vagyok benne, hogy csődörévei alatt sem volt ennél nyugtalanabb.

gondolom a kancád sem egy OB győztes, mégis magyar sportló... :)

2011. júl. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
lehetne OB győztes, de most még csak 4 éves és mivel hozzám került hobbira így nem lesz versenyeztetve :)
2011. júl. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!