Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek a ponimmal? (hosszú...

Mit tegyek a ponimmal? (hosszú a szöveg alatta)

Figyelt kérdés
Van egy (állitolag 4éves) herélt ponim.még karácsonyra kaptam.rengeteget szelidült tényleg nagyon sokat.16éves vagyok.ha ráülök a lábam lelog rola (deugy h a cipö orra épp) sztem nehéz vagyok neki shetlandi poni - izlandi poni keveréke sztem de nagyon gyönyörü.mikor ráülök nemakar menni egyhelybe lestoppol hiába rugom az oldalát vagy pálca.nemüthetem végig és nemis akarom:S tesom 5éves alatta meg de ugy h papám vezetöszárral megy elötte:S jah és hozzátenném h 6éve lovagolok.mit tegyke h tudjak rajta lovagolni ? (kantár,szörén)
2011. júl. 14. 14:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az a póni nincs nincs belovagolva, így ne csodálkozz, ha nem érti mit akarsz tőle. Kezdj el vele foglalkozni az alapoktól, a lovaglást meg hanyagold vele. Csak annyit ülj fel rá, ami feltétlen szükséges. Hagyd meg a kistesódnak.Neked egy nagy lóra lenne szükséged.
2011. júl. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitségeket.
2011. júl. 14. 15:31
 13/18 Diamond's master ***** válasza:
Bizony, egy ilyen pici póninak, te már nehéz vagy! Foglakozni persze foglalkozhatsz vele, úgyhogy a tesód lovagolja. Ha alatta sem megy vezetőszár nélkül, akkor szerintem mielőtt elkezditek a folyamatos lovaglását, dolgozz vele futószáron, hogy érzékenyebb legyen a segítségekre!
2011. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Hány kiló vagy? Jót a 16 úgy sok, ahogy van, de gondoltam megkérdem, mert a shetlandi, és az izlandi is erős.
2011. júl. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
hahóóó 4 éves!! Nyilán nincs belovagolva, az a hétvégi meg semmi neki. amugy ha lelog a lábad nehéz vagyok neki valszeg, és a csontajit és a hátát is rontod ezzel, nem hiszem h eröltetni kéne. tanitsd emg oylan szinten h tesód rá tudjon ülni esetleg futószáron és élvezd a látványt. Ne tedd tönkre szerencsétlen.t:D
2011. júl. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
második vagyok ... az, hogy hat éve lovagolsz semmit sem jelent, ha nem jó helyen ... az, hogy ráülsz, és rúgod, meg pálcázod az nem lovaglás -.- ... én is 8éve lovagolok, de csak 2éve járok olyan helyre, ahol mára már úgy megtanultam, hogy tudásnak mondható ...
2011. júl. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
valószinű nincs belovagolva te okos és nem tudja mit kell csinálni. Honnan tudná ha nem tanitották meg neki és nem foglalkoztak vele? Nem hiszem hogy be fogod tudni lovagolni..
2011. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem kell oltogatni a kérdezőt, szerintem már ő is rájött. Lehet, hogy 6 éve lovagol, de lovakkal nem tud bánni, mert ezt sok helyen nem tanítják, csak alád adják a kész lovat azt csá.


Szóval 16 évesen neked már kicsi ez a póni. Ráadásul 4 éves csikó, vagyis még gyerek. Nem tudja mit kérsz tőle, mert még sose tanulta. Futószárazni futószárazhatod, taníthatsz neki egy csomó trükköt is, de lovagolni ne lovagolj rajta, hagyd meg a kistesódnak.A fiatal póninak is megárt a terhelés, mert még fejlődésben van.

Szóval foglalkozz vele sokat földről, tanítgass neki dolgokat és olvas utána szakkönyvekben a lótartásnak lóval való bánásmódnak, miből áll a belovaglás idomítás.

2011. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!