Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit foglalkoztok naponta...

Mennyit foglalkoztok naponta a lovatokkal, és miképp végzitek ezt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdekelne, hogy másoknál mi a napi rutin, mennyit foglalkoztok a lova(i)tokkal, illetve hogy mivel töltitek ki ezt az időt.

Ha lehet, pontos leírást kérnék a szokásaitokról (pl.először a lovon ülve ugratás 20perc, utána vágta 20 perc...stb.)

A válaszokat előre is köszönöm!

DD


2011. júl. 16. 23:29
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Bemegyünk a pályára, hevedert húzok. Lépéssel bemelegítek, 8-10perc. Ez annyiból áll, hogy a cavaletti lent van a földön, azt gyakorlom lépésben, és ezalatt a 10 perc alatt megcsinálom az összes alakzatot.Ezek után egy bő félóra ügetés, ügetésben cavaletti alakzatok, kisebb akadályok (maximum 50-60 cm), majd 15-20 perc vágta, vágtában kicsi és nagyobb akadályok (50-90ig), majd 10-15 perc leléptetés hosszú száron, néha néha cavaletti. Remélem kimerítő választ kaptál, ha többet szeretnél tudni, írj privit :)
2011. júl. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ja, és ügetésben meg-meg állok, eleje körüli, stb, aztán másik kézre tovább ügetés.
2011. júl. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs lovam, de a lovaglóórán másodszor voltam ennél az oktatónál (ugyanis új). Leírom, mit csináltunk.

Adott nekem az oktató lóápoló felszereléseket, letakarítottam a lovat. Utána felszerelte, én néztem. Vártunk valamennyi időt (biztos a másik lovas miatt). Utána vittük a lovakat a pályára. Felszálltunk, nekem még a nyeregben állították be a kengyelt, meg mondták, hogy húzzam a hevedert, persze csak húzni kellett az oktató bekapcsolta a csattal. Aztán indultunk sétálni a pálya szélén. Sétáltunk. Volt könnyűügetés kengyellel. Aztán volt tanügetés kengyel nélkül, ami nekem nem nagyon ment. A lovon is szinte csak úgy tudtam rajtamaradni hogy fogtam az első kápát, nemhogy még irányítani a lovat. Csináltunk az órán még átváltást, az sikerült. Az átlóváltás nem, mert nem jól hallottam, hogy melyik betűnél kell. Csináltunk eleje körüli fordulatot is. Meg valami olyasmit hogy a belső száron rövidíteni kellett és a belső csizmával is kellett valamit (ezt nem nagyon értettem, mire volt jó). A feladatok sorrendjére már nem nagyon emlékszem. Én addig beljebb lovagoltam, amíg a másik lovas, Dezső vágtázott a pálya szélén. Persze aztán én is visszamentem. A végén leszálltunk a lóról, és jött a következő két lovas (nem mindig van így, hogy jön lovas utánunk, csak szokott olyan is lenni).

Tudom egy kicsit bonyolult, meg a gyakorlatok sorrendjét sem olyan jól írtam le. Leírtam, mi volt. Üdv.

2011. júl. 17. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt lovagolni mennék kiengedem a karámba, kitakarítok alatta, aztán leápolom, felszerelem és mehetünk ki. Terepre szoktunk menni így kb 6 perc mire oda érek. Ott elennörzöm a hevedert és teszek egy kisebb kört lépésben, meg pár alakzatot. Aztán jön az ugetés mind két kézre és alakzatok, szlalom, járó iskola kis tanügetés is. ez kb 20 perc közbe vannak lépések utána is lépek egy nagy kört aztán ügetés pár kör és vágta. Vágtába is kiskör, cavaletti... Mindkét kézre megyünk egy kör ügetés megin egy kis vágta és néha galoppozunk a kedvéjért. ja a vágta 15-20 perc. aztán egykör séta kicsit legel aztán megyunk haza lépésben hosszú száron lenozgatás képpen. Otthon kiengedem még picit a karámba ott lehempereg. lemosom a lábát nyereghelyét aztán meengedem :)
2011. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
mielőtt kiviszem lecsutakolom,patapucolás.felnyergelés kivezetem meghúzom a hevedert utána lesétálok a pályára(persze lovon) 2 nagykor ütemes lépés,majd ügetés. nagyon jó edzőm van sok sok fajta gyakorlatot csinálunk,mindig más és mindig újakat tanulunk. ez a bemelegítés 20 perc,utána 4en összeállunk carrouselként mert ügye én frízen lovagolok rajtam kivül 3 bnőmmel akikell bemutatóra készülünk.utána együtt gyakorlunk,majd leléptetésként kisétálunk terepre eggyet szilvázni utána vissza,leszerelés lemosás,szárítás be a helyére,adunk egy kis abrakot és ennyi. utána hagyom had pihenjen,mert mi igen kemény edzésbe részesülünk nincs lépés csak 5 perc az 1 óra alatt.
2011. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
jah bocsánat általába másfél 2 óra az edzésünk. akkor több a lépés.:)
2011. júl. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Huh!

Na EZEK kimerítő válaszok voltak :) Épp ilyesmire gondoltam, köszönöm nagyon, hogy rászántatok ennyi időt :)


De attól még érdekelnének további szokások! :)

2011. júl. 17. 21:57
 8/8 anonim válasza:

Szia!Látom régi a kérdés,de azért válaszolok.. :)

SZóval.Nekem nincs saját lovam,viszont a legjobb barátnőm kereszt szüleinek van 2 és oda járunk barátnőmmel.

November óta járok.Általában nálunk úgy van ez az egész,hogy mikor odaérünk még esznek a lovak.Addig mi össze szedjük a cuccokat (kefe,vezerőszár,futószár stb..amiket használni fogunk)

Mikor végeznek a lovak,alapos csutakolás,mindenhol végignézzük őket,hogy nincs-e seb vagy valami.Utána kicsit a karámban szoktunk lenni,van amikor futószárazunk.Utána zabot kapnak a pacik,azt is barátnőmmel adjuk oda nekik.Utána van amikor parellizünk meg ilyenek,utána még egy alapos csutakolás és go haza :)

Még nem lovagolunk rajtuk,mert kb 4 éve ültek rajtuk utoljára :/

Viszont esetleg ez is érdekelhet:

ha esznek a lovak,és nincs semmi teendőnk akkor a szénapadlásra szoktunk felmenni.Ott beszélgetünk esetleg olvasunk :D

Azért jó az a hely,mert van egy "lyuk" és úgy pont lelátni a lovakhoz :D

Remélem tudtam segíteni :)

2017. ápr. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!