Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Shetlandi póni, Welsh póni,...

Shetlandi póni, Welsh póni, Fjord vagy Pinto ló jobb?

Figyelt kérdés
A fentiek közül szeretnénk az istállónkba egy másik lova venni 12 éves lányunknak.Melyik lenne ideálisabb?
2011. júl. 21. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Én ezek közül fjordot vennék. Nagyon barátságos, könnyen kezelhető lovak, ellenben a pónikkal. Pinto-t nem annyira ismerem. Fjordja viszont van ismerősünknek is, meg sokszor szerepel iskolalóként. Persze a pónik is, de én nem ajánlanám...nagyon könnyű rossz vérmérsékletű pónit kifogni. De ne is fajta alapján nézelődjetek, inkább az alapján, hogy milyen a ló egyénisége, mennyire szimpatikus nektek. Én egyébként a kisbéri félvéreket szeretem a legjobban, leginkább ilyenekkel versenyeztem mindig (díjugratás), nagyon szeretem ezt a fajtát. :)
2011. júl. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
Nekem a Shetlandi a kedvencem...nagyon jó természetű,nem olyan mint a pónik általában...de párban szabad csak tartani,egyedül nem
2011. júl. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
shetlandit nem ajánlom, mert igen makrancosak tudnak lenni :) persze van köztük normális is :)Elsőhöz hasonlóan a fjordot javaslom. én 2 évig lovagoltam egy fjordon és nem igazán tudok ellene semmit felhozni :)welsh el még nem volt dolgom, a pintókat pedig egyedenként kell válogatni , de azokat is ajánlom :)
2011. júl. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha lovagolni akarja, akkor szerintem mindenképp nagylovat vegyetek, ne pónit, vagy esetleg egy kisebb nagylovat, de hamar kinövi a póni méreteit, és 12 évesen szerintem amúgyis nagy már rá.. Ha meg csak simizni szeretnétek, akkor bármilyen, amelyik szimpatikus, mindegyiket meg lehet szelidíteni:)
2011. júl. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem welsh...

van welsh A , B , COB a kislány méretétől is függ...

kedves és megbízható lovak 6 éve lovagolok és welshpónin kezdtem (jó kis évek voltak azok) ha választani kéne én azt választanám a pintot nem nagyon ismerem de a shetlandi pónival szerintem mellé is lehet nyúlni mert mert vannak köztük nagyon gonosz lovak is természettől függ...

sok sikert :)

2011. júl. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát a lányom legfőképp lovagolni szeretne rajta
2011. júl. 22. 08:28
 7/10 anonim ***** válasza:
akkor shetlandit semmiképp, a többi 3 közül bármelyik fajta jó :)
2011. júl. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
a shetlandik általában virgoncok, a welshek nagyon jó választások lennének, a fjord is kiváló lehet, a pinto nem biztos:/
2012. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolso a pinto miert is nem???
2012. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én őszintén a welshet támogatom,mivel 4 alapfajtája is van. Az "A" változat - Welsh mountain póni Kisebb gyerekeknek tökéletes az alapok elsajátításához,mert nem túl nagy,és szinte bármire alkalmas.

"B" változat - Welsh riding póni már nagyobb testalkatú és akár kisebb kocsikat is elhúz. Póni versenyeken gyakran szoktam látni. A nevében is benne van hogy welsh lovagló póni.

"C" változat Cob tipusú Welsh póni

"D" változat - Welsh cob póni

ők már inkább egy könnyű hidegvérűre hasonlítanak és csak méretbeli különbség van. Egyébként mindegyikre jellemző hogy nem túl bonyolult idegrendszerűek de azért figyelmesek és élénkek. Ráadásul igen ellenálló fajta.


Másodjára a Fjordot ajánlanám mert nyugodtak és stabil járásúak, és igen szerények az igényeik,valamint kevésbé fogékonyak a betegségekre és jól tűrik a hideget.


A pinto lovak inkább westwrn lovaglásra alkalmasak és nem is valami kis méretűek,így nem gyereklovak de én ezt a fajtát is szeretem már csak a személyiségük miatt is.A setland pónik néha igen hisztisek és hamar ki lehet őket nőni,és ugyan ott vagyunk ha inkább veszünk egy welsh "A"-t ami később is jó és nem is makacs.Persze azért a shetlandokban is van szeretnivaló.


Minden fajtában másat lehet szeretni és másra lehet használni szóval egyértelműen nem lehet dönteni. Egyébként gyereklónak még tudom ajánlami a New forest pónit,Connemara,Haflingi,exmoor stb. remélem tudtam segíteni!

2013. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!