Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovam lovaglás közben...

A lovam lovaglás közben folyton emelgeti a fejét, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mitől lehet az, hogy lovaglás közben amikor a szárral babrálok (pl lassítani akarok és visszahúzom kicsit) akkor a lovam felemeli a fejét és nem hagyja h "irányítsam". Ez addig nem volt gond amíg "martingán szárat" használtam, de most, hogy nincs ez eléggé zavaró. Valamit rosszul csinálhatok, vagy attől lehet, hogy menős a lovam? Meg alapjáraton elég nehéz megfogni ha szabad területet lát (vágtázhatnékja lesz vagy nem tudom). Előfordult, hogy annyira menős volt, hogy szinte meg sem tudtam állítani a vágtában és annyira tépnem kellett a száját(amikor nem volt martingán szár ami segítsen) hogy ki is sebesedett neki egy kicsit. Érdekes, hogy miután nagyon megtéptem neki a száját, behajtotta a fejét. De nem hinném, hogy a folytonos erőlködés és szájtépés lenne a normális módja annak, hogy "engedelmes" legyen. Mi lehet a megoldás? Mit csinálhatok rosszul?
2011. júl. 27. 12:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én is ilyen lovon lovagoltam, és ha huzigálom a szárat, akkor csinálja ezt, hagyd békén, legyen egy kontaktus köztetek, ne húzd nagyon a szárat, és ha megállítod, akkor vedd fel, de utána add vissza neki a szárat, különben nem tanulja meg, azért emelgeti a fejét, mert kéri a szárat, hogy engedd neki (és egyébként a többieknek igaza van, testtel kell irányítani a lovat nem szárral)
2011. júl. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
aki rángatja a lo száját hülye hozzá (nem te) sok a kéz többet engedj rá szigoruan csak derék ha rohan ha rángatod szájproblémái lesznek a menös lovak telivér vagy bármilyenek a titka az engedö kéz ezt meg kell tanulni (vizválaszto) ha ezt nem tudja valaki soha nem lesz jo lovas!
2011. aug. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szár ellen megy, vagy fáj neki. Nekem is ezt csinálja a lovam , de neki fáj a szája mert az előző gazdája úgy belerántott a szájába hogy teljesen szét ment, fel volt repedve és még most is néha feldagad (persze akkor nem ülök rá). Sajnos azóta fél a nyergeléstől, ha kiviszem a nyerget, kantárt, szügyelőt,..stb.-t akkor elkezd kaparni meg mocorogni. Bal kézen nagyon érzéketlen a szája, vágtában egy kész katasztrófa (természetesen csak bal kézen). Rohan mint állat, alig tudom vissza fogni , és közben még a szájára is vigyázzak. De amúgy ez a két lehetőség van.
2011. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
86%

A válasz megírásának időpontja: 07-28 12:20

nagyon nem teccet amikor azt írtad:

" Attól még, hogy Magyarországon ezt így csinálják."

Meggondolatlan ember vagy és szánom, hogy mlyen buta vagy. HA ezt írod, rengeteg jó lovast, lovas oktatót, hagyományörzőt és ha te is helyesen lovagolsz akkor magadat is lenézed. Gondolom te is azok egyike vagy aki, azt hiszi külföldön mindent jól csinálnak még a lovaglást is, pedig ott is tanulják, nem csak úgy születnek, és igen máshol is nem csak ebben az országban vannak tanulók akiknek problémája van a szárral, a lóval és mi egyebekkel.

Legyen már eszed, és gondold végig mit írsz!

További szép napot!

2011. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

ah és még mérgemben idióta kietési hiát is csináltam.. :S

jav: tetszett

2011. aug. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!