Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit fizetsz a lovad...

Mennyit fizetsz a lovad bértartásáért? Mit tartalmaz az ár?

Figyelt kérdés

milyen takarmányt kap,milyen pályák vannak, milyen típusú tartás stb


köszi


2011. júl. 28. 08:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%

45000-et. Ebben van éjszakára box, nappal legelő. A széna kevés és sz*r. Egy kinti pálya van, ami szintén sz*r, de legalább használható. Van egy kicsi fedeles, amit a nem frekventált időszakokban használhatsz. (Délelőtt és éjjel). A vízcsap leszerelve, hogy ne pancsoljunk... A zab, széna elzárva, hogy ne etessünk.

És szeptembertől emelés jön...

2011. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én tartok bérbe lovakat, 35 ezer/hó, angol boxos elhelyezés, karámozási, legelési lehetőség, napi 3-szor (ha legelőn van egész nap, akkor csak kétszer) jó minőségű széna vagy lucerna, reggel-este abrak (zab és korpa áztatva, télen kukoricával kiegészítve), kiváló tereplehetőség a lovarda körül, ugrópálya eu szabvány akadályparkkal, készül a díjlovagló négyszög és lesznek terepakadályok is, most épp átépítés alatt van az egész.
2011. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

OFF: te miért vagy ilyen olcsó és ennyi szolgáltatással? Gondolom nem nagyváros közelében élsz.

Ja, és még valami. Neked mennyi az önköltséged/ló? Gondolom nem veszed a bálákat, hanem te termelsz.

Nálunk most már úgy néz ki -ő mondja-, hogy a tulajnak 45000-ből semmi haszna nincs (!!!)

Ezt nem akarom elhinni. Szerintem 25000-ből meg kell lennie a takarmánynak, rezsinek és a lovász bérének is, főleg, hogy több, mint 20 bértartott ló van.

Elképzelhetőnek tartod, hogy tényleg ráfizetéses neki, holott fejlsztést nem nagyon végez?

Köszi a választ

2011. júl. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ahol én vagyok ott 30.000 Ft egy hónap. Ott csak a heréltek mennek ki nappal a legelőre, este be a boxba. A kancák és a csődörök bent vannak egész nap. Reggel és este kapnak zabot és szénát. Pálya nincs, csak a legelőn egy kis kitaposott rész. Esetleg le lehet menni a lovas klubb által fent tartott pályára, de az 5 km-re van.

Szerintetek így megéri?

2011. júl. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nálunk 30.000ft/hó. Van box, legelő, pálya, fedett, terep(bár már egxre ritkábbban megyünk, 3x kaja este zabot is kapnak. A másik lovamat meg otthon tartom :)
2011. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy egyes helyeken, hogy éri meg 30 000-ért tartani.kíváncsi lennék rá..
2011. júl. 28. 11:33
 7/19 anonim ***** válasza:
max úgy, hogy van 100 hektár kaszálója, meg más módon is van bevételi forrása (lóbérlés, oktatás, egyesület, ilyesmi)
2011. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
nekem nincs lovam, de az edzőm mondta hogy neki egy hónap 87000ft!
2011. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Én vagyok az olcsó bértartó. Vidéki vagyok, itt nem olyanok az árak, mint Pesten vagy más nagyvárosokban. Az is igaz, hogy saját földjeink vannak, ahol a takarmányt termeljük - nagyjából 60 hektáron van lucerna és kaszáló. Nem vastagon éri meg, de kb. 15 ezerből ki lehet így hozni a ló tartását, ebben nincs benne a lovász bére, azzal együtt beleszalad 20-ba, akár 25-be, attól függ, hány bértartott ló van természetesen.

Aki azt mondja, hogy 45 ezres tartáson nincs haszna, az vagy bolond, vagy hazudik. Ha tényleg nincs haszna rajta, akkor kétszeresen bolond, egyszer, mert fölöslegesen dobálja ki a pénzt az ablakon, másodszor mert haszon nélkül tartja más lovát. De azt hiszem, inkább csak hazudik. Egy jóbarátom nem termeli, hanem veszi a lótakarmányt és neki is kijön 25-ből per ló és nem éheznek nála a lovak.

2011. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Köszi. Én is így kalkuláltam. 20e haszonnak maradnia kell. Főleg, hogy maga termeli a szénát, amit meg vesz, az szutyok, tavalyi, rohadt bála. Gondolom féláron...

SZóval most mi vagyunk a ronda, gonosz bértartók, amik romlásba viszik őt, és ettől az enyészettől csak az emelés mentheti meg.

Közben úgy gondolom, ha valami szolgáltatásért 45-öt otthagyok, akkor had várjak el valamit cserébe, de itt pont fordítva van. Ha szólni merek valamiért, én vagyok a szemét, kekec bértartó...

Amolyan megtűrtek vagyunk, akiknek lépten nyomon hangoztatja, hogy tulajdonképpen szívességből tart minket... :(

2011. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!