Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit fizetsz a lovad...

Mennyit fizetsz a lovad bértartásáért? Mit tartalmaz az ár?

Figyelt kérdés

milyen takarmányt kap,milyen pályák vannak, milyen típusú tartás stb


köszi


2011. júl. 28. 08:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

12.18 vagyok, elég gáz helyen lehettek a lovakkal, kedves utólsó... Nekem erről személy szerint az a véleményem, hogy ha egy fodrásznak probléma, hogy a kedves vendég megmondja, milyen hajat szeretne, akkor ne menjen fodrásznak. Vagyis ha valaki lovardát üzemeltet és a bértartókból él, akkor igenis viselje el, ha azok szólnak valamiért. Egyébként pont ezért kell szerződést kötni, ahol az istállótulajdonos és a ló gazdája is pontosan meg van határozva, mit kell tennie, mihez van joga, mihez nincs, stb. Ha a lótulajdonosnak többre van igénye, mint amiért szerződéses alapon fizet, akkor vagy fizessen pluszt, vagy fogja be a száját. Ugyanígy a lovarda tulajdonosa, ha nem nyújtja azt a szolgáltatást, amiben megállapodtak, ne csodálkozzon, ha a bértartói reklamálnak, netán lelépnek....

Nem lehet jól élni lovakból ma Magyarországon, sőt, tulajdonképpen egyáltalán megélni se egyszerű, de csak annak sikerül, aki korrekt.

2011. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem csak bértartással, hanem oktatással is foglalkozik. Az pedig jóval többet hoz. Így kalkulálva egy iskolalova bevétele mínusz fenntartása neki sokkal többet hoz. Így ez a preferált, mi meg duguljunk el.

Az a baj (nem baj...), hogy nincs ránkszorulva, így megenged mindent magának. Ja, meg még monopolhelyzetben is van. De a hely meg nagyon jó, ettől függetlenül.


Na bocs, befejeztem az offolást...

2011. júl. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

utolsó, elküldenéd magánban, hogy melyik lovardáról van szó? mert bértartást keresgélek pesten, és az egyikre ráillik a felszereltség, nagyon nem lenne jó, ha egyről beszélnénk. köszi.


hogy ne offoljak,


55ezer

vidéki, de nagyváros melletti

pálya

fedeles

jó terep

saját takarmány

kinti benti patamosó

boxos tartás

öltöző

2011. júl. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

40.000et.

Ebben van box, karámozás, jártatógépezés - ha kéred, de egyébként délután magad is beteheted a lovat, ha akarod - van patamosó, két lópucoló helyiség, és egy pálya. A pálya nagyon jó, szuper talaja van, gyorsan felszárad ha esik és elég ruganyos. Van terep, de az már nem olyan jó, mert lezárták az erdőket. Meg van akadálypark is.

A lovak kapnak szénát és zabot napi 3x.

2011. júl. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Falun ***** válasza:

ahova én járok lovagolni (falu) ott is van bértartás.

tavasztól egészen a kemény telekig (télen is ha nincs nagyon kemény hide) kinti tartás van!

lovagló pálya és hatalmas legelő.


széna, zab és kukorica


25.000Ft

2011. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Vidéken, de nagyváros mellett. 40 000 Ft, a boxok saját kis karámmal rendelkeznek. Napi 3x abrakolás, reggeli és esti szénázás, teljes lovász ellátás, éjjeli őr díja, riasztó, karámok, és legelők használata. Valamint a telep teljes infrastruktújának használata, 2 homokos pálya, amiből az egyik világított, öntözött, versenypálya, fedeles lovarda, akadálypark. Összességében én megvagyok vele elégedve. :)
2011. aug. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
nálunk 35-45.000 -ig igények szerint saját karám , megbeszélés szerinti etetés, egy 60×60-as ugrópálya , egy 20×40-es djlovagló pálya , és egy 25×55 -ös fedeles ( a használat benne van az árban ), terep lehetőség .
2011. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én 80 ezer forintot fizetek havonta, ebben benne van a napi 3 x széna (6-8 kg réti széna, vagy lucernás széna), 3x roppantott zab (napi 3-6 kg),önitató, napi almozás,angolbox,heti 5 alkalommal 30 perc jártató gép használatlegelő(korlátlan használat)állatorvos heti 1-szer látogatja az összes lovat,2 ugró pálya, fedeles pálya, díjugrató pálya: 70 x 30 m, homokos, geotextiles,kinti pálya, jó terep lehetőségek :D
2011. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát nálunk 15 ezerért tartják, és igenis jó helye van. De cserébe már is lovagol rajta, ami nem baj nekem :) Amúgy 25 lenne alapból, és még a lovaglásért is kellene fiztenem, mivel kiskorú vagyok, de csak féleárat. Ha márs is lovagol, akkor ingyen van, ha épp ülnek a lovamon akkor akármelyik másikra felülhetek.
2011. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!