Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is kihasználás?

Szerintetek is kihasználás?

Figyelt kérdés

2 éve Apukám mondta, hogy menjek ki egy bácsihoz, mert vannak lovai és biztos tetszene. Akkor voltam 17 éves.

Pont nyár volt. Első alkalommal mind 3 ló megrúgott, az egyik nekem ment, de attól még tetszett a dolog. Mondta a bácsi (aki egyébként 70 éves, de nagyon fitt), hogy nyugodtan menjek ki, elkél a segítség és cserébe lovagolhatok.


Minden nap kibicikliztem 7km-t reggel. Megmutatta, hogy kell istállót takarítani, lovat pucolni a patáikat rendbe rakni. Ezek után megtanította, hogy kell felnyergelni és kisétáltunk egy közeli legelőre. Ezzel eddig nem is lenne semmi baj. Csakhogy a következő héten, amikor már látta, hogy jól mennek a dolgok, egyre többet szeretett volna és egyáltalán nem lovagoltunk. Tehát abból álltak a napok, hogy felhívott, h. milyen szép lovagló idő van, menjek ki.


Jó kimentem. Pucoljam meg a lovakat, takarítsam ki az istállót, kaszáljam le a lucernát és még így frissen hordjam rá egy fóliára, utána a lovaskocsit sikáljam le. Másnap ugyan ez, plusz a nyergeket ápoljam le és vigyem haza az izzasztókat kimosni. És nem lovagoltunk vagy csak annyi volt, hogy felnyergeltünk és mondta amnint a házzal szembe lévő legelőhöz értünk, hogy "Jaj, elfáradnak a lovak, szálljunk le." Persze mindezt azért, hogy ne az otthoni széna fogyjon. Így lovat ápolni megtanultam, lovagolni nem.


Ez 1,5 évig így ment, amikor elvittük egy hozzám közelebbi helyre a lovakat bértartásba. Akkor a fél nyáron keresztül ott voltak a lovak.

Az udvar tulajdonosa mondta, hogy mi lenne, ha amíg ott vannak bértartásban a lovak, addig délelőttönként felmegyek oda és délután pedig tanít lovagolni. (rendes oktató). Rendesen futószárazott, oktatott. Amikor már vittük vissza a lovakat, akkor én már alig jártam ki a bácsihoz, mert úgy éreztem, hogy kihasználnak.


Most is hívogat, hogy kellene neki egy kis segítség. Néha kimegyek, de az a napom is az ingyen munkával megy el és nem kapok érte cserébe semmit.


A hab a tortán, hogy amit én 1,5 évig teljesen ingyen csináltam. Hétvégenként és a nyarakon, addig mivel nem megyek ki már, egy fiúnak 550Ft-os órabérben csinálja ugyan ezt.

Én mondtam neki, hogy dolgoznom kell, kell a pénz. Most mondta, hogy ha kijárnék minden nap, akkor a bértartást megspórolná. Mondtam, hogy nem tudok, mert egyetemre kell gyűjtenem kell keresnem egy munkát. De nekem nem hajlandó fizetni.


Egyébként így utólag én is furcsállom, hogy akkor hagytam magam, de nem tudtam semmit erről a lovas világról. Nekem most bűntudatom van, hogy így "cserben hagytam" és elmentem egy másik helyre.


Szóval szerintetek is kihasznált?


2011. júl. 29. 12:16
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, de ez már sok ideje érik bennem. Amikor ott vagyok mindig megfogadom, hogy nem megyek ki többet, de utána bűntudatom lesz és kimegyek. :(


19/L

2011. júl. 29. 12:19
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2011. júl. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ki
2011. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nagyon kihasznált és-bocs-,de hülyét csinált belőled. Nehogy bűntudatod legyen, neked nincs okod rá. Inkább neki kéne bűntudatának lennie, amiért így kihasznált. Ne menj többet. Viszont fogd fel úgy ezt a másfél évet, hogy megtanultad gondozni a lovakat, nyergelni, stb...
2011. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát rendesen kihasznált. Én a helyedben megmondanám a bácsinak, hogy elszégyelhetné magát amiért így kihasznált Téged.

Ezt a másfél évet pedig fogd fel gyakorlatnak.

2011. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Járhattál volna rosszabbul is, persze az ember sajnálja az elpocsékolt időt. Ha hív a bácsi megmondanám neki, hogy kimegyek, van kb 3 óra szabadidőm és az neki 1500 Ft-jába kerül. Ha nem tetszik neki keres mást. Ennyi, te megmondtad, nem piára kell a pénz, hanem továbbtanulásra. Szerintem sokkal jobb az új helyeden és emiatt ne legyen bűntudatod. Nem hagytad cserben, végül is te segítettél neki, most ő is segíthetne neked, hogy fizet a munkádért, de nem teszi.
2011. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos kihasználta a segítő készséged és a kezdeti lelkesedésed, most meg már 'elvár'... Ne legyen bűntudatod, teljesen igazad van! :)
2011. júl. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahol most vagyok (ugye aki azt mondta, hogy menjek oda cserébe lovagolhatok) úgy látszik Ő is ki akar használni. Eddig mindig azt mondta, hogy nem becsült meg az öreg. Most pedig lesántult egy ló, nekem már nem jut. Volt, hogy mondta a hapi, hogy menjek ki délután lovagolni. Kimentem vártam, senki nem mondta,hogy melyik lóra ülök. Nagyon kellemetlenül éreztem magam. Aztán kimentem a többiek után gyalog a pályára és amikor az egyik lány végzett a lovaglással, akkor mondta a hapi, hogy akkor üljek fel kicsit. De látszott, hogy ilyen tessék lássék volt.


Minden hétköznap délelőtt kimegyek 11-ig vagy délig és csak akkor megyek ki délután, ha mondják. És még így is úgy érzem, hogy útban vagyok.


Úgy látszik engem mindenki ki akar használni.:(

2011. júl. 31. 22:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem állj ki magadért, mert ha nem teszed mindenki csak ingyenmunkára fog használni. Mondd el, hogy mit akarsz és ha ez nekik nem tetszik lépj le!!!
2011. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sajna ez elég szomorú, hogy az "új" helyen is kihasználnak. Nem tudsz megegyezni a tulajjal, hogy segítségért és mondjuk harmad-árért cserébe lovagolsz? Pl ha másnak 2000 egy óra neked legyen 650 vagy 700 és azért már ez is barátságosabb. Mondjuk kimész 2 órát melózol, aztán lovagolsz és fizetsz. Ha így sem működik a dolog, akkor vagy fizetsz valahol rendes árat és akkor tuti lovagolsz vagy szétnézel még mik a lehetőségeid, de sajnos a legtöbb helyen ezt fogod tapasztalni. Eleinte működik dolog, odaszoksz, aztán meg hülyét csinálnak belőled. De azért azt sem értem, hogy lehet ilyen spórolós a legtöbb ember, mert neki teszel szívességet, hogy nem kell még 1 lovászt alkalmazni, egy lónak meg nem árt meg néha plusz 1 óra plusz munka (kivéve ha napi 3-4 órákat dolgozik), ahol meg sok ló van majdhogy nem mind1.
2011. aug. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!