Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek is kihasználás?

Szerintetek is kihasználás?

Figyelt kérdés

2 éve Apukám mondta, hogy menjek ki egy bácsihoz, mert vannak lovai és biztos tetszene. Akkor voltam 17 éves.

Pont nyár volt. Első alkalommal mind 3 ló megrúgott, az egyik nekem ment, de attól még tetszett a dolog. Mondta a bácsi (aki egyébként 70 éves, de nagyon fitt), hogy nyugodtan menjek ki, elkél a segítség és cserébe lovagolhatok.


Minden nap kibicikliztem 7km-t reggel. Megmutatta, hogy kell istállót takarítani, lovat pucolni a patáikat rendbe rakni. Ezek után megtanította, hogy kell felnyergelni és kisétáltunk egy közeli legelőre. Ezzel eddig nem is lenne semmi baj. Csakhogy a következő héten, amikor már látta, hogy jól mennek a dolgok, egyre többet szeretett volna és egyáltalán nem lovagoltunk. Tehát abból álltak a napok, hogy felhívott, h. milyen szép lovagló idő van, menjek ki.


Jó kimentem. Pucoljam meg a lovakat, takarítsam ki az istállót, kaszáljam le a lucernát és még így frissen hordjam rá egy fóliára, utána a lovaskocsit sikáljam le. Másnap ugyan ez, plusz a nyergeket ápoljam le és vigyem haza az izzasztókat kimosni. És nem lovagoltunk vagy csak annyi volt, hogy felnyergeltünk és mondta amnint a házzal szembe lévő legelőhöz értünk, hogy "Jaj, elfáradnak a lovak, szálljunk le." Persze mindezt azért, hogy ne az otthoni széna fogyjon. Így lovat ápolni megtanultam, lovagolni nem.


Ez 1,5 évig így ment, amikor elvittük egy hozzám közelebbi helyre a lovakat bértartásba. Akkor a fél nyáron keresztül ott voltak a lovak.

Az udvar tulajdonosa mondta, hogy mi lenne, ha amíg ott vannak bértartásban a lovak, addig délelőttönként felmegyek oda és délután pedig tanít lovagolni. (rendes oktató). Rendesen futószárazott, oktatott. Amikor már vittük vissza a lovakat, akkor én már alig jártam ki a bácsihoz, mert úgy éreztem, hogy kihasználnak.


Most is hívogat, hogy kellene neki egy kis segítség. Néha kimegyek, de az a napom is az ingyen munkával megy el és nem kapok érte cserébe semmit.


A hab a tortán, hogy amit én 1,5 évig teljesen ingyen csináltam. Hétvégenként és a nyarakon, addig mivel nem megyek ki már, egy fiúnak 550Ft-os órabérben csinálja ugyan ezt.

Én mondtam neki, hogy dolgoznom kell, kell a pénz. Most mondta, hogy ha kijárnék minden nap, akkor a bértartást megspórolná. Mondtam, hogy nem tudok, mert egyetemre kell gyűjtenem kell keresnem egy munkát. De nekem nem hajlandó fizetni.


Egyébként így utólag én is furcsállom, hogy akkor hagytam magam, de nem tudtam semmit erről a lovas világról. Nekem most bűntudatom van, hogy így "cserben hagytam" és elmentem egy másik helyre.


Szóval szerintetek is kihasznált?


2011. júl. 29. 12:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nekem nővéremmel csináltak ugyan ilyet, csak másik emberek, stb.
2011. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!