Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az baj ha a lovamat reggel...

X) kérdése:

Az baj ha a lovamat reggel nem 6kor vagy 7kor viszem ki, hanem csak 8 órakor? Számít ez valamit ha ez a rutinja?

Figyelt kérdés

Csak mert nem vagyok egy korán kelő típus gyakran visszaalszom. De anyáék mindig mondják hogy "ez nem jó a lónak, majd inkább én kiviszem. Hát nem látod hogy itt járkál??" és ezzel még nem is lenne probléma de ilyenkor kajával nyugtatják le. Hiába mondom nekik hogy ne adjanak neki mert már teljesen elkapatták, nem hallgatnak rám és azt hiszik szeretetből lökdösi őket állandóan. Sőt hiába mozgatom csak hízik.. Hogy tudnám nekik elmagyarázni hogy pont az nem jó a lónak hogy erre szoktatják rá?

Végül is csak félig lett lovas kérdés de remélem lesznek NORMÁLIS emberek akik tudnak segíteni :)


2011. aug. 3. 22:16
 1/7 anonim válasza:
0%
én a lovam minden nap kicsapom ...
2011. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia !! én az én lovamat 8 után fél 9-ig bezárólag viszem ki, anyum reggel odaadja 6-kor az abrakját, meg lök elé egy kis szénát, amikor megy dolgozni... én meg felkelek és átviszem a karámjába :)

a te esetedben szerintem se lenne gond, ha így lenne, max ha nagyon nyugtalan, vagy kapar, akkor szánd rá azt a pár percet amíg átvsized, vagy kiviszed .... utána még visszafekhetsz egyet szunyálni :)

2011. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az az egy óra nem gáz, az már gázabb lenne, ha hirtelen délutánként vinnéd be, és mindent máshogy csinálnátok vele.. Anyukádéknak meg magyarázd el, hogy ne etessék a lovat, mert nem tesz jót neki, beteg is lehet tőle. Te pedig kelj fel, vidd ki, azt még pizsiben is meg tudod, hogy kötőfékkel átvezeted és heló, aztán visszafekszel:)
2011. aug. 4. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A lovad nem azért járkál, mert már menne, hanem azért, mert megszokta, hogy anyudék olyankor kajáltatják - ez többet árt neki, mint ha később megy ki. De ha már van lovad, össze kéne szedned magad és idejében fölkelni. Nekem mondjuk tök evidens volt mindig, hogy állatom van, tehát kötelességem van. Ha hajnalban mentem haza egy buliból, akkor is fölkeltem, vagy le se feküdtem addig, míg nem rendeztem a lovakat meg a kutyákat.
2011. aug. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyenek a szüleim... A kutyának napi 3szor adnak enni, és már szegényke olyan kövér, hogy nézni is rossz.
2011. aug. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem nem az a gáz, hogy nem kelsz fel, hanem az, hogy a szüleid etetik... Az állatok a rendszert szeretik, tehát ha 8-kor viszed ki, megszokja, és utána ez lesz neki az alap. A kajáltatás viszont rossz, mert pont a rendszert borítja fel...
2011. aug. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én tatám is ilyen.. hiába mondjuk neki ne adjon enni neki, csak add. Nálunk apa szokott reggel adni enni mert úgy is korán kell. Én nem szoktam ugyan akkor kiengedni. mindig máskor. És semmi baja, nem hisztizik meg semmi. Tudja h úgy is kiengedem. Szóval nálunk nincs ilyen h mindig ugyanakkor engedem ki és lovagolok vele.
2011. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!