Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tanügetés: Ez így jó? (bővebbe...

Tanügetés: Ez így jó? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap az oktatóm nem ért rá, ezért egy nálam fiatalabb (kb 13 éves fiú) futószáraztatott (19 éves vagyok).

Utoljára tavaly futószáraztam. Most tanügettem újra és most nem éreztem, hogy pattogok, hátra dőltem és a szárakat is fogtam + én indítottam ügetésbe. Így jó? Néha a vádlimmal viszont elengedtem a lovat. Miért lehet ez?


2011. aug. 4. 17:55
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és voltizs hevederrel. Amikor hátra dőltem és úgy ügettem, olyan volt mintha kicsit a derekam a vállamhoz képest egy C-betűt írna le. Nem tudom jobban elmagyarázni :)
2011. aug. 4. 17:57
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt eleve is így kéne. Nem szabad pattogni, az a rossz.
2011. aug. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet hogy nem nyomtad le a sarkad vagy nem volt térdtámasz vagy esetleg felhuztad a térded gondolom
2011. aug. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapesetben a lovas válla, csípőcsontja és a sarka egy egyenesre esik, akkor ül jól. Szőrén, voltizshevederrel a váll a függőlegesnél picit hátrébb kerül, csípő, derék laza. Comboddal ugyanúgy fogni kell, mint nyeregben, ez alap. Ha pattogsz tanügetésben, akkor még komoly problémáid vannak, semmiképp ne tanügess úgy, hogy fogod a szárat, mert biztosan rángatod a ló száját. A ló fejét futószáron illik kikötni, ha nem fogja a szárat a lovas, így dolgoztatni. Neked pedig azt ajánlom, addig ne gyere le futószárról, amíg nem tudsz elengedett kézzel, pattogás nélkül ügetni és vágtázni is a lovon. Majd ugyanezt nyeregben, megspékelve egy kis kengyel nélküli tanügetéssel, könnyű ügetéssel és könnyített ülésben vágtával. Ha ez is megy, akkor vedd csak kezedbe a szárakat, majd meglátod, hirtelen mennyi mindenre fogsz tudni jobban odafigyelni, sokkal inkább helyesen fogod tudni alkalmazni a segítségeket, jobban fog rád reagálni a ló, sokkal több örömöd lesz az egészben. Sok sikert!
2011. aug. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos nem én döntöm el, hogy mikor jövök le futószárról (összesen 3-4 szer volt úgy), mert istállómunkáért cserébe lovagolok.
2011. aug. 6. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!