Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ménekről vélemény? Tényleg...

Ménekről vélemény? Tényleg olyan vadak, mint ahogy sokan állítják?

Figyelt kérdés
Szeretnék lovat venni,nagy valószínűséggel csődör lesz.
2011. aug. 8. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz tapasztalt lovas kell. De amúgy ez függ attól függ, hogy milyen maga a ló és hogy van nevelve.. Ismerek olyan csődört aki nyugodtabb, mint egy kanca, de van ez fordítva is.
2011. aug. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Néhány elég vad tud lenni, a hormonok miatt... De persze ez nem mindre igaz, de mindneképp próbáld vétel előtt, hogy milyen (ez minden alkalomra igaz)!
2011. aug. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem "vadak", de határozott lovast és gazdát igényelnek.

Ha betartod (és ismered) az alapvető szabályokat nagyon jófejek.

2011. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Határozott és tapasztalt gazdát igényelnek, mert ha ráhagysz dolgokat könnyen a fejedre nőhet. Előny az olyan, amelyik még soha nem fedezett, mert azzal kancák közé is bemehetsz, nem fogja magát felhúzni.

Én a helyedben vennék egy 7-8 éves csődört, és egyből ki is heréltetném. Azért mert addigra már elnyeri a formáját, szépen kinyakasodik, és nem esik össze a beavatkozás után, sokkal nyugodtabb lesz.

2011. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A mének állati jó fejek tudnak lenni, de csakis tapasztalt lovas kezében, ha kezdő vagy, felejtsd el, csak baj lesz belőle.

Nekem van igazi tüzes arab ménem, imádom, egy tündér, érti és érzi minden rezdülésemet, okos, szeretnivaló és gyönyörű, de nem sok mindenkinek merném ajánlani, tényleg kell hozzájuk tudás meg tapasztalat.

2011. aug. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is ismerek kenyérre kenhető csődört,és zizi kancát.

Mént inkább ne vegyél.

2011. aug. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 x) ***** válasza:
Hát nem tudom miért pont mént akarsz de tényleg a nevelésétől függ... tudnak nagyon aranyosak is lenni. De tényleg jobban szeretik a tapasztalt, határozott gazdát. Egyébként vannak olyan csődörök akik a férfi lovasokat jobban preferálják mert határozottabbak :) és persze vigyázni kell velük más lovak között. Bár én a herélés ellen vagyok de inkább heréltet ajánlanék vagy egy nyugodt kis kancát.
2011. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem hülyeség az alapján ítélni, hogy mén vagy kanca.... nekem is ménem van és olyan mint egy birka.. pl legelőn sétálgat utánam, ha kiviszem az istállóudvarra és el kell szaladnom valamiért nyergesbe akkor ugyan úgy áll ahogy otthagytam.:) de volt még egy mén az istállóba ahhoz meg 3 férfi kellet, hogy eggyátalán ki lehessen vezetni a legelőre... de ismerek olyan kancát ami hörög versenyen mint egy fedmén....
2011. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!