Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik marvédő lenne jobb a...

Melyik marvédő lenne jobb a lóra ha a nyereg megnyomja a marját és bedagad? (linkek lent)

Figyelt kérdés

A nyergem megnyomja az egyik lónak a marja mellett a csontot és már kezd bedagadni neki tőle.Milyen marvédő lenne célszerű használni?

marvédő zselé: [link]

poliuretán marvédő: [link]

[link]

memóriahabos marvédő: [link]

zselés marvédő előre: [link]


2011. aug. 10. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hót feleslegesen tuszkolsz bármit a nyereg alá. Egy másik, jól illeszkedő nyeregre lenne szükségetek. Normál esetben a nyereg nem érheti a ló marját, legalább két ujj résnek kell lennie.

Ha alá is teszel valamit, az össze fog nyomódni, és ugyanúgy nyomni fogja a marját. Még a zselés alátét is.

2011. aug. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az öklöm befér a nyereg és a marja közé úgy nyergelek, hogy véletlenül se fordulhasson elő ilyen.Még nincs neki bedagadva csak egy fél ujjbegyni helyen és a marja mellett balra kicsit lentebb 5 centivel, máshol nincs ilyenje és ezért gondoltam, hogy a nyereg lehet a gond.Nincs pénzem egy másik nyeregre főleg, hogy ugró nyereg kéne és olyan amit versenyre is vihetek.Nem a saját lovam csak lovagolom.Van a lovardában egy másik ló neki is ilyen problémája van de neki a marjánál van bedagadva, de az biztos nem a nyeregtől mivel ott hozzá sem tud érni, mindig úgy nyergelünk hogy legyen hely bőven a marja és a nyereg között.
2011. aug. 10. 12:08
 3/8 anonim ***** válasza:
az enyémnek magas a marja én ugy szoktam hogy teszek 1 szört és még arra 1 zselét.
2011. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem. Akkor passz. Nem lehet, hogy a nyereg tömésével van baj?

Amúgy a felsoroltak közül mindegyik jó lehet, de én a memóriahabosat venném.

2011. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a lovamnak megnyomja a marját és én memória habosat használok. Azóta semmi baja nincs. A többit nem ismerem én ebben megbízom! ;)
2011. aug. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a memhabosat venném, vagy a lehető legvastagabbat, ami még összenyomódva sem olyan vékony... A többivel az a baj, hogy mind vékony, vagy kemény. De megoldhatod olcsóbban is, nálunk a tulaj felesége varrt. valahonnan szereztek jó három-négy centi vastag szivacsot, alátétalakúra vágták, a marjánál csináltak bemélyedést, és az izzasztó alá tesszük, hasonló a problémánk, mint neked.
2011. aug. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot és a kedves válaszokat!Máshol csak erre azt írták, hogy bunkó vagyok, hogy nem veszek új nyerget a lóra meg csináltassam meg azonnal a nyerget, de mindkettő eszméletlen drága lenne...Nos egyenlőre zselé lesz, mert azt tudok kölcsön kérni és edzőm szerint az lesz a legmegfelelőbb, de ha nem jó akkor veszek egy memóriahabos marvédőt.
2011. aug. 10. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Nos aki azt mondja nem érdemes az nem nagyon ért a lovakhoz!Én 22 éve lovagolok 7 éve oktatok és nem új nyereg kell hanem marvédő!
2012. okt. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!