Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A ló meg tudja játszani a...

A ló meg tudja játszani a sántaságot?

Figyelt kérdés

Ma voltunk kint terepen. A ló amelyiken mentem, lépésben még semmi baja nem volt, amikor elkezdtünk ügetni első pár lépésnél sántított aztán már nem. Hava felé már nem volt hajlandó normálisan ügetni.

Azt tudom, hogy a kutyák is meg tudják játszani magukat, de a lovak is?

(Mind2-en kezdők vagyunk, akivel kimentem Ő is)


2011. aug. 10. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tudják játszani.
2011. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
igen tudnak.
2011. aug. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ilyenkor mi a teendő? Az a baj, hogy féltettem, hogy nehogy valami baja legyen, mert nem az enyém a ló.
2011. aug. 10. 21:15
 4/10 anonim válasza:
78%
Azért csinálja mert lusta, nem akar dolgozni vagy csak vissza szeretne menni.
2011. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
tipikus munkaundor. :D kedvenc lovam, amikor fiatal korában volt gazdája (aki kicsit tapasztalatlan lovas volt), rendszeresen eljátszotta ezt. ilyesmi volt a műsor: gazdi lepucolja, felnyergeli, felöltözik, felül. végre-valahára, nagy büszkén feszítve beléptet a karámba, erre pacika elkezdi húzni a lábát, sántít. nagy szomorúság, lenyergelés, lovat vissza a karámba. ahogy elhajtott a kocsival, az a ló gyerekek olyan vágtát lenyomott diadalittas pofával, hogy a galoppon futó telivérek is megirigyelhették volna :DDD
2011. aug. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudnak, de nem hiszem, hogy sok ilyen rafkós ló lenne. Lépésben nem látszik a sántaság, az állatorvos is azért nézi ügetésben, kemény talajon. Arról pedig, hogy nem akar normálisan ügetni, nem az jutna esezembe, hogy szimulál. Persze ettől még előfordulhat, de azért megnézetném a lovat. (Tudom, tudom, nem a tiéd)
2011. aug. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott kezdődik a dolog, hogy ha a ló elkezd sántítani én leszállok és megnézem a lábait patáit, ha esetleg kő van benne bicskaheggyel kikaparom, megnézem a patkókat is. (Egy jó bicska mindig legyen a zsebetekben, mert bármikor lehet olyan baj, hogy szíjat kell vágni, vagy követ kiszedni stb.)

Ha megnéztem a lábait és nem kavics volt, vagy más, akkor megnézem kézen vezetve ügetésben, hogy akkor is csinálja-e.

Ha nem, akkor átnézem a nyerget is, hogy biztos jól fekszik-e fel, mert ha a lónak fáj a háta, azért is sántíthat. Ha minden rendben van, akkor felülök és tovább megyek, aztán majd mutatja megint, ha sántít. Lehet olyan problémája is, mely csak a lovas súlyára jön elő, de nem zárható ki az se, hogy szimulál. Mindenesetre akkor nem kell hajszolni, ha visszaértetek jelzed a ló gazdájának, hogy mit tapasztaltál, a többi az ő dolga.

2011. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyne. Az én lovam akkora színész például, h ha nincs kedve dolgozni, akkor mind a négy lábára 'lesántul'. Régen pl gyűlölte a díjlovas edzéseket, mert utált kereken menni, és mikor meglátta az edzőt, rögtön átment sántába.

Egyébként ha terepen sánta, akkor alap - ahogy az előző is mondja - hogy leszállok és átvizsgálom a lábait, meg a felszerelést. Előfordulhat h belelépett vmibe, vagy kő feszült a patkó és a pata közé, ami bizony kiválthatja a fájdalmat. Vagy tényleg hátracsúszott a nyereg és rosszul fekszik fel, vagy bármi. Lépésben nagyon nem történhet húzódás - max egy nagyobb botlás árán gyenge ízületű lovaknál - de ügetés és vágta közben egy rossz mozdulat és ott is van a baj - pl gödörbe lép, vagy bakol egyet és rosszul fog talajt. Szval ezekre érdemes odafigyelni.

Nehéz egyedül eldönteni, hogy valóban csak színészkedés vagy pedig igazi baj okozza a sántaságot, nem beszélve arról, h ha mondjuk kiugrik a válla, csípője, mert arra semmi külső jel nem utal a sántaságon kívül.

Én jeleznék a gazdinak.

2011. aug. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 altini ***** válasza:
persze, megbirjak jatszani de ha terepre kiemsz joban kell azon izgulni hogy megied egy elolenytol vagy inkab el kezd jatszani mint hogy megjatsza a santasagot.. viszont ha azt erzed terepen hogy a lovad santa akor nezd meg nem e valami kavics v kiseb tormelek vagy valami nics e a patajaba... mert ha van szed ki es ak minden rendben. de ha nme talalsz semit akor a masik lehetoseg, hogy valami hegyeseb vagy tomba de kiallo valamire ralepett es megnyomta a patajat, de akkor sincs semi baj kicsit erzekeny es azert santit de masfel ora mulva kutya baja se lesz:)
2011. aug. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze hogy megtudja, ha lusta. Előző lovaglóhelyemen is folyton sántát játszott csak hogy ne kelljen mennie :D Meg folyton akarózott. Vagyis csak úgy tett XD. Terepen amúgy szerintem nem játsza a sánát, akkor ezeé más módot ki tud találni csak hogy ne kelljen mennie :)
2011. aug. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!