Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A sportpóni kifejezés mit...

X) kérdése:

A sportpóni kifejezés mit takar? Külön fajta vagy csak egy megnevezés?

Figyelt kérdés
Csak mert láttam egy hirdetésben hogy sportpóni eladó. Ez annyit jelent hogy alkalmas versenyekre, rendszeres profi lovaglásra, és bármilyen fajta póni lehet, vagy egy külön fajta?
2011. aug. 13. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem az, hogy versenyekre alkalmas, meg hasonlók, hogy nem csak hobbi célra. DE javítsatok ki ha tévednék!!
2011. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy teljesen különálló faj. Nagyon speciális. Ha meghúzod a fülét, 10 másodpercre turbósebességre kapcsol. Igazából olyan mint az autóknál a nitro. Egyébként erre egy külön energia tárolója is van, amit előtte fel kell tölteni, speciális lóturbó-lével.
2011. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy külön fajta. :)

(én is egy sportpónin lovagolok)

2011. aug. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a sportpóni olyan póni,ami olyan mint a rendes verseny ló,csak kicsibe.nem külön fajta.
2011. aug. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
ez egyáltalán nem külön faj. olyansmi felé gyűjtőnév mint a magyar félvér, csak épp "nemesebb". nem köthető történelmi korhoz a kialakulása. általában welsh és arab trió szokott előfordulni. méretben felső határa 147cm bottal mért marmagasság és minimum 122 cm. több infót megtudhatsz ha rákeresel.
2013. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A sportpónik versenypónik. Komoly, tapasztalt lovast igényelnek, nagyon gyorsak, nagy mozgásúak. Tapasztalt lovast igényelnek, jól ugranak.
2014. jan. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!