Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanultatok meg lovagolni?...

Hogy tanultatok meg lovagolni? (lenn)

Figyelt kérdés

mit csináltatok az első pár órán pontosan?

Fontos lenne...előre is köszi


2011. aug. 14. 11:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Engem beleültette a nyeregbe és kimentünk terepre...

De normális helyen (ahol most vagyok) első órán voltizs hevederrel futószáraztatnak. Eleinte lépésben, közben mondják, hogy mit miért kell csinálni, majd ha látják, hogy lépésben már biztonságosan ül, akkor kicsit ügetnek is.

2011. aug. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
és úgy kb. a harmadik negyedik órán?
2011. aug. 14. 11:37
 3/16 x) ***** válasza:
Hát ez így elég nehéz... megismerkedünk magával a lóval, beszélgettünk róla, én például nyergelni tanultam meg először (bár nem rendes lovardai oktatótól tanultam, úgyhogy nem tudom ott hogy megy.) Aztán meg kell tanulni jól ülni a lovon és mehet a lépés.. Következő órán átvettük az előző órán tanultakat stb aztán mehet az ügetés számolásra. (Persze ezt mind futószáron.) És kb ezek mennek még jó pár órán. Ha valami nem stimmel mondjuk az üléssel vagy tartással azt korrigáljuk. Vagy egyensúly javításra csinálunk gyakorlatokat szőrén. Utána jöhet futószáron a vágta. Aztán nem árt kimenni terepre hogy ott is legyen tapasztalatunk. De az oktató úgy is el fogja neked mondani.
2011. aug. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 PincheFili válasza:
Futószáron, eleinte lépésben kellett különböző gyakorlatokat csinálni; hátrafeküdni, aztán előre úgy, hogy átöleled a ló nyakát, lábfejet megérinteni az ellentétes kezeddel, megfordulni a lovon (oldalt ülsz, aztán menetiránynak háttal :), másik oldal, majd vissza), feltérdelni a ló hátára, karkörzés, ilyesmi. :) Ha nagyon "szadizós" az oktatód (ami persze később a javadra válik), akkor durvább dolgokat is kellhet csinálni, keress rá a gugliban úgy, hogy voltige vagy voltizs gyakorlatok. Később kellett sokat tanügetni (amikor nem emelkedsz fel a nyeregben) kengyel nélkül, könnyű ügetni szintén kengyel nélkül (ez nagyon fárasztó, de jól megerősíti a combizmaidat :)). Amúgy meg rengeteg gyakorlás, és egyszer csak ráérzel! Sok sikert és jó lovazást!! :)
2011. aug. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszi szépen...

és olyan van hogy egyedül lovagolsz kb. a 4. órán futószár nélkül... aztán mentek terepre is? amikor még enm is tudsz könnyűügetni?

2011. aug. 14. 11:48
 6/16 x) ***** válasza:
Az elég veszélyes mert ha megriad valamitől a ló és nem tudsz vele együtt mozogni akkor komoly gond lehet belőle. De van aki terepen kezd el tanulni... oktatótól meg lovardától függ a módszer. Bár azok eléggé befásult iskolalovak. De jobb előbb megtanulni rendesen lovagolni (szerintem)
2011. aug. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
te hol tanulsz(tanultál lovagolni?
2011. aug. 14. 11:54
 8/16 PincheFili válasza:
A terepig általában azért több idő szokott eltelni, de valahol csinálnak olyat, hogy vezetőszáron mész, szóval a lovadon van egy plusz "kötél" az oktató vagy terepvezető fogja, úgy vezet téged, ha esetleg valami gáz lenne. Attól is függ, hogy milyen a ló, mennyire nyugodt természetű, és hogy milyen helyen mentek terepre. Pl. egy bokorból hirtelen felreppenő fácántól (vagy bármi más kisebb dologtól) nagyon meg tud riadni a ló.
2011. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Első órámon megtanultam a helyes ülést meg a hasonlókat, és lépésben mentem futószár nélkül, vagyis nekemis kellett irányítanom kantárral. A második órámon(trénert váltottam) futószáraztattak és megkezdtem ügetni, emlékszem hogy nem szabadott kapaszkodnom a kezek a combon, lábak nem a kengyelben:) és eléggé megijedtem amikor túl erősen nyomtam meg és elkezdett vágtázni:D jó kis izomlázam volt:D a 3.4. órán meg ügettem:) de már pontosan nemis emlékszem:)
2011. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én elég keveset voltam futószáron,de az nagyon fontos lenne
2011. aug. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!