Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kb hány óra után lehet megtanu...

Kb hány óra után lehet megtanulni vágtázni? Nektek hogy volt?

Figyelt kérdés
most volt az első vágtázásom hosszabb idő óta( már vágtáztam tavaly ősszel de most kezdtem ujra tanulni) mire kell figyelnem vágtázásnál?? mert nekem annyira messzinek tűnik hogy elengedett kézzel,kapaszkodás nélkül vágtázzak. oylan gyors volt nekem futószáron, el is esett párszor majdnem a lovacska, mikor fogom magam biztonságban érezni??
2011. aug. 17. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

NA idefigyelj. 1. a fő kérdésed: Kb. Hány óra után lehet megtanulni vágtázni?

2. Míg a magyarázatodban ennek az ellenkezőjét mondod. Akk most mire kéne válaszolnunk?


A vágta persze hogy gyors jármód..

2011. aug. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ellenkezőjét mondom ?? szerintem nem csak feltettem még pár kérdést és hogy mit érzek közben,mért mondanám ezzel az ellenkezőjét annak hogy hány óra után tanultatok ti meg vágtázni?? nem értem mért mondod ezt...
2011. aug. 17. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szerintem rutin kérdése.. Én is most kezdek vágtázni, vagyis néha vágtáztam, de hanyagoltuk, mert mindig bakolt, vagy megállt a ló, a másikra jöttek többen, stb, szóval hanyagoltuk, de most elkezdtem úgy normálisan de méég midnig azt érzem, hogy nagyon új, kb az ügetés amiben biztonságban érzem magam, bár abban már van rutinom, biztos azért. Szerintem nagyon sokat kell gyakorolni ezt is, hogy természetessé váljon...
2011. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én 8 hónap alatt jutottam el a vágtáig heti 1-szeri alkalommal. Pályán kb.:10-szer voltam, csak terepen lovagoltunk. Soha nem vágtáztam futószáron (emiatt le is szúrtak, hogy képzelem, hogy ilyet csinálok, ill. csak leírtam a tapasztalatom). Terepen elmondták a lényeget: maradj bent, ne rángasd, engedd csak neki, nem fog elmenni a másiktól.

Először hatalmas összevisszaságnak tűnt, de 5-szöri terepes vágta után tegnap pályán is vágtáztam, egyáltalán nem volt vészes.

Egyszer rohan el velem a ló, amikor egy fiatalabbal mentünk és a másik nem tudott beugrani, de akkor is élveztem, nem tűnt gyorsnak.

Idővel hozzászoksz a sebességhez, próbáld élvezni, ne félj!

Engem egy idegen helyen felültettek egy rohanós lóra, előtte két nappal vágtáztam először(szándékosan), de az utolsó vágtákat nagyon élveztem!

2011. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
igazából ez gyakorlás kérdése :) meg h milyen lovon lovagolsz, nekem majdnem 1 évbe telt mert eléggé "rakoncátlan" lovakon lovagoltam :) vágtázásnál arra figyelj h : a sarkad az mindig legyen lenyomva! ha a vágtát kiülöd vagyis nem emelkedsz kia kkor egy kicsit dőlj meg hátra, ha kiemelkedsz akkor meg ne görbül meg! de futószáron a kiülést javaslom, egyrészt biztonságosabb meg szerintem kényelmesebb is :D
2011. aug. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A második órán már vágtáztam. Első napon lépés, ügetés futószáron, harmadik nap terep, és vágta. Egy valóságos ménes ment ki a terepre. Na de az edzőnk se volt komplett, azóta meg még csak bolondabb lett. Amúgy ez egy nagyon neves lovarda!!!!! Amúgy nekem tetszett. Utólag viszont ha belegondolok, akkor irtózatosan nagy felelőtlenség volt
2011. szept. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!