Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy csikó betanításáról,...

Egy csikó betanításáról, belovaglásáról linkelnétek oldalt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 18. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Netről akarod megtanulni?
2011. aug. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen oldal nincs! Ez minimum 1, de összeségében több éves meló, gyakorlatilag lefed mindent a "lovaglótudás" alatt, csak leírva a nyagyját több száz oldalas könyvet lehetne összehozni...
2011. aug. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Oldalt én sem tudok mondani de ha nagy erőfeszítéssel keresek a youtubén vannak videók,és amúgy meg én is szakértő nélkül törtem be a 3éves csikómat,arra lennék kíváncsi hogy a csikó hány éves,szót fogad-e már mert ha még nem akkor először azt kéne 'jobbá tenni' és hogy milyen célra kéne;ha hobby lovaglásra akkor azt leírom:NEM LEHETETLEN!-ezt azoknak írom akiknek nincs pénzük szakértőket hívatni.Ha a csikó szelíd és régóta nálad van és eltelt már 3 éves akkor betőrheted.

-kantárt tedd a szájába hadd szokja a zablát legyen bent mindennap 2-3 órát.-ezt addig kéne csinálni amíg nem ellenkezik ezt türelemmel és jutalommal(almával)tudod elérni.-ha már ez megy akkor a karámba ruhadarabokat meg mindenféle nagyobb vackot leteszel szanaszét a földre.Hadd hagy szagolgassa és ezt mindennap máshova rakosgasd olyan 1 hétig elég,ha jó csikót akarsz nem kell 2 nap alatt betörni,ez csak "előjáték".

-aztán ha van egy régebbi nyergetek meg nyeregalátét akkor azt is rakd le olyan helyre ahol biztos jó helyen van(por nélküli,stb...)Saját magamból indulok ki,szóval vigyázni kell nehogy elharapdálja a bőrt a nyeregről mert azután bäszhatod...-saját tapasztalat.

-ha nem ijedős és szelíd akkor már rá tehetsz egy pokrócot,kösd rá vagy valami.Ha viszont ijedős és vad,akkor ez ellen tenni kell!!Ha nem zavarja akkor rá köthetsz 1-1 zacskót az oldalára és futtasd meg egy kicsit ha zavarja akkor biztos elkezd ugrálni vagy ágaskodni ilyenkor simogasd meg nyugtasd meg akkor csak az egyiket rakd fel és jutalmat is adhatsz neki.kantárt is rakj rá és igy próbáld meg.Van ilyen erre a célra kifejlesztve ún:kettős futószár.De ilyet te is tudsz csinálni,nézz utána...hátulról próbáld meg vezetgetni és mondani hogy bal,jobbra és ezt megszokja egy idő után.

-ha rendesen viselkedik és arra megy amerre te akarod,nyert ügyed van.Most rárakhatod a nyerget is,szép lassan fokozatosan húzd meg egy nagyon kicsit,ne legyen szoros!mert nem tudja mit akarsz és elveszti a bizalmat irántad!

-...szóval felrakod a nyerget,lazán hagyva-megkötve a hasán.Ha rossz kiscsikó,akkor biztos ugrándozni fog-ilyenkor hagyni kell.Ha már kifáradt futtatni és ha már izzad akkor levenni róla jutalom és megdicsérés jár neki mára elég volt,másnap megint hasonlóan kell tenni-felrakod a kantárt,nyerget-ha ugrál akkor jól meghajtani ha kifáradt akkor szükséged lesz egy segítőre,(felnőttre)aki vállalja hogy felül rá,amíg te fogod a lovat.A társad szépen megsimogatja a ló testrészeit beszél hozzá és a bal oldalon a bal lábával fel nehézkedik a lóra.

Ha a ló bakkol(ugrál)vagy ágaskodik nem szabad leszállni,mert akkor mindig ezt fogja csinálni mindenképpen fent KELL maradni!Mindig dicsérjétek meg ha jól csinálja a dolgokat,mindig beszéljetek hozzá megnyugtatóan és soha ne ordítsatok vele csak hangosabban beszéljetek!

Ha nem játszadozik már akkor már ráfekszel a nyeregre(hason),közben a bal lábad nincs benne a kengyelben!Ha viseli akkor lassan beleteszi a társad a kengyelbe a lábait és megdicséritek,ha!;jól viselkedik.

vezessétek el egy jó darabig és ha nem sunyit vagy hasonló rosszaságokat forgat a fejében a futószárral a kezedben messzebbre engeded.ha elkezd bakkolni rá kell szólni!a társad próbáljon nyugtató hangon beszélni hozzá és mondd neki hogy nem kell félnie mert azt a ló is megérzi és ilyenkor próbálkozik!Neki most az a dolga hogy irányítsa a lovat.NEM SZABAD RÉTEN VAGY SZABAD TÉREN EZT MEGCSINÁLNI MERT HA NEM BIRTOK A CSIKÓVAL(mi nem bírtunk)SIMÁN ELHÚZHAT!!!!

-bal!-mondd és jobb sarok(csizma)balra húz(kézzel)-ha elfordul,nyert ügy-ugyanezt jobbra:

-jobbra!-mondd és bal sarok(csizma) jobbra húz(kézzel)

Ha van egy nyugodt idősebb lovatok akkor előnyösebb vele elmenni terepre meg nehogy,SEMMIKÉPP NE MENNYJ EGYEDÜL KI TEREPRE,amíg nem ismered ki eléggé!

Ui.: Sok szerencsét!

2011. aug. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
utolsónak köszönöm a választ,3 és fél éves csikó,nálam született,tehát születése óta velem van,napi szinten látogatom meg az anyját is
2011. aug. 18. 14:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor elkezdheted,remélem azért értetted mit irtam összevissza!:)
2011. aug. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
persze,hogy értettem
2011. aug. 18. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne kezdd el, ha nem tudsz lovagolni! El fogod rontani, abból senkinek nem lesz haszna... Szerintem meg amúgy aki lovat akar tartani, az vállalja az ezzel kapcsolatos költségeket...
2011. aug. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
tudok lovagolni,2 lovat én tanítottam be,de akkor még kicsi voltam,és már nem tudom,hogyan kell lovat betanítani
2011. aug. 18. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!