Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megtámadott a lovam. Rendesen....

Megtámadott a lovam. Rendesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy éjjel kimentem a lovamhoz a legelőre, ahol több ló van együtt. Ahogy közelebb mentem hozzá, sunyított. Nem tágítottam, beszéltem hozzá, remélve hogy lenyugszik. Kb. 2 perc sunyítás után hirtelen felém ugrott. Arrébb mentem, de nem mentem teljesen el. Ekkor felugrott, és felém szaladt, fejével kapálva és sunyítva. Elfutottam... A félreértések elkerülése végett: nem ijesztettem meg, nem rosszul közelítettem, nem csípte meg semmi, nem ijesztette meg másik ló, etc. Tök nyugis éjszakai legelés volt. HELP! :(
2011. aug. 24. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi ideje foglalkozol vele?

Nekem úgy tűnik nemigen bízik meg benned.

2011. aug. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Neveld meg magad. Ha a ló támad, egy dolgot nem teszünk, nem fordulunk meg és futun el. Ha agresszívabb fajta vagy, akkor visszatámadsz, ha kevésbé, akkor nem reagálod le - bár az neked még nem jönne be, mert több tudás kell hozzá. De az ilyen beszélek hozzá majd lenyugszik marhaságokat felejsd el. Határozott vagy, eldöntöd, hogy kussol és nem támad, mert te vagy az isten neki, akkor az úgy legyen, ha mégis támad, akkor megtorlod, vagy legalább azt blöffölöd, hogy meg akarod torolni.
2011. aug. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még nincs egy hete hogy vele foglalkozok, de ez kicsit el is vette a kedvemet az egésztől. Szívesen megállnék, de ha felém rohan 500 kiló izom, valahogy inkább a menekülés a reflexem :)
2011. aug. 24. 08:42
 4/9 anonim ***** válasza:
egy lónak sem szabad megengedni, hogy emberre támadjon, akárcsak a kutyának. ha nem bízik benned akkor se, főleg ha nem adtál rá okot. ha egyszer megtette és elszaladtál, akkor úgy értelmezte a ló hogy ő van feljebb a rangsorban és te alatta. ilyenkor sajnos csak egy dolgot lehet tenni ( hozzá teszem én nem vagyok a Híve a dolognak ) de igenis ilyenkor meg kell verned a lovat hogy bebizonyítsd neki te vagy a rangidős. ha belegondolsz a ménesben is harccal és sunnyogással döntik el kinek hol a helye a rangsorban.
2011. aug. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
legközelebb legyen nálad egy pálca vagy ostor, ha kimész (ami lehetőleg ne éjjel legyen inkább.. ) ha ugyanígy sunyítani kezd, akkor először csapj a lábszáradra, és mondd hangosan, hogy "nem!" vagy "micsinálsz!" és küldd el magadtól. ha semmi ilyesmit nem tanusít, akkor dicséret. és szerintem érdemes lenne vele sokat foglalkozni a földről, egy körkarámban, vvagy egy külön karámban
2011. aug. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van egy jó módszer amivel a hierarchikus sorrendet el lehet dönteni: Amikor abrakot kap a lovad, akkor ne engedd oda, hanem csinálj úgy előtte, mintha te ennél először belőle. Ha ellökne, sunyítana, ne sajnáld, pálcával vagy akármivel kergesd el. Ezt addig csináld, amíg minden gond nélkül te tudsz először "enni" az abrakból. Ez azért jó mert a ménesben is az alfa állat eszik először minden ennivalóból, tehát te leszel az alfa, ha először te eszel a kapából. :)
2011. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De természetesen ezt a támadást nem biztos, hogy feltétlenül eltudod mulasztani ezzel a módszerrel. Ha esetleg egy kicsi, vagy körkarámba csak ti ketten össze lennétek zárva, nézd meg, hogy ott is így viselkedik e. Ha igen, tényleg ne szaladj el előle, vegyél magadhoz lapátot, ostort, bármit amivel "harcolni" tudsz vele. Nem az a lényeg, hogy bántsd, hanem tisztázd vele, hogy te vagy a főnök, és az kell csinálnia amit te mondasz. Előző voltam. :)
2011. aug. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
bocsi 20:39-nél az kaja lenne, nem kapa. :D
2011. aug. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Este nemenjélki hozzájuk ,ha a futás jut elsőnek eszedbe próbáld nappal,, de egy jókis suhogóval azzal próbáldmeg végig simitani, az orránál kezdjed a hátáig úgy óvatosan ,ha nemjönbe támad ,suhincs neki oda módjával.Majd akkor tartanifog ,eszébelessz hogy kikaphat ,ha nemjólviselkedik.
2011. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!