Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 3 éve lovagolok és még mindig...

3 éve lovagolok és még mindig nem tudom rendesen megállítani a lovat. Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Segítségért cserébe lovagolok és hát fonoman szólva le letten ez idő alatt sz@rva. Tehát csak rádobtak egy lóra és menjek amerre akarok... Csak úgy tudom megállítani a lovat, ha húzom a szárat. De hogyan kell?
2011. szept. 3. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Én western lovagolok. Nekem előre kell nyújtani mind2 lábamat és aló megáll. Szárral megcsak egykicsit meghúzom.
2011. szept. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Ülj bele mélyebben a nyeregbe, kissé dőlj hátra, a súlyodat helyezd az ülőcsontjaidra egyenletesen, és a csípőddel próbáld fékezni a lovat, ezzel egyidőben kissé szoríts rá a szárral, ne folyamatosan, hanem szaggatottan (de finoman, nem kapkodva) húzd a szárat, amint megállt, ezeket a segítségeket szüntesd meg és dícsérd meg.
2011. szept. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy szoktam, hogy nagyon kicsit csuklóból mozdítok, mélyen ülök, térdemet odateszem az oldalához. De mondjuk mi díjlovaglunk, szóval eléggé puha a szája :)
2011. szept. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
az előttem szólóknak nagyon igaza van!de még hozzátenném hogymond határozottan hogy "Hóóó áll" vagy csak annyit hogy "hóóó"
2011. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
az előzőek kifelejtették azt, hogy a combbal is szprítani kell. a lényeg, a fokozatosság. először az ülésebbed "akadályoznod" kell a ló mozgását (pl ügetésben kisebbeket könnyítesz, vagy megfeszíted a derekad, ha kiülöd az adott jármódot), hátrébb helyezed a súlypontodat (ne nagyon dőlj hátra, ez a mozdulat földről szinte észrevétlen) ezzel egyidejűleg comb, térd szorít, és csak ezután mozdul hátra a szár. (a csuklód ne törjön meg!) ha gyakorlod, akkor a lónak egy idő után jelentősen rövidülnie kell a combod szorítására, és a szársegítségre csak akkor lesz szükség, hogy ha pl vágta-lépés, ügetés-állj, stb átmeneteket akarsz lovagolni. persze nehéz dolgod lesz egy iskolalóval, amin sok különböző lovas ül, de gyakorolj :)
2011. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hasad felé húzd be a szárat, és dőlj hátra,de ha az sem hat akkor hátradőlve fűrészelj. Az az, amikor játszol a szárral,húzogatod jobbról,balról.
2011. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam hogy megfeszítem a derekam jobban szorítok a lábammal mint előtte húzom a szárat de persze eközben nagyon beleülök a nyeregbe.Ez megér egy próbát.
2011. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Melyen bele kell ulni a nyeregbe egyidejuleg meghuzni a szarakat. Dolj kozben hatra es az sem arthat ha megfeszited a hasizmodat
2016. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!