Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kehes lónak mennyi lovaglás...

Kehes lónak mennyi lovaglás kell, és milyen mértékben? (Csak szakképzett, vagy hozzá értő lovasok segítségét várom)

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kehes ló a lovardába. A nagyon kehest úgy értem hogy amint elkezdünk ügetni fulladásos levegő vétel és állandó köhögés jön rá. Terepen egy ideig jó volt de aztán már ott is rossz. 5 éve kehes, egy súlyos tüdő gyulladából gyógyult ki így.... Lovagolni meg csak kell hiszon van gazdája csak ő távol van, addig pedig én lovagolom(már amennyit bír). Egy ideig vágtáztunk pályán, de már az sem megy. Egyszerűen nem bírja a tüdeje össze akar esni. Viszont menni kell vele mert egy idő után elvileg el kezdene folyni az orra és attól felszakadozna neki, de semmi... Félek hogy vágóra viszik ezt a kiválló lovat... Mennyi lovaglás kell neki és milyen mértékben hogy le legyen mozgatva és ne essen össze... Egyébként kap ilyen gyógynövényes szert amitől jobban kéne lennie de ezek csak tünet kezelések ugye, sajnos ezek sem hatnak és az állapota egyre csak romlik... Hallottunk különféle kezelésekről de arra a világ összes pénze se lenne elég, hogy hatása is legyen. :S Nagyon félek hogy mi lesz vele..
2011. aug. 25. 21:09
1 2
 11/19 anonim válasza:
tegyél rá egy kötőféket és menj el vele sétálni meg hadjad had legeljen ha szeretne minnél többet legyen a levegőn vagy legyen éjjel nappal karámban vagy ha ez nem megoldható akor angolbox az is jó
2011. aug. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Itt sok mindent meg tudhatsz:

[link]


Itt pedig java részt öreg beteg lovakról lehet olvasni, köztük van több kehes ló is.

[link]


Én úgy tudom, hogy kehes lovat nem szabad munkára fogni. Max nagyon kíméletesen lehet lovagolni, de ügetés meg vágta már nem fér bele. A rideg tartás enyhítheti a tüneteket.

2011. aug. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Igen csak boxhoz van szokva. És egyedül nem tudjuk kint tartani a karámban mert megőrül ha nem látja a haverját. Hát jelenleg úgy van hogy ki visszük reggel a karámba aztán este megy be az angol boxba, ezt a változatot is az orvos javasolta( mármint azt hogy legyen angolbox) . Egyre súlyosabb lesz...Meddig fajulhat még. Ahol korábban voltam azon a tanyán is volt egy kehes ló, megjegyzem ridegtartásban és ott is kehesedet le, és egész éleében ridegben volt tartva. Szóval ő is ebben szenvedett csak ő köhögött 3-4 jó erősett és elkezdett folyni az orra aztán fölszakadt neki! De nálla nem így van. Szerintetek a pálya pora zavarhatja, mert már ezen is gondolkotunk. :/
2011. aug. 26. 06:25
 14/19 anonim ***** válasza:
Ennek a lónak az lenne a legjobb, ha nem lovagolná senki és egész nap egy legelőn lehetne.
2011. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
szerintem minél hamarabb hívd az állatorvost, ő majd megmondja lehet e lovagolni, és ha igen mennyi ideig és hogyan..szerintem a pálya pora biztos nem tesz neki jót, még az egészséges lovak is köhögnek tőle..szóval ha lehet lovagolni inkább menj ki vele telepre, valami kevésbé poros helyre. egyébként szerintem max sétálást fog javasolni az orvos, azt is úgy hogy csak vezeted. de mondom inkább kérdezz meg mindent, minthogy később baj legyen belőle.
2011. aug. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

lehet, hogy előbb-utóbb annyira súlyos lesz, hogy már állatkínzás lenne életben tartani :( bocsi, tudom, hogy ünneprontó meg savanyújóska vagyok meg minden

viszont a hosszú séták, főleg erdőben, ahol hűvösebb van és jobb a levegő, nagyon jót tesznek :)

2011. aug. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
úgy nem tudjátok megoldani hogy csináltok neki egy kifutót úgy hogy az angol box és a karám között és akkor kijárhatna legelni amikor szeretne de ha esik az eső visszamenne szerintem ez lenne a legjobb a pálya pora az pedig igen is zavarja locsoljátok a pályát és már említettem hogy csak sétálj vele és az erdőben lenne a legjobb vagy kötőfékkel vagy szőrén de szerintem nyerget ne tegyél rá...mindig ztatott szénát és zabot kapjon vegyetek neki equimpulmin gel-t ez hörgő tágító és emellett folyamatosan adjatok neki secrolint és ettől feljön a a sok trutyi a tüdejéből és könnyebb lesz neki.Remélem segítettem valamit.ha gondolod add meg az email címed és akkor többet tudok segíteni mondjuk ezt előbb is mondthattam volna na mind1 ha ugy gondolod mondta jót add meg az email címed szivesen segítek
2011. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

rá kéne jönni hogy mitől romlik az állapota(poros a pálya?rossz a széna? pollen? meleg?) és az ellen tenni.A legjobb a legelő lenne.Éjszaka inkább maradjon a karámban.

Állatorvos megvizsgálhatná mert lehet hogy valami fertőzést is összeszedett.Ha folyik az orra milyen színű és állagú?

Poros pályán használni NEM szabad!!!jó szénát kapjon locsolva--Amíg ezek nincsenek meg hiába kap bármilyen gyógyszert.

2011. aug. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Meg kap ezek közül mindentt. Eza arámba való átmenet nem működik mert a karámok a pálya mögött vannak a boxok meg a pálya előtt, szóval vezető szárral kell velük átmenni. Hát ma jött az állatorvos azt mondta egy ideig hagyjuk pihenni pláne hogy most kapott izomba antibiotikumot hétfőn meg vénás kap oltást.
2011. aug. 26. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!