Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vemhesség. Mik a tudnivalók?

Vemhesség. Mik a tudnivalók?

Figyelt kérdés
Meddig lehet lovagolni a kancán? Mikor kell elválasztani a csikót? Mikor lehet újra lovagolni az anyán? Mik a fontos tudnivalók?
2011. aug. 28. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
11 honapig tart,kb ellés elött 4-5 honapra már nem illik lovagolni rajta (ahogy nöl a hasa),fél éves korába szokás leválasztani a csikot,ha 3-4 honapos a csiko akkor már lehet ovatosan lovagolni az anyját ugy ,hogy melette van a csiko
2011. aug. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Mi ellés napján is lovagoltunk.

6-8 hónapos korában

mikor a csikó 2 hetes nyugodtam ráülhetsz ha a csikó mellette van.

Amit az első írt szerintem baromság!

Nem fog senki ésszerű ember 4 hónapig várni a csikóval plusz előtte 5-öt!

Nem mindig úgy vannak a dolgok ahogy a papiron leírják -.-"

2011. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Én úgy tudom, ellésig lehet lovagolni ( persze akkor már óvatosan a hevederrel és nem szabad nagyon rugdosni, meg nem hajtani kell, csak séta, ügetés- az utolsó hetekben, pár hónapban). A vemhesség 11 hónapig tart és a csikó 2 hetes korában ráülhetsz az anyjára, de hagyni kell a csikót, h az anyjával menjen ( kikötni nem szabad, szabadon megy az anyja után). Az első időkben terepre még nem nagyon kellene menni, de ha igen akkor a csikó miatt nem hosszúra.

A csikót 6 hónaposan el lehet választani, de ha ésszerűen gondolkodunk, a vadlovak se válasszák le a csikójukat 1 éves korukig, míg a másik csikó meg nem születik. Ez idő alatt a csikó nem okoz semmiféle kárt a kancának, ha az megfelelően van táplálva ( megfelelő zab, rostok...).

A szülés pedig általában simán zajlik, de jobb ha ott van valaki és ha baj van ( pl visszahajlik a csikó nyaka), akkor azonnal intézkedni kell, mert mindkettő belehal ( és ilyenkor értelemszerűen állatorvost kell hívni).

2011. aug. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

elsö vagyok !az elég szomoru ha az ellés napján is lovagolsz rajta gratulálok hozzá! "baromi ügyes vagy" gondolom a kérdezö a lovaglást ugy érti ,hogy már mikor dolgozhat nem csak sétálni szeretne vele szerintem

Lehet megint lepontozni,csak épp elkéne gondolkozni, azon ,hogy ti miket irtok! (2. nak szol)

2011. aug. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
az meg a másik fele ,hogy futoszárazni is lehet nem kötelezö ráülni rögtön ,lépni nyilván szabad de munkát(megterhelöt) nem igen tanácsos még kapjon.
2011. aug. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok

Nem dolgozott kb fél órára mentünk el vele kis a pijáldáig meg vissza -.-"

2011. aug. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
ugy lehet. de még mindig nem értem mért irtam volna hülyeséget ,elég gusztustalan,hogy a tegnapi kérdés (nem ez) ota a kérdezö hülyesége miatt rám szált mindenki!
2011. aug. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

:/ Én nem rád szálltam meg nem azért írtam mert izé. Hanem azért mert senki nem fogja a lovát majd 1 évig nem lovagolni csak mert vemhes, csikója van :)

Megkérdezhetem melyik kérdés volt?

2011. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
"Félek ezzel a loval igy terepen 3.oldalon aztán a vita folytatása a "csatlakozás nélkül is lehet kérdésnél" majd irj légyszives mi a véleményed rola köszönöm!
2011. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:07

(válaszom) :)

2011. aug. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!