Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit mondjak neki erre?

Lóbarát kérdése:

Mit mondjak neki erre?

Figyelt kérdés
Anyummal beszéltünk, hogy a tanárúr hogy megdolgoztatott minket tesin. És, hogy nem katona iskolába készülök.. Mire anyám azzal jött, hogy "azért, hogy erősödj, és feltudj egyedül szállni a lóra. Az a kis csaj (12) is a múltkor egyedül szállt fel..". Most erre mit mondjak? Nem kicsit esett sz*rul, hogy így lecseszett, mert nem tudok felszállni. Ő mégcsak nem is lovagol. Egyszer ült talán lóháton.A másik csaj pedig 4 éve lovagol.
2011. szept. 8. 14:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
45%

először is kezdj el vele ordítani, ha nem tetszik valami


aztán mondhatod azt, hogy nem a kor számít a lóra szállásban, hanem leginkább a magasság, de izomerő is kell és a testsúly is dominál


amúgy a tesitől, heti 3 alkalommal szinte semmit nem fogsz erősödni, max az állóképességed lesz egy fokkal jobb, tehát akármennyit fogsz tesizni, nem fogsz tudni attól még fölszállni a lóra


amúgy mond meg a tesitanárodnak, hogy nem katonai iskolába készülsz, vagy kérj egy felmentést a dokitól

2011. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
170 cm körül vagyok, és 60-70 kiló. Szóval túlsúlyos. Elbírom a blokk téglákat tartani fél óráig is, viszont mikor lóra szállásra kerül a sor, és húznám fel magam, nem sikerül. Múltkor nagy-nehezen, de sikerült. Talán a kengyel van túl magasan, de mindig leengedjük amennyire csak lehet, és fellehet szállni. :S
2011. szept. 8. 15:01
 3/22 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem kell 4 éve lovagolni, hogy valaki fel tudjon ülni a ló hátára. Barátom életében másodszor ült lovon és fel tudott magától ülni, sőt az egész haveri bandám, pedig azok nem is lovagolnak.

A tesi alól meg ne akarj kibújni, mi is végig csináltuk, és a lovagláshoz kell az állóképesség. Erősödni a medicin labdától meg kis súlyzózástól fogsz.

2011. szept. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Szeretsz lovagolni járni? Ha igen, akkor mondd neki, h majd előbb utóbb menni fog, most még nem vagy elég ügyes hozzá, nem mindenkinek megy az első alkalomtól. Ha úgy fel tudsz szállni h leengeditek a kengyelt, akkor nincs gáz, ha még úgy se tudsz, akkor majd belejössz.

Ha nem szeretsz lovagolni járni, akkor meg hagyd abba.


Egyébként a tesitanárnak az a dolga h megmozgasson titeket...Nem kell felmentés meg ilyenek, annyi mozgásra szükség van.

2011. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
33%
Akkor meg miről beszélünk? Nem fogjuk kinyalni a popsikád, mert anyádnak igaza van, az edzőnek igaza van, kövér nyápic vagy. Nem tetszik? Tegyél ellene. Kizárólag magadnak köszönheted, ha az igazság fáj!
2011. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
1 éve lovagolok. Kihagytam kettő hónapot, a decembert és januárt. Addig feltudtam magamat húzni, februártól nem. Mondtam anyának, hogy attól, mert futunk egész órán, meg ugrálunk, felülés, stb, nem fog erősödni a karizmom. Most jön azzal, hogy nem bírom el a súlyomat. Na, ez most mégjobban esik. :D Tudom, hogy túlsúlyos vagyok, de az azért már sok, hogy anyám is ezzel jön. És akkor mindig azzal, hogy mi lesz, ha lesz egy lovam, és terepen leesek. Ki fog feldobni.? Gondolom akkor majd itthon próbálgatok felszállni.. Valahol olvastam, hogy sokkal jobb a lónak, ha feldobják az embert. Ez igaz?
2011. szept. 8. 15:12
 7/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: Teszek ellene! Minden éjjel, és hétvégén reggel is futok kettő utcát. Lovagolni is járok, ha nem dobnak be egy kezdőhöz, egész végig ügetünk, mert az e legmegerőltetőbb. A végén van egy pici vágta. Ráadásul tesin is rendesen csinálom a feladatokat, minden megy, kivéve a fekvőtámasz. Itthon is mindig segítek apunak, falazni, cserepeket adogatni - persze nem egyesével, hanem egyszerre 10-15öt is. Kislabda dobásban és medicines játékokban is én vagyok az osztályból a legjobb.. Még sincs semmi változás. : (
2011. szept. 8. 15:16
 8/22 anonim ***** válasza:

hány éves vagy? fiú vagy?

azt hiszed, hogy erősödni, és fogyni fogsz egy kis cseréppakolástól, miközben zabálsz mint egy állat?

2011. szept. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, és naponta egyszer eszek, főtt kaját.
2011. szept. 8. 15:31
 10/22 x) ***** válasza:
26%
De most csak én gondolom úgy hogy a nyeregbe fölszállni nem karizomból kell? Ellököd magadat a lábaddal, ugrasz egy kicsit.. én például lendületből szoktam majdnem hogy nekifutásból mert elég picike vagyok. :) és nem csak a fölszállás a lényeg, minél izmosabb vagy annál jobban tudod szorítani a lovat például. Mozogni meg igen is kell. A lovaglás sem az a sport ahol csak üldögélünk a ló hátán, éppen olyan fárasztó mint bármelyik tesióra úgyhogy jobb ha fölkészülsz.
2011. szept. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!