Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak ennyi jár érte? Miért...

Csak ennyi jár érte? Miért nem adtak többet?

Figyelt kérdés

Most láttam a híradóban.Egy férfit 3 évre eltiltották a lovakkal való foglalkozástól.1 év fegyház,és 2 év felfüggesztett büntetést kapott.AZ ítélet nem jogerős,mert sokkalta,és fellebbezett az ítélet ellen.

Oka,hogy vitába keveredett valakivel és a lovat szíven szúrta.

Bár nem vagyok lómániás(sosem lovagoltam) de felháborítónak tartom,hogy ilyen alakok tarthatnak állatokat,és enyhe ítéletet kapnak.

Vagy csak én vagyok ilyen mérges??


2011. szept. 9. 19:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos így szokott lenni... Nem adnak elég büntetést az állatkínzóknak
2011. szept. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
77%

Bocs az offért, de ez szúrja a szemem!

09-09 20:02!

Az ivartalanítás miért lenne állatkínzás? Nem tudom milyen fajra gondoltál konkrétan, de egy szuka kutyának/nőstény macskának nagyobb kínzás az, ha évente van kétszer 5 kiskölyke, és már 10 hónaposan ellik! A hím egyedek nőstényekért vívott párbajairól pedig ne is beszéljünk... a lovaknál meg okosabb és praktikusabb kasztrálni a csődöröket, még mindig jobb, mintha azért vernék meg, mert állandóan rá akar ugrani a kancára, nemde? Ők az emberekkel ellentétben nem az élvezetért, hanem a fajfenntartásért párosodnak! Gondolkodj mielőtt beszélsz!


És tényleg bocsi az offért, de nem bírom az ilyeneket.

Egyébként az ítélet szerintem is gyenge, de ezek ma már semmit sem vesznek komolyan... ha állatot ölt, előbb utóbb lehet, hogy embert is fog. De még mindig jobb, mintha Kínában lennénk... ott nem tiltják az állatkínzást, amíg az bele nem hal a sérüléseibe (pardon, ez esetben a ló belehalt.)

2011. szept. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%
Én sem tudom, hogy jó-e a macskának,hogy örökké hasas. Nekünk csak ivartalanított lánymacskáink vannak, mert nem tudnánk mit kezdeni a szaporulattal. A szomszédnak viszont vannak macskái, örökké hasasok, aztán valami "csoda folytán"a kismacskák eltűnnek, alig telik el 3-4 hét, már megint hasas a macska. Jó az annak, hogy járkál heteken át nagy hassal, aztán soha nincs kit szoptasson? Mi játszódhat le egy ilyen macsek lelkében? Vagy nincs is lelkük, meg eszük sem?A miénk azért nincs megfosztva a szerelemtől, mert néha 3 fiú is udvarol itt neki, de nincs kiskölke.:(
2011. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!