Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent az, hogy a lovat...

Mit jelent az, hogy a lovat belső állításba tenni?

Figyelt kérdés
Hogyan kell?
2011. szept. 17. 23:32
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

100 milliárdszor le van írva de elmondom még egyszer!

a belsö száral befele huzod a fejét addig a pontig amig nem látod a szemboltját ,ha látod akkor megfelelö az állítás ennél a pontnál nem kell tovább álítani,szoval külsö szárat megtartod a belsöt meg befele huzod,fontos,hogy a belsö csizma rajta legyen hiszen e köré közben hajlitjuk a lovat.

2011. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
és ez mire jó?
2011. szept. 18. 09:22
 3/7 anonim ***** válasza:
12%
egy részt így tudod a csizma köré hajlítani másrészt ha kifele feszülne/nézne akkor nem fogná a küksö szárat és nem lehetne vele fordítani,vágta beugratás elött ha nem lenne belsö állításba meglehet,hogy rossz lábra ugrana be.
2011. szept. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Emellett, ha nem fedett, vagy teljesen elkerített pályán vagy, jobban figyel rád, mert nem tud kifele bámészkodni.

Csak egy kicsit álljon befelé a feje.

2011. szept. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Bocs az OFF-ért de kicsit magamra emlékeztetsz, amikor még én voltam kezdő lovas. Én se értettem semmit, hogy miféle külső szár, meg milyen állítás, meg miegymás. Azt hittem sosem tanulom meg, de csak sikerült.

Amúgy a többiek már leírták, hogy mit jelent, és mire való.

Nyúlbarátnak külön egy elismerés, hogy mindig válaszol a kezdők kérdéseire. Nagyon kedves tőled!

2011. szept. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
ennek a gyakorlatnak a lényege, hogy meggyorsítja az elengedtetés. nyúlbarát mindig profin magyarázza a megfeleő segítségadásokat :) a lényege, hogy ha érzed, hogy elengedi a belső szárat, akkor te is engedsz, ez azonban minimális, a szár nem löttyenhet meg. kb csak a gyűrűsujjadat kell megmozdítanod. külső és belső állításokat, hajlításokat (itt már nem csak a yaka, hanem az egész gerince mehajlik) egyaránt ajánlott lovagolni (persze patanyomfigurákkal kiegészítve), hogy ellazuljon. ezeket a gyakorlatokat általában csak pár lóhossznyit gyakoroljuk, uténa mindig egyenesre kell igazítani
2011. szept. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hú, kicsit össze-vissza gépeltem, de azért remélem, érthető :)
2011. szept. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!