Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nincs a lovaglócsizma...

Miért nincs a lovaglócsizma belső oldalán cipzár?

Figyelt kérdés

Azért mert az valamennyire bántja a ló oldalát?

Vagy van belső cipzáras csizma, csak én nem láttam még? :)



(én általában belső cipzáras csizmákat használok, csak szöget ütött a fejembe, hogy senkin nem láttam olyat)


2008. szept. 23. 11:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nos a cipzáras felsértheti a ló oldalát. (kidörzsölheti,a ló véletlenszerű segítséget veht észre stb.) Szóval maradj a simán felhúzható csizmánál.
2008. okt. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

A lovaglócsizmákon (természetesen nem az olimpiai díjlovasok csizmájáról van szó) hátul van a zipzár. Így nem okoz kényelmetlenséget sem a lovasnak, sem a lónak. Könnyű kiugrani belőle. És tényleg fel tudja venni a lovas lábának a formáját.

Hagyományosan a komoly versenyek részvevői zipzár nélküli csizmát használnak. Ennek fel és levétele macerás, mert a lovaglócsizma lényege, hogy "passzoljon" a lábfejen, lábszáron.

A divatcsizmákon belül van a zipzár, mert kevésbé feltűnő, mintha hátul vagy kívül lenne.

2008. okt. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Maradj a zárt csizmánál. Én nagyon nem javaslom, nem is gyártanak, mert elsősorban természetesen felsérti a ló oldalát, és másrészt meg neked is rohadt kényelmetlen, ha dörzsöli a cipzár a vádlidat. ...:D
2009. nov. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Diamond's master ***** válasza:
mert a cipzár kidörzsölné a ló oldalát.. elég nagy baj, ha rosszul használod...
2011. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!