Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sok kérdésem van lent kifejtem...

Lóbarát kérdése:

Sok kérdésem van lent kifejtem (? )

Figyelt kérdés

1. Nincs saját lovam, csak járok lovagolni. Az iskolalovak eléggé .. na igen.. >< Hogyan mélyíthetném el azokkal a lovakkal a kapcsolatot? Hogy megbízzanak bennem?

2. Mivel lovaglásnál teljesen rám van bízva a ló, azt csinálok vele, amit akarok.. Ok. De kb. mennyi idő után lehet vágtázni vele? Mennyi idő alatt ébred rá, hogy "Jé, most munka van"?

3. Tényleg nem jó almával-répával és egyéb jutalomfalatot vinni mindig a lónak, mert akkor tényleg megszokja, hogy mindig kap lovaglás után jutalomfalatot?


Köszi a válaszokat!

(13/L vagyok)


2011. szept. 21. 09:48
 1/7 anonim ***** válasza:

1.hogyha egy loval többen foglalkoznak egyszere akkor nagyon nehéz magadhoz szoktatni ehez ,hogy bizon benned sok idö kell

2.idö alatt nem tudom mit értesz . be kell melegíteni rendesen és csak utána jöhet a vágta,ha megfelelöen van lovagolva hamar rájön,hogy munka van bár az iskola lovak elégé befásultak tudnak lenni néha

3.csak akkor adjál neki jutalmat ha a képeségeihez képest normálisan megcsinálta az általad kért feladatot

2011. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

1. Lovardai lóval szinte lehetetlen igazi mély kapcsolatot kialakítani, mert amit te nagy nehezen elérsz, azt más egy pillanat alatt lerombolja. Van ahol lehet lovat bérelni, pl egyik közeli loviban is 30 ezer/hó, csak te lovagolod, senki más, és annyiszor ahányszor akarod, olyan, mintha saját lovad lenne.


2. Egy jó 10 perces bemelegítés után már lehet sokat ügetni vele, vágtatni, feladatokat adni neki. A lónak nem munka, ha körbe-körbe megy. Lovagolj vele figurákat, 8-ast, átlót, kiskört, nagykört, kígyóvonalat. Alónak is élvezetesebb a munka. Próbálj meg állításokat lovagolni, tempót fokozni ügetésben, vágtában.

3. Én csak akkor jutalmazom a lovat, ha mindent szépen megcsinált amit kértem tőle, vagy megtanultunk egy új dolgot.

2011. szept. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

1. Iskolalóval nem nagyon tudsz mély kapcsolatot kialakítani, bár ez a lovardától is függ. De szerintem, ha közel akarsz kerülni hozzá, akkor fontos, hogy akár edzés előtt/után/helyett néha tegyél rá egy kötőféket, futószárat, menj el vele, bóklásszatok kicsit, legeljetek, ülj le mellé, egyen melletted, te akár olvass, vagy valami. Legalább is szerintem ez nagyon fontos. Nekem legalább is. Én főként ezért is döntöttem a saját ló mellett, mert azzal ilyen szempontból azt csinálok, amit akarok. Nem hallgatom, hogy most más ül rá, most ne piszkáljam, most eszik, most hagyjam békén, meg ilyenek.

2. Melegítsetek be rendesen, és utána. Amúgy kérdezd meg az edzőt, vagy a lovi tulajdonosát, vagy valakit, hiszen úgyis azért az ő lova, meg ilyesmi, csak tudja, hogy annak a lónak teszem azt milyen "hülyeségei" vannak.

3. Ezzel nem értek egyet. Mindig viszek a lovamnak. Mondjuk jutalomfalatot vettem neki, de azt nem eszi meg, de azt edzés közbenre, utánra terveztem amúgy. Én amikor kimegyek, és kikötöm, mielőtt lecsutakolom, akkor adok neki egy-két falatot, meg mikor végzünk, akkor is. De ha nem adok, akkor sincs semmi baja, szóval szerintem nem igaz, hogy nem jó.

2011. szept. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

1. nem fogsz tudni, túl sokan lovagolják

2. 10 perc lépés, eleinte hosszú száron, majd kezded összeszedni (hidegben lehet, hogy több idő kell) ezután lépés-ügetés átmenetek, akkor kezd vágtázni, ha már a ló ellazult, enged, maga alá lép rendesen (esetleg ha kell egyenesre igazítottad)

3. nem értem miért baj, ha megszokja, hogy kap jutalomfalatot. (ne munka közben, vagy leszállás után adj neki, mert akkor tényleg követelődzhet, én mindig lenyergelés és rendbetétel után adom a nasit)

2011. szept. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
32%

1- simogazsd őket beszélj hozzájuk.:) lovaglás közben ha valamit nagyonjól csinálnak adj neki jutalomfalatot.(Van lovam..bevált.megtanulta mi a jó és mi a rossz)

2-sétálgass vele..utána 2-3körután kezdj el ügetni abból csinálj lépésakadályt oldalazást hosszufalon nyujtottat rövidefalon rövid ügetést..majd kezdj el vágtatni először lassan..rövidítettbe majd hosszuba(normálisan) aztán rövidfalon normális hossza falon pedig indízsd neki ahogycsak tudod.;) de mindig rövidített vágtával fejezd be!Utána jöhetnek az ugrások..:DD

2011. szept. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja és 3- ne etezsd túl..de lovaglás után azért nem árt.bár ha bakol vagy akadályt kerül azaz ellenszegül akkor nem szokás..
2011. szept. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
háát, azt azért nem ajánlom, hogy miközben a hátán ülsz, etetsd, csak forogni fog hátrafele.. munka közben tökéletesen elég az engedő szár/nyaksimi
2011. szept. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!