Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló mennyire képes megvéden...

X) kérdése:

Egy ló mennyire képes megvédeni magát kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
Elég sok errefelé a kóbor kutya és volt most egy botrány mert megtámadtak valakit... elaltatták őket, de talán ez most nem is lényeges. Szóval eszembe jutott hogy mi lenne ha rávetnék magukat a lovamra mikor nem vagyok itthon... a karám sajnos nincs túl jó helyen, forgalmas út van tőle pár háznyira. Mennyire tudná megvédeni magát szerintetek? Kerítés még nincs, tárgyalunk a szomszédokkal mert az a kerítés lezárná a bejutást a kertekbe az útról. Érdemes biztonsági kis kerítést építeni a karám aljára hogy ne tudjanak bejönni a lóhoz, vagy meg tudja védeni magát? :)
2011. szept. 21. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

SZERINTEM, egyel szemben:

-Elmenekül, pl a karám másik végébe

-Ha a kutya közeledik felé odacsíp, vagy megindul felé, azaz megtámadja.

-Ha pl megharapta a kutya, egyszerűen felrúgja.


Többel szemben:

-Menekül, mivel többel szerintem nem tudna mit kezdeni..


Jó ötlet lehet a kiskerítés, viszont ha fölötte át tudnak ugrani, az sem jó, és az sem, ha három méteres betonkerítést emelsz a lovad köré... Én megpróbálnám pl sűrűbben tenni a villanypásztort alul, hogy ha megpróbál bebújni egy kutya, megcsípje...

2011. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Egyetértek, több kutyával szemben nem nagyon tud mit kezdeni - egyet még felrúg, de akár csúnya harapást szerezhet a lónak egyetlen kutya is - a legjobb ötlet (és legolcsóbb) a sűrű villanypásztor alul.
2011. szept. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Igazából csak a veszettség ellen kell félned, mert a kutya nem ellenfél a lónak. Pár évvel ezelőtt a mi karámunkba is beszökött egy egész falka kóbor kutya. Nem mertek a lovak közelébe menni, de mivel fiatal csikóink is voltak, valahogy ki kellett őket kergetni. Végül két a nagydarab házőrzővel meg botokkal elhajtottuk őket.

A helyedben én felhívnám a helyi állatmenhelyet, hátha hajlandóak befogni a kutyákat. Ez sokkal inkább a kutyák érdeke, mert a ló egy apró rúgással is kinyírhatja szerecsétleneket.

2011. szept. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Ez tényleg cinkes, mert a kutya sem k*csögségből megy oda, hanem mert nem tud szerencsétlen mit csinálni... Én még mindig azt gondolom, hogy a sűrű villanypásztor alul a legjobb, akár úgy, hogy a csíkok között csak egy centi legyen, hogy be se nagyon lásson, vagy ha megpróbál bebújni, akkor sűrűn csípjék, szóval nem az, hogy hozzáér egyhez, aztán el van intézve, hanem a lába meg minden hozzáér, talán nem próbálkozik bemenni...
2011. szept. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valamikor volt hogy a ménest kutyával őrizték, nem mindég csakmikor nemvolt kedve lóra űlni a csikósnak.Bizony menekűltek a csikók, mikor elkezdte a kutya a lábát kapkodni rugták ,mikor eltalálta a kutyát, utána nem mert olyan bátran menni,de nemtudom hogy az elsőlábával védené e magát.Rám ,szaladt már kutya, fogattal voltam az elejét fogta ,nemtudom ha megharapta volna lehet az első lábávalis rákapálna nemtudom ,rákiabáltam a kutyára és vissza szaladt a szőllőskertbe.
2011. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor valószínűleg húzok még pár sor villanypásztort az aljára :)
2011. szept. 21. 20:30
 7/7 anonim ***** válasza:
84%
Lovat megtamadtak kutyak, teljesen levadult, elkezdett rohanni. Utanna ha latott egy egy maganyos ebet akkor o szaladt utanna, szabalyosan megkergette, de ha tobben voltak tovabra is a menekulest valasztotta.
2011. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!