Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha nem akar el...

Mit tegyek ha nem akar el menni dolgok mellett a lovam?

Figyelt kérdés
mert pl ma a szőlő töke miatt csinálta a hisztit
2011. szept. 21. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
léptesd el az ijesztő tárgyak előtt vgy mellett igy a ló megismeri a dolgot és rájön hogy nem is kell félni tőle
2011. szept. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Skyhorse ***** válasza:
60%

Elöször is,ne erőltesd.Ha épp rajta ülsz,szállj le a nyeregből(máskülönben veszélyes is lehet,ha a lovad megijed és megugrik)és nyugodt,határozott lépésekkel kezdj el járni a lovaddal együt pl a szőllő tőke körül.Simogasd a nyakát,nyugtató szavakat mondj neki hogy ne idegeskedjen és engedd a szárat lazára,hogy meg tudja fordítani a fejét,úgy ahogy neki tetszik,vagy hogyha felkapja a fejét,akkor ne tépje ki a karod.Ha nagyon ideges,ne várd el hogy első nap már rohanni fog ahoz a bizonyos a tárgyhoz,és lényeg,hogy a lovad számára kényelmes "tempóban" kerüljetek a tárgyhoz.Legjobb ha első pár napban csak vezetgeted mellette,és csak mikor már teljesen nyugodtan viselkedik,ülj fel a hátára és úgy próbáld meg megközelíteni a tárgyat,mert lehet hogy elbizonytalanodik ha nem vagy mellette.

Remélem segítettem!

2011. szept. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Lovagold oda, hagyd, hogy megnézze, csinálj kisköröket addig mellette, amíg el nem megy nyugodtan, mintha ott sem lenne...
2011. szept. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csakis nagyon határozott előrelovaglással oldhatod meg a helyzetet. Engedd, hogy megnézze, akár egy picit meg is állhat, de határozottan, csizma között tartva el kell, hogy menjen mellette. Ha nem vagy tapasztalt lovas, kérj meg valakit, hogy egy másik lóval menjen előtted néhányszor, az vezeti a te lovadat is.
2011. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
mindenképpen állítsd vele szembe, hogy meg tudja nézni, mindkét csizma zárja le az oldalát, hogy ne tudjon ellépni. ha nyugodtan áll mellette, akkor simi.
2011. szept. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mutasd meg neki.

Alólam a ló konkrétan kiugrott többször is, mert a pálya mellett volt egy szék. Odamentünk, megnézegette, és nyugi volt.

Egy másik pacival terep pályán voltunk (nem elkerített, szabálytalan, több járás van, fák is, bokrok), oda valaki lerakott egy zsákot. Viszont neki hiába mutattam meg. Aztán volt, mikor elfelejtette, akkor észre sem vette.

De amúgy szerintem, ha látja, hogy nem lóevő a dolog, akkor megnyugszik.

2011. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Nekem csak akkor csinálja ezt a lovam, amikor nem lovagolom egy darabig. Az egyetem mellett egy kész katasztrófa lett az időbeosztásom. Mostanság leginkább csak kocsiban van megjártatva, mert nem szeretem, ha idegenek lovagolják. Egyik jobban tépi a száját, meg lezavarja, mint a másik, ezért inkább nem adom oda senkinek.
2011. szept. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Még egy jó tanács: Soha ne állítsd meg a lovadat a tárgy előtt, mert azt kiszúrja magának! És inkább ügetésből nézz meg. :)
2011. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
bocsánat: nézze meg :)
2011. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
azt kell amit más is írt,elöre kell folyamatosan lovagolni és közben engedj rá a szárakra ,hogy ne akaszd el.
2011. szept. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!