Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kicsit kemény a lovam szája,...

Kicsit kemény a lovam szája, milyen zablát ajánlotok?

Figyelt kérdés
még elmegy vastag csikózablával de oktatóm azt mondta más kéne de azt már nem mondta milyen,nem tudom mikor találkozok vele legközelebb mert ritkán látom :S
2011. szept. 23. 02:08
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Talán a Pessoa zablát ajánlanám. Állíthatod, hogy milyen erősségű legyen.
2011. szept. 23. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Pillangó zablát is megpróbálhatod, én is azt használtam az egyik lovamnál, egy elég kemény szájú, menős kisbéri kanca volt. Nagyon jó volt hozzá, csikózablával lehetetlen volt lovagolni. :)
2011. szept. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem olvastam az első válaszoló is azt írta amit én. :) Átsiklottam felette, mert a második válaszon megakadt a szemem, miszerint pengéket ajánlott...na az ilyenért nagyon fel tudom húzni magam...


Szóval akkor pessoa/pillangó zabla (mi így hívtuk).

2011. szept. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha csak kicsit, akkor lehet h egy csavart pálcás is elég lenne.
2011. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pessoa zabla: [link]

Pillangó zabla: [link]

Szerintem van köztük különbség.

Én a kemény szájú lovamat sokáig lovagoltam feszítővel, de áttértünk a kétszer tört olív zablára + martingál. Nekünk bejött. Nem mindig a keményebb zablában van a megoldás.

Keményszájú lónak szoktak még vékonyabb zablákat is

berakni mint pl ez: [link] vagy csavart zablát: [link]

2011. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem mért akarnak egyesek mindenféle agyonbonyorított dolgot a ló szájába tenni, mikor vastag zablát először vékony csikózablára kéne cserélni. Márcsak azért is, mert a ló szája általában a lovas hibája miatt keményedik fel, de rögtön befágjuk neki a fesztítőt meg minden rémséget, az aztán még keményebb lesz.Frászt, kímélni kell a ló száját, a zabla nem a tudás pótlására való!!!
2011. szept. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Lovagoljad csak csikózablával, ha nem visz el, nem kell más. Irányítsd máshogy is, súlypont, sarok, kengyelek... Nincs kemény szájú ló, csak rossz lovas... Hidd el, ha ráülne valaki, aki tudja a dolgát, normálisan menne neki, ha nem is elsőre, de több alkalom után biztos..
2011. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hackomre az a legjobb szerintem.

Vagy próbáld réz csikózablával. Nekem a csavaros helyettt az is jó volt.

2011. szept. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lehet, hogy elegendő egy vékonyabb csikózabla is
2011. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hackamore csak akkor jó, ha helyesen van beállítva, különben erősebb, mint egy feszítő.
2011. szept. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!