Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményed a Nemzeti...

Mi a véleményed a Nemzeti Vágtáról?

Figyelt kérdés

Hallottam jót rosszat.

Kíváncsi vagyok mi a többség döntése.

Nos?


2011. szept. 24. 20:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Hogy ezt már nem egyszer megkérdezték...
2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
A vágta nem városba való..
2011. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy sok pesti nem látott még csótányon, galambon, kutyuskán és cicuskán kívül más állatot, de fel lehet kerekedni, és megnézni a lovakat vidéken is. De ha már mindenáron a lovakat akarják Pestre vinni, akkor ott a Kincsem Park, ahol nincsenek a gladiátorjátékokhoz hasonló halálozási arányok. "Kenyeret és cirkuszt..." Csakhogy a kenyér az elfogyott.
2011. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%
Úri fiúk különcködése... Éledezik a dzsentrivilág, csak ma celebeknek hívják őket.
2011. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát nekem se igazán tetszik, de ilyen cirkuszt szerintem a Kincsem parkba nem engednének.
2011. szept. 24. 20:47
 6/16 anonim ***** válasza:
Nagyon nem tetszik,a pálya egyenesen katasztrófa,a indítások is...nem ilyen helyre való ez.
2011. szept. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

Kezdjük azzal a szegény lóval akit elaltattak bizonyos okok miatt amiket nem részleteznék mert nem valami gusztusos. Na szóval egy normális helyen egy ilyen "balesetnek" nem lett volna szabad megtörténnie. A rendezvény amit körítés képen adtak egy kalap sz*rt sem ért. Magát a futamot látni nem igazán lehetett ha nem volt VIP-es jegyed vagy nem érkeztél korán. Tömeg az volt és a kajáldáknál hontalanok kukáztak tehát kellemes sétát sem lehetett teni.

Nagyjából ennyi.

2011. szept. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 x) ***** válasza:
9%

Balesetek a világhírű tökéletesnek mondott pályákon is történnek, még több mint a nemzeti vágtán. Szerintem nagyon is szép hagyomány, csak a helyszín és a költségvetés nem megfelelő. És persze csak a gyakorlott, versenytapasztalattal rendelkező lovasokat kellene indulni hagyni. De sajnos itt Magyarországon csak ilyen jellegű rendezvényre van fedezet, ez pedig nem a sport vagy a nemzeti vágta hibája. Szerintem aki lovagolni kezd az valamilyen szinten biztosan szereti a lovakat, tehát nem lehet azt mondani hogy csak a pénzért lovagol (a kezdetekben)

Szóval nem lehet eldönteni igazán hogy jó vagy rossz, és nem is kell. Ez nem egy egyoldalú dolog van jó és rossz oldala is mint minden sportnak. :)

2011. szept. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem az erre a célra épített és több tizezer nézőnek is megfelelő Kincsem parkban rendezték meg?
2011. szept. 25. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
A Nemzeti Vágtának van egy meghatározott célja, ami nagyon szép és jó. Csakhogy ennek a szervezése nem kis felelősséggel jár. Balesetek bárhol történhetnek, és bármikor. A legkönnyebb mindenre azt mondani, hogy: nem oda való, rossz a szervezés, kevés a pénz, és ehhez hasonlók. Mindig ez a kifogás. És más sincsen, csak kifogás. Ami azzal a két lóval történt, az nagyon sajnálatos dolog, de HANGSÚLYOZOM: ez bárhol, bármikor megtörténhetett volna. Kicsit már tele van a hócipőm ezzel. Lássuk be, ez azért nem megoldás. Örüljünk annak, hogy valami történik Magyarországon, aminek értéke van, ami összehozza az embereket, és nem utolsó sorban egy hatalmas turisztikai látványosság. Ami meg hiányzik, azt igyekezzünk pótolni, javítani, és tanulni a hibáinkból. Ami nem úgy megy, hogy lehordjuk a sárga földig! Meg mert hogy a pénzről szól az egész... én sem szeretem, ha valaki az anyagiakat előtérbe helyezi egy élőlénynél, de azt hiszitek, hogy pl. Németországban, ami a lovaglás, és lótenyésztés szempontjából egy nagyhatalom, ott ingyen lovagolnak, meg ingyen versenyeznek? Részemről sokat tartózkodtam kinn lovardákban, és sok mindent láttam, sok mindent tapasztaltam. És a leglényegesebb különbség az az, hogy ők nem esnek egymás torkának, ha valaki valamit megszervez, hanem arra törekednek, hogy az jól sikerüljön, és ha konkurálni akarnak, akkor ők is szerveznek valamit, és tanulva az előzőek hibájából. Nem rosszból írom, de ez már se nem a Nemzeti Vágtáról szól, se nem a lovakról, hanem arról, hogy egymás torkának essünk.
2011. szept. 25. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!