Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? (videóval)

Vélemény? (videóval)

2011. szept. 25. 18:02
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
35%
A kétszázezredik ugyanolyan lovas videó a youtube-on. Mire vagy kíváncsi pontosan?
2011. szept. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

ott a kérdésem!

"a véleményedre"

2011. szept. 25. 18:13
 3/42 anonim ***** válasza:
67%

A videó elég gáz, nem igazán látszik rajta semmi, de ez lehet h nem is baj, mert a lovastudás se túl sok.

A szárak nem mindig egyformák, a ló nem megy, hanem csoszog, nem mindig a lovas irányít, a láb sincs jó helyen, na meg a kéz sem mindig.

Egyébként nagyon cukik az ölelgetős képek.

2011. szept. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
38%
nem tudod normálisan kiülni a lovat... vagyis szarul lovagolsz :D nem tetszik...
2011. szept. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
67%

nincs keretben, nem dolgozik sem elöl, sem hátul, nem egyenletes a szárkezelés, vágtában ide-oda mozog a lovas lába - és sokszor túlságosan hátra is húzza azt , ugrásváltásnál nincs ott normálisan a csizma ezért utána sokat keresztez, vágtában abszolút nem biztos az ülés.

a szám jó, de nem igazán passzol egy lovas videóhoz.

jók az ölelgetős képek.

2011. szept. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
65%

Kiscsillag?

Most őszinte véleményt vártál, vagy azt h az egekig magasztaljunk?

Megírtam h milyen az én véleményem szerint, erre jól le lettem pontozva.

Ha most meírom h milyen csodálatos az összhang ahogy együtt dolgoztok, a láthatatlan segítségadásaidra tökéletesen reagál a ló, jól mozog, rendesen dolgozik, ütem, elengedettség egyebek....

Ami ugye abszolúte nem igaz, akkor majd jól fel leszek pontozva? Vagy mi? Nem a hasznos dolgokat kell zöld kézzel jutalmazni, hanem a hamisakat?


Én se tudok még tökéletesen lovagolni (azért ennél már jobban, azért mertem írni)

De legalább nem mutogatom.

2011. szept. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
78%
vidd hátra a vállad ,huzd ki magad ,ne emeld és ne nyisd szét a kezed ,ügetésbe lovagold többet elöre mert néha kimarad a hátulja,vágtába is nagyon elöre dölsz és kalimpál a lábad,legyen mindig belsö állításba mert folyamatosan kifele néz,szoritsd jobban a térdedel mert köszönö viszonyba sincs a térdtámasszal,belsö csizma legyen rázárva és ne kengyelböl állj fel hanem térdtámaszból,nyomd le a sarkad,ne patogj vágtába,ne nyisd szét a könyöködet,ülj le és derékal kövesd a ló mozgását,és ne huzd fel a sarkad ,ezeket a hibákat követi el a lovas ha erre voltál kiváncsi.
2011. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
37%

Vágtában nem marad bent a nyeregben, ügetésben nem hajtja jól, a lábak össze-vissza állnak.

Van még mit tanulni.

2011. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók már elmondtak mindent. Annyit tennék hozzá hogy nagyon ingatag a könnyített vágtád, nem tartod magad a térdeddel normálisa. Ezt felejtsd el egy időre és csak ülj a nyeregben, megpróbálva minél jobban kiülni azt!
2011. szept. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:

Nem ártana egy pár futószáras óra, majd a fejlődéstől függően NEM osztályban lévő munka, hogy az edzőnek csak rá kelljen koncentrálnia.

A csizma bizonytalan, a szárhasználat sokszor elégtelen, vágtánál láttam valami olyasmit, mintha fűrészelni próbált volna, de ronda ráncigálás lett belőle, a lónak beton szája lesz tőle, és még sorolhatnám. 0:25-0:30 körül az pálcahasználat? Ott úgy mégis mire föl? A ló ok nélkül kapott büntetést, legalábbis számomra homály fedi a választ, hogy miért döntött úgy a lovas, hogy ott és akkor használja. Mert oké, a pálca az egy elfogadott kisegítő eszköz, de a videón semmi jele sem volt annak, hogy a lovas az alap segítségekkel élénkíteni akarta volna a lovat, vagy bármi oka lett volna a pálcahasználatra.

A ló meg, huh... Már csak az is sokmindent elárul, hogy az "ügetésében" legtöbbször még lebegési fázis sincs.

A lovasra visszatérve sokszor a szárakba kapaszkodik, vágtában főleg szembetűnő, amikor a szár másodpercenként feszül vagy löttyen meg előnytelenül. Derékmunkája meg főleg nincs. A vágta beugratás... Hát az valami eszméletlen volt.

És az a baj, hogy nem a lovas a hibás, hiszen Ő ilyen környezetben van, azt hiszi ez a jó, mások is így lovagolnak ott, ha Őt engedik egyedül menni...

...Én a legkisebb rosszindulat nélkül mondom, hogyha abban a lovardában ez a lovas a 'minden jármódban önállóan lovagol' című történet, akkor ott a lovon utazni tanítanak meg... A lovaglás még hátra van :)

2011. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!