Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lónak lehet alapvetően kemény...

Lónak lehet alapvetően kemény szája, vagy a lovas hibája, hogy az lesz?

Figyelt kérdés

Tehát ha belovagolnak egy csikót pl, mindnek ugyanolyan a szája, vagy van amelyiknek alapvetően keményebb, és van, amelyiknek puhább? És a keménnyel lehet csinálni valamit? Tehát pl puha, laza kézzel való lovaglás javíthat a helyzeten?


Én személy szerint azt vettem észre saját tapasztalatomon, hogy a ló kicsit "keményebb szájú" (bár szerintem csak mi képzeljük ezt be, hozzáértőbb embernek ugyanúgy megy minden ló), és el lehet lovagolni úgy, hogy erős kézzel fogom, de el lehet úgy is, hogy lóg a szár a kezemben (bár ez inkább lépésben, a lovaglás végefelé), a csatot fogom, alig piszkálom meg a szárat, tehát nem feszes, meg semmi, mégis elfordul, és ugyancsak nagyon puha kézzel, lehelletkönnyű segítségadásra is elfordul, ha rám figyel már, és nem fülelget meg próbál nézelődni másfelé...


Szóval ez a kemény száj létezik egyáltalán? Vagy tényleg csak mi tesszük azzá, és visszafordítható?


2011. szept. 26. 16:57
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jaa, bocs. vValamelyik kérdésnél láttam, és néztemképet, úgynézett ki (emlékeimben) mint a feszítő. Bocsesz:/
2011. szept. 27. 19:39
 12/16 anonim ***** válasza:

Hackamore és hackamore közt is van különbség, pl hogy milyen hosszú a karja, mert ugye erőkart képez és felerősíti a szár hatásait. Az is fontos, hogy profin legyen beállítva, mert rossz beállításnál durvább tud lenni, mint egy feszítő zabla.

Amúgy jah, a csikó természetes módszerrel lett belovagolva. Ott is az a lényeg, hogy a ló elfogadjon vezetőnek és amit írtam is a ló megtanul engedni a nyomásnak, jobban veszi a csizma és testsúly segítségeket, a többi pedig már csak ráadás.

Érdemes ebben is elmélyülni, eleinte én is úgy álltam a dologhoz, mint a kérdező, hogy csak kötőfék(!?), de aztán belecsöppentem, megértettem ennek az egésznek a lényegét. Érdekes dolgok vannak benne.

2011. szept. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
http://www.youtube.com/watch?v=HHLSQ1YILEo ezt a videót bíráljátok, ha már egyszer olyan fasza lovasok vagytok. Nem is értem, hogy miért nem mentek rögtön ob-re vagy az olimpiára a nagy lovas tudásotokkal.
2011. szept. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
előzőt nem ide akartam bocsi XD nem tudom valahogy kitörölni innen?
2011. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont elképzelhető az alapvetően kemény száj, hiszen az embereknél is teljesen más a fájdalom küszöb.

Én lovagoltam már kocsis lovon, aki a finom mozdulatokra rögtön reagált, viszont a csizma segítséget nem értette. Nagyon vicces! Jobbra húzod, jobbra megy, balra húzod, balra megy. Amúgy egy nagyon kedves paci, csak ezek kimaradtak az életéből.

Hajtottam már kettes fogatot is. Jujj, de jó volt! Nagyon érdekes. Jó kis izomláz volt a karjaimban utána. Előszőr, amikor elindultam, olyan volt, mint az ökör hugyozás :) Azt hittem, hogy azt mondom, hogy GYÍ! és megy az úton egyenesen. Na, hát nem! Folyamatosan játszani kell a szárakkal. Minden finom mozdulatra jól reagáltak.

A hátukon sajnos nem volt alkalmam űlni, hogy ott is érezzem, a szájuk finomságát.

Csak a saját tapasztalataimat szerettem volna leírni.

2011. szept. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Akkor ezt tegyétek össze: a lovam kocsiban megy, mint az ökör, egyszerűen egy csikózablával nem lehet megfogni, ezért feszítővel van kocsizva és még így is néha képes lenne szárral húzni a kocsit. Viszont amikor ráülök elég neki a kétszer tört csikó+ martingál vagy egy kötőfék. Amúgy a csizmát ő is nehezen veszi.
2011. szept. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!