Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jó istent csináljak hogy...

Mi a jó istent csináljak hogy végre vágtázhassak?

Figyelt kérdés
ahova járok lovagolni egyszerűen nem képesek megtanitani vágtázni (maszek lovarda) , a ló akin lovagolok nem éppen iskolaló,rakoncátlan és önfejű .amivel nekem semmi bajom sincs mert legalább megtanulom hogy kell bánni vele ha baj van, de nagyon idegesít hoyg egyszerűen nem képesek már megtanitani vágtázni. ezzel a lóval nem lehet mert fél kört vágtázik és iszonyatos gyorsasággaal, sőt már egy párszor majdnem lepotyogtam róla mivel bakkolt,meg megdilult. simán elinditani (nem futószáron) nem merem mert még nem érzem magam biztonságban és még kapaszkodnom kell,meg a pálya sem valami nagy és nem szeretnék a falra felkenődni. más lovardába nem tudok menni mert a "rendes" helyek messze vannak és kb 5000 ft lenne 1 óra :S , emellett még azt megemliteném hogy van egy saját lovam itthon de öt se tanácsolták hoyg rajta próbáljam ki mert kitudja mi bajom történne,szóval mit tennétek a helyemben?? nagyon kétségbe vagyok esve :(
2011. szept. 29. 18:26
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

köszönöm,

1 éve lovagolok és már sokmindent átéltem szóval nem nevezném magam teljesen kezdőnek. azért akarok vágtázni tanulni mert szerintem már itt lenne az ideje,máshol már 3 hónap után a vágtát tanulják. és nemtudom hogy mégis mért irjátok hogy nekem kellene beugratni vágtába, elöször nem a kiülését kellene megtanulni?? és utána amikor már biztosan ülök akkor megtanulni a segítségeket vágtánál? vagy most én vagyok ennyire hülye??? én csak egyszerűenszeretnék vágtázni,miért nem lehet ezt megérteni??

2011. szept. 29. 20:36
 12/29 anonim ***** válasza:
Ne fitogtassuk, te még kezdő vagy. Az írásod alapján pedig a ló, akin tanulsz lovagolni, nincs túl magas szinten idomítva, még neki is szüksége lenne a kontrollra. Szerintem előbb a lovat kéne olyan szintre idomítani, hogy kezdőket lehessen rajta lovagoltatni, és utána ülj fel rá. Az idomítás természetesen tapasztalt lovas feladata.
2011. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
tudom hoyg kezdő vagyok de mégis mit gondolsz mikor kellene megtanulnom vágtázni , 20 év múlva??
2011. szept. 29. 21:07
 14/29 anonim ***** válasza:

Nem azért, de én majdnem egy évet ügettem és léptem, mire elkezdhettem vágtázni. Ahol én tanultam, ott többször is visszavettek futószárra kengyel nélkülizni meg kéz nélkül gyakorlatozni, még akkor is, amikor már szabadon lovagoltam. Ahol 3 hónap múlva vágtáztatnak... hát nem is tudom. Mindig is annak voltam a híve, hogy a biztonságra kell törekedni, nem pedig a haladásra. A haladásnak legyen előfeltétele a biztos ülés. Na mindegy...

Úgyhogy csak nyugi. Ha eljön az ideje, meg fognak tanítani vágtázni. Miért nem ajánlod fel, hogy jöjjön el egyszer az edző hozzád, és kezdjetek el az otthoni lovadon dolgozni a vágtán? Egyébként ha legalább rendes helyre mennél, akkor szakszerűen tanítanának meg lovagolni, és esetleg, tanulnál egy kis alázatot a sporttal szemben.

2011. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Ok hogy maszek lovi, de nincs ott valaki oktató? Neki kéne hepajoznod nem itt GYK-n. Szólj, hogy vissza akarsz ülni futószárra ülésjavításra és próbáljátok meg futószáron a vágtát. Van szád, nyisd hát ki. Te adod a pénzt a lovinak. Nem tudom milyen szinten áll a lovad, de ha van egy tapasztalt lovas ismerősöd, szerintem ő is meg tud tanítani vágtázni futószáron a saját lovaddal és nem valami agyas "dögön".

Vagy elmész a drágább loviba legalább 1-2 alkalomra, ott feltételezhetően több a szaktudás is, ott alád adnak egy jobb lovat és akkor megtudod, hogy mégis milyen szinten állsz. Ha kengyel nélkül nem megy a tanügetés és a könnyű ügetés, akkor ne álmodozz vágtáról. Ha ezek mennek, akkor lehet továbblépni.

Vagy C verzió, hogy átmész kamikaze pilótába, jól lefutószárazod az oktató lovad vagy otthoni lovadat, ráülsz és lesz ami lesz beugratod vágtába. Ezt a verziót NEM javaslom. (bár én így tanultam meg vágtázni, egy biztos ügetés után).

Jó mélyen bele kell ülnöd a nyeregbe, derékkal követed a mozgását, a kezeid nyugodtak, és persze ügyelsz a jó lábtartásra és véletlenül se jusson eszedbe sarokkal kapaszkodni.

2011. szept. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

utolsó köszönöm szépen, tudom hogy nem a gyors haladás számít hanem a lassú de biztos gyakorlás, de nagyon rosszul esik hogy más már vágtázik ott (ö elment egy másik loviba hogy megtanitsák) én meg még mindig csak ügetgetek. amugy van edző ott, de hát nah a pénzt felszedi tanítani meg nem tanít.

én is már azon gondolkodtam hoyg lesz ami lesz alapon beugratom itthon a lovam de félek hogy komoylabb bajom lesz. estem már ugy el hogy majdnem baj lett a vége,de tudom hogy ez benne van a pakliban. a legvégső esetben pedig addig gyűjtögetek amíg annyit pénzt nem gyüjtök hogy elmehessek a drága lvardában de iylenkor mindig az jut eszembe hogy 2 alkalomért -10.000 ft már vehetnék inkább egy új nyeregalátétet a lovamnak :(

2011. szept. 29. 22:43
 17/29 anonim ***** válasza:
34%

A válasz megírásának időpontja: ma 19:25

csak ismételni tudom önmagam.

2011. szept. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig ott van a saját lovad, nem hiszem el, hogy a környéken nincs egy jobb lovas, aki egy kis mellékesért ne tanítana meg vágtázni. Nem 5000-ért, hanem 2-3ért is van aki szívesen vállalna egy két alkalmat. De csak akkor vágj bele, ha már biztosan ülsz. Persze előtte nem árt jól lefutószáraznod a lovad.

Szegény ember vízzel főz... nekem sincs sok pénzem és én is meg tudom oldani a lovaglást edző nélkül, igaz rendelkezem a megfelelő alapokkal. Szóval gyakorolgasd sokat otthon a kengyel nélküli lovaglást, legyen egy jó pontos és mély ülésed utána tovább lehet lépni.

2011. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Én sem futószáron tanultam vágtázni. Nekem valahogy nem ment, de az oktató látta rajtam, hogy menne ez. Ezért felpattant egy lóra és kimentünk terepre. Egy bozótossal védett aránylag hosszú egyenes úton végig vágtáztunk. Ezek után sem ment futószáron a vágta, de minden más formában igen.

Ha a saját lovatok nem az a rohanós fajta, akkor én a helyedben kipróbálnám rajta a vágtát (apukád felügyelete mellett, hiszen Ő csak ismeri azt a lovat).

2011. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,sajnos nem Pest környékén lakok ahol minden második utcán van egy lovarda , itt nincs csak az az egy sajnos.
2011. szept. 30. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!