Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jó istent csináljak hogy...

Mi a jó istent csináljak hogy végre vágtázhassak?

Figyelt kérdés
ahova járok lovagolni egyszerűen nem képesek megtanitani vágtázni (maszek lovarda) , a ló akin lovagolok nem éppen iskolaló,rakoncátlan és önfejű .amivel nekem semmi bajom sincs mert legalább megtanulom hogy kell bánni vele ha baj van, de nagyon idegesít hoyg egyszerűen nem képesek már megtanitani vágtázni. ezzel a lóval nem lehet mert fél kört vágtázik és iszonyatos gyorsasággaal, sőt már egy párszor majdnem lepotyogtam róla mivel bakkolt,meg megdilult. simán elinditani (nem futószáron) nem merem mert még nem érzem magam biztonságban és még kapaszkodnom kell,meg a pálya sem valami nagy és nem szeretnék a falra felkenődni. más lovardába nem tudok menni mert a "rendes" helyek messze vannak és kb 5000 ft lenne 1 óra :S , emellett még azt megemliteném hogy van egy saját lovam itthon de öt se tanácsolták hoyg rajta próbáljam ki mert kitudja mi bajom történne,szóval mit tennétek a helyemben?? nagyon kétségbe vagyok esve :(
2011. szept. 29. 18:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
66%
A lovaglás türelemjáték is. Vagy járj el rendes lovaglóórára pénzért, vagy fogadd el, hogy ez egy ilyen ló, ez van, légy türelemmel. Annak is örülhetsz, hogy lovak közelében lehetsz.
2011. szept. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Kérdmeg édesapát, hogy fogjabe a lovatokat ,és menjetek egy olyan helyre ,ahol van megfelelő hej, ne restelje kifogni, elő a nyerget ,futószárat ,és hajrá jobbat nemtudok ,sok szerencsét.Ha valaki vigyázrád az ő.
2011. szept. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Szerintem te félsz a vágtától. Meg azt sem értem minek maszek loviba jár és fizetni egy idegen lovon való lovaglásért mikor van sajátod. Vagy miért nem a saját lovaddal tanulsz? Akár át is sétálhatnál vele ahhoz a maszek lovihoz, ha nincs messze. De ha ott nem figyelnek rád és nem fejlődsz sehová, akkor meg kár odajárni. Azt a pénzt megtakaríthatod és elmehetsz egykét órára a jó loviba.

Bár a helyedben, ha biztosnak érzem magam ügetésben már rég vágtáztam volna a saját lovamon karámban. Lehet, hogy nem Pest környékén laksz, ahogy én sem, viszont itt hemzsegnek a lovasok a környéken, szóval bárkit meg tudnék kérni, hogy csekkoljon le vagy mutasson ezt azt. Ha te ezért még egy jelképes összeget is adsz az már csak hab a tortán. Biztos nálatok is vannak jó lovasok, szóval nem árt felvenni a kapcsolatot.

2011. szept. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
szerintem várd meg amíg a lendületesebb ügetésben is biztonságban érzed magad. aztán próbáld meg a vágtát az otthoni lovaddal.
2011. szept. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

tudom hogy feleslegesen járok igy abba a loviba de megszerettem az ottani lovakat, meg itthon nem tudok csak terepen lovagolni mert nincs nagy karámunk,szóval vágtázni ott bent kizárt dolog.

bevállajam hogy egy hosszabb úton beugratom a lovam vágtába?? de félek hogy mit reagál rá mert ha elkezd rohanni és nem tudom visszafogni? vagy lehúzza a fejét??

2011. okt. 1. 20:06
 26/29 anonim ***** válasza:

Terep előtt alaposan lefutószárazod?

Milyen messze van a lovi? Oda is átsétálhatnál a lovaddal és ott a karám használatért fizetsz egy jelképes összeget. Van gumis kikötőd? Az is feltehetnéd rá.

2011. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
És ne a haza felé vezető úton kezdj neki a vágtának, hanem még a távolodó irányban. Haza felé általában rohanósabbak.
2011. okt. 2. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
akkor futószárazd kb fél óráig. nézd meg hogy hogy reagál a vágtára. aztán ha minden jól megy ülj fel és mehettek :)
2011. okt. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, a lov 20 km-re van tőlünk :S szóval marad ez a megoldás,egy kikötőt mindenképpen befogok szerezni amint oylan helyen járok,mert ügetésben is hajlamos emelgetni a fejét.
2011. okt. 2. 09:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!