Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért takaróznak ezzel sokan?

Miért takaróznak ezzel sokan?

Figyelt kérdés

Meghalt két ló a NV.-n. Nagy volt és mindig mindig nagy a felháborodás.

Ám sokan azzal jönnek, hogy de hát ez versenyló,és balesetek máshol is vannak nem csak ezen a versenyen. Meg hogy a háborúban is sok ló elpusztult.

Most akkor visszafelé fejlődünk?

Régen voltak kutya viadalok, és az is sportnak számított. Akkor most rendezzünk újra viadalt? Vagy újra gyüjtsük össze az embereket, és halomra öljük meg őket, mert régen is sok ember halt meg a zsidó táborokba?

Komolyan nem értem ezeket az embereket!

Nektek mi a véleményetek?


2011. szept. 30. 21:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
nem ismerem a sztorit. Mibe, miért haltak meg, mert nem mindegy hogy öregségben vagy agyonhajszolták. Első normális, második a hülye emberek még nem pusztultak ki verzió.
2011. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
azért mondják h a vh-ban is sok ló elpusztult mert ez a kettő nem sok azokhoz képest
2011. szept. 30. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%

Kutyaviadalokat ma is rendeznek, sajnos.


Két ló nem sok a háborúban elpusztultakhoz képest, de ez a kettő is élt, érzett, kilógó belekkel futott... Az embert szolgálták, akik ezt úgy hálálják meg, hogy törlik a negatív véleményeket, kussolnak, húzzák a nyakukat, mintha meg sem történt volna.

2011. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 x) ***** válasza:
51%

Mert ez így van. Légyszives olvass utána hogy hány száz ló pusztult el a "tökéletes" világhírű pályákon. Ilyen balesetek pedig tényleg vannak. Na most nem tudom hogy elmondjam-e a sztorit vagy fölösleges, de leírom: szóval az úgy volt hogy a pályában volt egy veszélyes sarok amit a szervezők utólag egy fa (vagy tökmindegy milyen anyagú) lappal igazítottak ki. Még mindig jobb mintha otthagyták volna a sarkot. Ennek a lapnak ütközött a ló mert kiszorították a külső ívre ami ellen a lovas sem tud mit csinálni, nem tudja a lovat kiteleportálni a szélről.

A másik balesetről nem tudok sokat, de ilyen esetek előfordulnak. Örüljünk hogy telik még turistacsalogatókra, ne pedig szidjuk még azt is amink van. A vágta nem a hősök terére való, ez így igaz. De ennek ellenére nagyon is szép hagyomány. Balesetek minden sportban előfordulnak szóval ennyi erővel az összes sportot be kellene tiltani nem gondolod? -.-

2011. szept. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

Amikor első évben arról hallottam, hogy az aszfalton, kövön, vagy min ... csúszós, arra alkalmatlan felületen lóversenyt tartanak, de ne aggódjunk, mert majd leszórják valamivel. ....

azóta van rossz érzésem, és midig is tragédiáról tartottam.


Tudom, kenyér és főleg cirkusz kell a népnek - vagy a proliknak...


Nem tudom, ki érzi magát jól, ilyen magamutogató sztárocskák idétlenkedésén, amin a lovak húzzák a rövidebbet.


Az egyik ló nekiment, nekiszorult a palánknak, ami feltépte az oldalát, és kilógó belekkel futott. Az elaltatásáról döntöttek.


Egy fennséges, gyönyörű állat, ami mindent megtesz az embernek ... tényleg ilyen kockázatot kell vállalni a csürhe szórakoztatására ???!!!!!

2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Akik nem hallottak a dologról:


Megrendezésre került a Nemzeti Vágta. Az egyik előfutamon egy tenyésztésbe állított mént is indítottak akit a verseny elött EGY héttel kezdtek el tréningezni. A futam alatt ripityára törte a patáját.

A másik ló meg egy másik futamon neki sodródott a palánknak ( ami lovas hiba ) és egy kiálló vasdarab ( rendezők, szervezők hibája )felhasította az oldalát, lovas lepottyant, lovacska meg lógó belekkel futott tovább...

2011. szept. 30. 22:09
 7/19 A kérdező kommentje:

22:02

Nem hinném hogy ilyen jellegű balesetek vannak normális pályán.

Normális pályán nem fordulhat elő SOHA, hogy kiáll valami a pályára.

És tapasztalatlan ( másfél év már megbocsáss, de az írtó kevés lovaglás tudás ) lovast nem nem küldenek ill. nem ENGEDNEK egy ekkora versenyre.

2011. szept. 30. 22:21
 8/19 x) ***** válasza:
62%
Hogyne fordulna elő... -.- vagy ha nem is az hogy kiáll valami de olyan hogy egy ló patája széttöredezik nagyon is gyakran előfordul ha kemény a pálya. Sőt még ennél cifrább esetek is (kettétörik a pálya széle, vagy a ló simán kiugrik mert kiszorítják) volt régen egy műsor ahol rengeteg ilyet mutattak. Az hogy tapasztalatlan lovasokat beengednek tényleg felelőtlenség de azért jócskán több az előítélet a lósporttal kapcsolatban mint amit igazából látni lehet. Persze hát minden ember sajnálja a lovakat de azért illene tudni hogy mi megy egy ilyen versenyen mielőtt ítélkezünk... nem ütik vágják a lovakat meg étlen-szomjan kínozzák könyörgöm -.-
2011. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
Márpedig a nagyobb pályákon is vannak ilyen balesetek, külföldön élek és láttam nem egyet,pedig elit pályáról van szó. A kutyaviadalok és e között a különbség,hogy ott tudják,hogy egyenes következmény a seb..stb.,míg itt ez egy szerencsétlenség. Ez nem takarózás. Azért kicsit elvetemült dolog ezt egy szintre hozni a szándékos állatkínzással. Ezt amúgy sem a kutyaviadalhoz,hanem inkább agárversenyhez kéne hasonlítani. A lovas tudása, és a felelősség meg más tészta.... Azt nem biztos,hogy egy balesetnek kéne,hogy a mércéje legyen.Inkább a mentalitással van gond Mo.-n,hogy abban is a rossz szándékot keresik az emberek ahol ott sem volt. Olvastam az esetről és nehéz elképzelni,hogy épeszű ember direkt csinálna ilyet..
2011. szept. 30. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

direkt nem,

de gondatlanságból pénzért könnyen !!!!!!! :(

2011. szept. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!