Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol vagy western lovaglásra...

Falun kérdése:

Angol vagy western lovaglásra szavaznátok? És miért?

Figyelt kérdés

Szoktam lovagolni (angol) de lehetőség lenne western lovaglásra is egy másik helyen.

Kíváncsi vagyok, hogy mi a vélemény a két stílusról.


2011. okt. 4. 15:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
18%
Húú,ne haragudj,nem értek ehhez,de azt tudom,hogy az egyik barátom angol lovaglásra jár.
2011. okt. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Angol. Western nekem annyira nem jön be, főleg nem a reining...annyiból szimpatikus, hogy nagyon közeli kapcsolatban vannak a lóval, és nagyon érzékenyek a lovak is, de ennek a hátulütője, hogy az sem feltétlenül jó mindig.

Én egyébként díjugratok versenyszerűen, talán emiatt is angolt mondok, de hát amint írtam, nekem a western annyira nem szimpi.

2011. okt. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 napietus ***** válasza:
58%
nekem is angol. a westernlovaglás valahogy engem sosem vonzott. egyszer lehet, hogy kipróbálom, de rendszeres szinten maradok az angolnál ez biztos.
2011. okt. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
A western stílus sokkal inkább bejön".Nekem az angol sokkalta kimértebbnek,feszesebbnek,kicsit talán olyan sznobnak tűnik,a laza,könnyed westernnel szemben,ill.szimpatikusabb a,,lóközelibb"kapcsolat miatt.
2011. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Western. Mert nem kell folyton "piszkálni" a lovat, ha jól dolgozik, akkor nyugton hagyjuk. A zablát alig kell használni, tehát azzal sem okozunk kellemetlenséget a lónak. (Persze, arról van szó, aki tud is lovagolni.) A western nyereg pedig általában jobb a lovak hátának. Meg nekem is kényelmesebb. Meg olyan "laza" az egész. =D
2011. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%
Valahol a kettő között, szőrén, egy kis kötéllel a ló nyakában :)
2011. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%

western 1 kényelmesebb a nyereg lonak lovasnak egyaránt..

2 nem kell annyit használni a zablát (puha a ló szája)

3nincs annyi lekötő szár meg ilyesmik

4az angol sokkal sznobnak tűnik

5 ló közeli kapcsolat. :)

de a magyar lovaglásról nem hallotál még?? :O

és szinte mindig patraccal lovaglok és sokkal jobb mint nyeregbe.. :)

2011. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

az az igazság hogy én (falu határban :D:D) szőrén szoktam egy kantárral.

ha messzebb megyünk akkor nyereg (angol)

de a westernt is kipróbálnám :)

2011. okt. 4. 16:18
 9/15 x) ***** válasza:
74%

Hát igazából én mindkettőt próbáltam már.. főleg angolban lovagolok mert ahhoz van felszerelésem (meg a lovam is angolhoz van szokva) de mivel nagybátyám csak a westernt szereti így elkerülhetetlen hogy néha westernben lovagoljam a lovait... :) a western tényleg kicsit barátságosabb meg jobb az összhang.

Egyébként ha már erről van szó én is a patraccal vagy a szőrén való lovaglást tartom a legjobbnak.

2011. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Az angol stílust érzem magamhoz közel. Azzal kezdtem, és mind a lovaim, mind én ahhoz vagyunk szokva. Az angol lovaglás szerintem sokkal macerásabb abból kifolyólag, hogy teli van szabályokkal és talán kicsit sznobnak is tűnhet, de azért néha a westernben sem különbek, csak kicsit máshogy juttatják kifejezésre. Ha viszont már elértél a lovaddal egy szintet, akkor lenyűgöző érzés angol stílusban lovagolni. Ugyanúgy összhangba lehet kerülni a lóval, mint a westernben. Azok a feladatok, amiket végrehajtatok a díjlovaglásban, vagy ahogy az akadályok elé néztek a díjugratásban, nekem sokkal többet érnek a western lovasok által lovagolt dolgoknál, már csak látványilag is.

A western lovaglásnál mondjuk nekem a western lovak nem jönnek be. Ha mindenáron westerlovat kellene választanom, akkor azteca (Quarter horse X andalúziai), a spanyol vér miatt. Persze szinte bármely lovat lehet western stílusban lovagolni, senki nem tiltja, de én úgy vagyok vele, ha western stíuls, akkor ne egy holsteinivel csináld, hanem mondjuk egy Quarter horse-sal, appalosaval vagy pintoval, vagy hasonló. Az igaz, hogy sokkal szabadabbak, finomabb köztük a kommunikáció, lazábbak, de a nagy kalap, rágógumi a szájban, flegma beköpés, és a chaps-amit extra utálok- nem jön be (erre egy westernfilmből asszociáltam). Maga a lovaglásuk viszont tényleg elismerésre méltó. El is csórtam néhány "trükköt" a westernlovasoktól.

Szóval minden a te stílusodtól függ. Ha te a lazaságot kedveled, akkor western, ha viszont szereted az eleganciát, a precízséget, akkor angol.

Azt javaslom, hogy mindenképpen próbáld ki mindkettőt. Már csak azért is, mert megtapasztalod mindkettőt-és egy lovas miért ne élhetne ilyen lehetőségekkel, ha megteheti, és csak úgy tudod meg, hogy mit szeretsz. Az biztos, hogy egy óriási élménnyel leszel gazdagabb! Én kipróbáltam már lassan minden lovas sportot, a díjlovaglástól kezdve (az örök kedvenc), a díjugratáson át a távlovaglást, fogathajtást, westernlovaglást. A dámalovaglás nem vonz, a spanyol lovasiskola meg csak álom marad, a lovastusa meg nagyon vonzó szakág, csak oda aztán dupla annyi felkészülés kell.legalább is nekem biztosan. Sok szerencsét hozzá!

2011. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!