Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyit áldoznál lovaglásra?

Mennyit áldoznál lovaglásra?

Figyelt kérdés

Mennyit számítana a minőség ? Mennyire fontos a ló és oktató képzettsége?

Mit csinálnál-terep,pálya?(nem csak a biztos ülésig, hanem komolyabb idomítás)

Milyen gyakran járnál?


2011. aug. 16. 15:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5 éve lovagolok, nagyon fontos a hely kiválasztása. Elég jó lovardába járok, teljesen más egy jó helyen lovagolni, mint egy rosszabba. Jobb lovat kapsz, kedvesebb az edző.Hetente 2x járok. Leginkább terepre szeretek menni, de bennt sem rossz.
2011. aug. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

havi berletet vennek 10ezerert, heti 2 alkalommal mennek, ugy ahogy a munkam engedi, barmit csinalnek csak nem ugratnek!!!!

amugy azert hagytam abba, mert 2fel lett a lovaglas es mi ez ha nem rablas?! udv Pecsrol!

2011. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Higgyétek el, nagyon fontos a minőség, megfordultam már néhány helyen, és borzadály, hogy milyen színvonalakért hajlandóak ma a lovasok fizetni...

Próbáljatok ki minél több helyet, ne ragadjatok már le mindjárt az elsőnél, mert tényleg mérföldekre van egymástól lovarda és lovarda.

Inkább áldozzatok egy kicsit több pénzt, de biztosan tudjátok, hogy megtanultok LOVAGOLNI, és nem csak a lovon UTAZNI.


Mit csinálnék terepen?:

Ha már egy lóval kimegyek terepre, akkor azt inkább élvezem, mint azon jár az eszem, hogy "bakker le legyen már nyomva a sarkam". A terep egy egészséges szinten szórakozás mind lónak és lovasnak, egyfajta lazulás, ahol kedvedre váltogatod a jármódokat, van időd szétnézni, gyönyörködni. Illetve egy jó, izgalmas terep, sok legyűrni valóval, tehát kisebb patakkal, dombocskával, "szembe jövő traktorral", és egyebekkel nagyon jó hatással lehet a ló-lovas kapcsolatára, minél több az ilyen élmény, amit sikerrel zárnak, annál jobban fog a ló a lovasban bízni. :) Ez pedig nagyon fontos.


Mit csinálnék pályán?:

Ha pálya, akkor már rendes idomító munka, (szőrén lötyögés, és egyebek kivétel) - tehát pályamunka alakzatokkal, adott esetben a mezei idomító feladatokkal mint ugrásváltás, combra való engedés, stb, nyújtás, rövidítés, tanügetés, könnyű ügetés, kétpontos ülés, kengyel nélkülizés, tehát így összevetve minden amit pályán építő jelleggel lehet csinálni. Fontos, hogy a ló számára is érdekes legyen a feladat, Ő is tanuljon újat, és az Ő feladata se csak a monoton körözgetés legyen. Mert első sorban akkor volt sikeres a munka, ha a ló inkább szellemileg lett lefárasztva, mintsem fizikálisan. (Értem úgy, hogy nincs azzal gond, ha sokat ment, izzadt, de inkább az agya legyen fáradt, mint a teste :])

Valamint az ugró munka is nagyon jó, egyaránt képzett és képzetlen lóval, mindkettőnek megvannak a maga élvezetei, és ahogy a 120centis oxer megugrásában, úgy abban is fel kell fedeznünk az örömünket, ha a ló nagy nehezen átjutott élete első földre fektetett rúdján lépésben.


Milyen gyakran járnék?:

Inkább lovagoljon 'sok kicsit' az ember, teszem azt napi 15-20 percet, mint heti egyszer egy nagyot. Mert akármilyen keveset is csinálja, az a 15-20 perc is nagyon hasznos, mert a lovas mindennap benne van a dologban, könnyebben 'belerázódik', mint heti egy alkalmas hosszú és így jóval kimerítőbb edzéssel.

2011. aug. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Maximum 3ezret, de csak különleges alkalmakkor - tekintve, hogy amúgy van lovam. Ettől függetlenül úgy vélem ez az a reális ár, amit ma egy átlagos család még megengedhet.

A magam részéről a minőség nem annyira érdekel, sokkal inkább a szándék, illetve maga az ahogy a lóval és lovassal bánnak. Sokkal szivesebben megyek egy családias, vendékszerető helyre, mint olyanra, ahol ugyan jobban edzenek, de az egész futószalagon megy.

Terep, pálya, az hangulatomtól függ, de legyen mind a kettő, minimum egy füves pálya, és terepnek se éppen a végtelen semmi vonz.

2011. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 lóbarát ***** válasza:

- A minőség nagyon számít!

- A képzettség is fontos, nem mennék egy kezdő lovászhoz edzeni, és egy betöretlen lóra se ülnék fel.

- Néha karám, néha terep. Havi 4-5 alkalommal terep.

- Heti egyszer mehetek sajnos. :(

2011. aug. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én 7 éves korom óta lovagolok, mára már saját lóval, de persze eleinte én is iskola lóval edzettem és a lovasiskola edzőjével, és havi 3-4-szer jártam ezért havi bérletet vettem, aminek ára 10000Ft volt az iskola lovak egész jó lovak voltak, jól idomítottak, az edző is nagyon jó volt, főként gyerekekre specializálódott, volt egy olyan időszak amikor lovat béreltünk, de az nem volt a legjobb ötlet hiszen ott volt az felvételi időszak és akkor persze nem tudtam heti 4-szer kimenni, csak maximum 2-szer, és a felvételi után kaptam meg a lovamat :)
2011. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én hetente 1x járok Dallos Gyulabácsihoz 8000Ft ezenkivűl 2x más edzőhöz 5000Ft meg van 2lovam és azokhoz meg van egy másik edző heti 3óra 45.000Ft/hó
2011. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudod hogy Gyula bácsi megy e házhoz?
2011. aug. 17. 09:51
 9/14 anonim válasza:
Tudtommal nem megy házhoz... De díjlovagolni szeretnél?Mert ha nem sok értelme nincs annak h meglátogasd... De nagyon jó edző meg kedves is meg ha vmi nem megy nem lenéző hanem biztat és próbálja a legjobbat kihozni belőled.
2011. aug. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

díjugratok, de az idomítás az alap ott is

1-2 év múlva lesznek "komolyabb" lovaim akkor utána járok, hátha több emberhez lejön.

2011. aug. 17. 12:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!