Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mégis ki látott már ilyet?

Mégis ki látott már ilyet?

Figyelt kérdés
Egyszerűen annyire feltudnak idegesíteni a szüleim ,hogy az eszméletlen.Kezdjük ott,hogy van egy lovam ,de mivel még nem tudok lovagolni tökéletesen,ezért egy lovardába járok tanulni. Most moondhatnátok azt hogy minek van akkor egy lovam,de hogy elmondjam, nem én akartam ,hanem ugymond az apám vetette meg egy rokonnal az én és a testvéreim nevére,csakhogy ő majd használni tudja. Sajnos ennek megint én iszom meg a levét,mivel nem elég hoyg a lovardábajárásomat saját zsebemből kell fedezni,mivel a drága jó szüleim nem értik meg hoyg még nem tudok egy e fajta lovat ellovagolni és szükségem van a fejlődésre egy jó oktató mellett. Így legszivesebben azt kívánom néha ,ne is lenne lovam,mivel használni nem tudom és még megakadályoz a fejlődésben is. De emellett még van az is hoyg egy akárkinek a fia állandóan nálunk jár hoyg ő lovagolni akar az ÉN lovamon!!!!! ÉS a drága jó szüleim még megsem kérdeznek hoyg egyáltalán megengedem-e hoyg ráüljön,holott elvileg én lennék a tulajdonos vagy mi a fene!!!! De hogy még cifrább legyen a dolog,ez az illető ingyen lovagolja az én lovam,az én beeleegyezésem nélkül,én meg fizethetem saját zsebböl az oktatóm,hát mégis hoyg lehet ez?????? Annyiszor mondtam már hoyg leveszem a kezem az állítólagos lovamról,de foylton előjön ez az egész,hogy én ne járjak lovardába mert itthon van a ló, de ha meg az akaratom akarom érvényesíteni (pl befonom a sörényét) akkor meg ne nyúljak hozzá mert nem az enyém. Mégis mit tegyek??? kérlek titeket segítsetek!!!
2011. okt. 8. 17:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ahogy szokás volt mondani, én nem értek a lovakhoz. De a ló témától eltekintve, ez egy családi kérdés. Igazat megmondva nem jó lehet, ha olyan lovagolja a lovad, akit te nem szívesen látsz rajta. ezt meg kéne anyukádékkal beszélned. Az viszont, hogy oktatóhoz jársz, tényleg a te költséged. Belehalsz ha kifizeted? Én angolórát fizettem magamnak. Meg valószínűleg sokan mások is saját maguk fizettek ki képzéseket. Ha nem akarod rászánni, mert sajnálod, akkor ne lovagolj.
2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Először is ha nem vagy még 18 akkor nem a te lovad, hanem azé aki alá írta a szerződést.(szüleid, tesód...tökmindegy)Ergo ha a tulajdonos megengedi, hogy az az akárki fia lovagolja az lovagolni is fogja. Szerintem ha meg nem tudod lovagolni a lovad akkor csak neki teszel jót (kivéve ha van egy 1 hektáros füves területetek ahol szabadon lehet a ló),meg magadnak is mivel ha először ráülsz le lesz mozgatva, lesz kondija és nem lesz tele és nem fogja veled végig bakolgatni az edzést.

És nekem is kell fizetnem az edzéseim mivel nagyon drága és nem akarom ezzel terhelni a szüleim.De esetleg még dolgozhatnál abban a lovardában ahol lovagolsz...edzésért cserébe.

2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
öhh...hát szentem ha van lovad akk vele foglalkozz az annyira nem baj h nem tudsz még tökéletesen lovagolni szerintem :/ nekem is van egy ismerősőm akinek van lova de nem tud lovagolni igy én meg barátnőm szoktunk neki segiteni lovaglásban :) cserébe lovagoljuk a lovát néha-néha .... ha van egy barátod vagy ismerösöd aki lovagol és már valamenyit azért tud akk kérd meg h segitsen neked :)
2011. okt. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

az a baj hoyg ez az illető csak tépi a száját,amit már egyszer elértem vele azt tönkrevágja....

meg alapból nem tetszik , ne üljön már más az én lovamon. am meg már elmúltam 18 :)

Azzal meg semmi gondom nincs ,hogy nekem kell fizetni az edzőt, de hogy minden egyes induláskor gyomoridegem van ,mert végig kell hallgatni a szentbeszédet az nagyon frusztráló tud lenni.Amugy ez érdekes, eddig sok kérdést tettem fel ,hogy mit csinálhatnék a lovammal,de mindenki elküldött konkrétan a francba,hogy először tanuljak meg lovagolni és utána üljek a lovamra mert igy csak tönkre teszem. Szóval ezt most nem értem.

2011. okt. 8. 18:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Patthelyzet, ezt így szokás mondani. Sok mindent nem tehetsz, maximum megkéred az edzőt, hogy a te lovadon oktasson téged. Futószáron szerintem semmi rosszat nem tud csinálni, ha le van kötve, és legalább nem kell végignézned ahogy más ül rajta.

Nekem is van egy lovam, és én idegbajt - nem ez egy nagyon enyhe kifejezés - kapok tőle, hogy ha valaki, bárki más ráül, vagy nekiáll megpucolni, vagy bármilyen komolyabb kapcsolatot alakít ki vele - olyat, ami mondjuk felelősséggel jár. Szóval, még ha nem is kötődsz a sajátodhoz annyira, én meg tudom érteni, ha kiakadsz azon, hogy más ül rajta.

Ráadásul nem is igazán biztos, hogy jó, mert - bár nem tudom, hogy a srác mennyire képzett, vagy mennyire lovagol jól - de ha nem valami fényes a tudása, akkor el is cseszheti a lovat.

Másfelől, az úgy tényleg nem okés, hogy máshová jársz lovagolni és a sajátodat nem tudod megfelelően lemozgatni emiatt - értem h nem tudsz ráülni de nem ez a lényeg. Ha nem ülsz rá, akkor futószárazd napi fél órát, aztán emeld az adagját - így lesz kondija, és nyugodtabb is lesz, kiereszti egy kicsit a gőzt. Muszáj kapcsolatot kialakítanod vele ahhoz, hogy lovagláskor is jól kijöjjetek.

A szüleid döntenek végül is a ló sorsáról mert ők fizetik meg minden, de ha beszélnél az edződdel, hogy a sajátodon oktasson, akkor szerintem megoldódna a szüleid problémája, mert én azt látom, hogy igazából nekik az a fontos, hogy mozogjon a ló, legyen kihasználva az ő adta lehetőség, ha már megvették.

2011. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Megértelek, hidd el! Nos kívülállóként a helyzet nem olyan hűű de rossznak tűnik, de neked alapból az a gondod, hogy fittyet hánynak rád. Az egyik megoldás az az, hogy ha már nem kapod meg a lovat, akkor inkább ne is kérd. Én ezt tettem, mert szinte majdnem ugyanez volt velem is kiskoromban. (22/L vagyok). Először is végy egy mély levegőt, és egyik füleden be, másikon ki. Járj el az edzésekre, gyakorolj szorgalmasan, bővítsd a lovakról szóló tudásodat minden téren. Vedd le a kezed a "saját lovadról". Előbb utóbb úgyis belátják, hogy ez így nem megoldás. Ha viszont nem szeretnéd teljesen elhanyagolni a lovad, akkor otthon gondoskodj róla amikor tudsz. De ne szólj vissza, hanem bólints mindenre rá. Ez türelmi játék, hogy ki bírja tovább. Az a lényeg, hogy ne szólj vissza! Meglátod, hogy mi fog történni. Nálam bevált.
2011. okt. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak sajnos az a baj.hogy a lovamat itthon tartjuk háznál és én egy másik helyre járok tanulni. Sajnos arra nincs mód hoyg az edzőm rajta oktasson. El se mtudjátk hinni,hányszor döntöttem már el hogy foglalkozni fogok a lovammal, de nincs rá mód,mint modntam apám a mi nevünkre vetette magának,szóval ez annyit tesz hoyg egésznap vele van kint a birtokán és én meg már belefáradtam abba hoyg akárhánynszor erőt veszek magamon és rászánom amgam hogy foglalkozzak vele,nem találom itthon. Ez pár hónap után szerintem érthető.
2011. okt. 8. 18:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó ,ezt már párszor eljátszottam de ha nem hasznlom a lovam akk nekik ez egyenesen kizáró ok arra is hoyg menejk az edzőmhöz (mintha lenne joguk beleszólni hoyg a pénzememn mit csinálok). Szóval ezért nagyon érdekes ez a szituáció.De én meg egyszerűen nem tudom a dühöm leküzdeni etéren. VAgy hagyják hoyg foglalkozzak vele és akkor csak ÉN vagy akkor hagyjanak engem békén és csináljuk a saját dolgunk.
2011. okt. 8. 18:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Tehát apukád használja a te lovad? Akkor ezek szerint nem a te lovad. (amit eddig is kivehettünk) Nézd, igazad van abban, hogy azt csinálsz a pénzeddel, amit akarsz. Ha neked lovagolni van kedved az edződnél, akkor lovagolj! Igazából nincs is sok választásod, hacsak az, hogy végleg lemondj a lovaglásról. Azzal meg csak magaddal szúrsz ki, mert én azt is kipróbáltam, hogy akkor nem járok el lovagolni, de nem bírtam ki lovak nélkül. Csak amikor visszamentem, akkor volt a baj, mert már nem ment úgy, mint korábban. Azóta persze minden a régi, de saját kezembe kellett vennem a dolgok irányítását. Ha nem tetszik nekik, hogy eljársz lovagolni, akkor ne tetszen. A te pénzed, elmúltál már 18 éves, szóval a nemtetszésen kívül mást nem tehetnek. Hagyd azt a lovat apudnak, mert úgyis magának vette, te meg menj szépen az edződhöz! Ez a legokosabb megoldás szerintem! Ha valaki jobbat tud, akkor írja meg!
2011. okt. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Attól hogy kisajátitotta magának,még nem az övé. És mint mondtam nem Ő vette, és nem is neki lett véve!!! Ez idegesít fel a legjobban :(
2011. okt. 8. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!