Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi alapján vettetek lovat?

Mi alapján vettetek lovat?

Figyelt kérdés
úgy értem volt konkrét elképzelésetek,vagy tetszett egy elmentetek megnézni és a tulajdonsága fogott meg,vagy mi döntötte el,hogy nektek az a ló kell..
2011. okt. 9. 10:31
 1/4 anonim ***** válasza:
25%

en nyoc eves koromban kezdtem el lovagolni egy lovardaban ! ket ev utan az edzom mondta hogy nagyon ugyes vagyok es erdemes lenne nekem venni egy lovat! (persze en errol mitsem tudtam! ezt anyumeknak mondta es ok utolag elmeseltek nekem) eljott az osz es 10 eves szulinapomra kaptam Hollandiabol es 3 eves friz csodort!

harom eve van mostmar nallam (13 eves vagyok) es military meg dijugrato versenyekre jarok es egy kozeli lovardaban tartjuk bertartasban ahova minden nap kimegyek lovagolni!

2011. okt. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs lovam, de ha vennék:


Mire szeretnéd "használni"?

-ugró

-díjló

-hobbyló

Képességeim szerint nekem megfelelő ló

-öreg, tapasztalt, nyugodt

-közepes, kb 12 éves, virágkorát élő ló

-csikó

Neme

-herélt-nyugodt

-kanca-nyugodt, sárlik, lehet fedeztetni

-mén-nem mindenhol tarthatod, vannak lovardák, ahova nem vihetsz csődört, pl mert legelőn vannak, és akarnak csikót. Emellett tapasztalt lovast igényel, elég temperamentumos.

Fajtája:

-Igen, ez is fontos. Mind a képességei miatt, mind pedig a személyisége miatt. Egy hidegvérű ló halál nyugodt, egy rossz mozdulata nincs kb, egy arab lóhoz meg elég sok tapasztalat kell, hogy ne zúgj le az első majomkodásánál, és méginkább személyiség...


Figyelembe venném még a magasságát, testalkatát, stb, hogy azért ne tapsoljak a hasa alatt 172 centisen, szóval kb minimum 170 marmagas lovat vennék, és mivel nem vagyok egy csontkollekció (túlsúlyos sem) nem egy arabom, vagy angol telivérem lenne, hanem pl egy sodrott, vagy egy olyan felépítésű ló, amelyikkel összeillünk minden szempontból.

2011. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag beleszülettem a lovazásba. Mindig volt egy rakás lovunk, valamelyik saját tenyésztés, de volt úgy, hogy vettünk is. Nálunk egy lóvásárlás eltartott 1-2 évig is, ha nem többe. Szóval inkább már csak úgy csináltuk, hogy ha megláttunk egy megfelelő lovat, akkor megvettük. Alapban sokat mentünk körüngokra, szemlékre,mindenhova, ahol ló volt. A versenykarrieremmel együtt persze kötelezettségek is jártak, szóval nem lehetett mindent egyszerre. Tisztelek és becsülök minden lófajtát, főleg a magyar fajtákat, pont azért, mert magyar lovak, de a szívem szerelme mégis csak az oldenburgi, és a holsteini. Mivel szüleim kinn éltek egy darabig Németországban, én ott is tanultam meg lovagolni, és ott is kezdtem versenyezni. Ha kinn vagy, akkor nagyobb lehetőséged nyílik ellátogatni a tenyésztőkhöz, jobban szemügyre venni a lovat, megismerni, összebarátkozni vele, ha engedik. Amúgy nagyon lovas família vagyunk, van a családban fogathajtó, díjlovas és díjugrató is. Szóval a lovak is vegyesek fajták szerint. Vásárlásnál nekem személy szerint a ló kisugárzása fog meg. Mivel van rá lehetőség minőségi lovak között válogatni, és tudod, hogy azok mind jók, vagy majdnem mind jók, csak ki kell választani közülük az igazit. Fontos, hogy egymásra tudjatok hangolódni, hogy a ló akarjon dolgozni. Lány létemre jobban szeretem a méneket. A kancákkal én valahogy sosem boldogulok. Jó, lehet egy lovas ne mondjon ilyet, de egy kancáról estem le, kancával buktam, szóval azt hiszem már kezdek parázni a kancáktól. Mindezek mellett nagy előny, ha a ló fekete színű. Lovaink többsége is fekete, na de jó lónak nincs színe.
2011. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 9 éve lovagolok, 6 éve versenyszerűen. Először az edzőm lovaival versenyeztem, aztán megörököltem a tesóm lovát (bátyám is versenyzik), aki nagyon a szívemhez nőtt. Ő sajnos megöregedett, és már nem bírt többet. Már a végén az 120-130-at is verte. Az utolsó versenyünket végig sírtam, megnyertük, de tudtam, hogy el kell tőle búcsúznom. Aztán tavasszal, anyáék kezdték pedzegetni, hogy kéne nekem egy ló, én meg úgy voltam vele, hogy most egyelőre nem kell, elmegyek az edzőm lovával is. Végül azonban belementem, elkezdtünk keresgélni, nagyon sok embertől kértünk tanácsot, edzőm mindig jött velünk, állatorvos is. Aztán egyszer elmentünk megnézni egy 8 éves magyar sportlovat. Őszintén szólva már egy kicsit elment az egésztől a kedvem, de a szüleim elkezdtek beszélni a tulajdonossal, én pedig odamentem hozzá, és azt hiszem szerelem volt első látásra. Akkor még tudtam, hogy fel kell rá ülnöm, ugranom kell vele stb., de már a személyisége olyan volt, hogy azonnal megfogott. Egészen más, mint az előző lovam. Ő idősebb volt, és tapasztaltabb, az új pacimmal, pedig úgy érzem együtt tanulunk. Fantasztikus volt az első verseny, bár nem nyertünk, én mégis borzalmasan büszke voltam rá. Szóval július óta nálam van, és imádom. :)
2011. okt. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!