Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért ismerik ennyire kevesen...

Miért ismerik ennyire kevesen a magyar lovaglást?

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy "melyik stílus a jobb? west./angol?"

MAGYAR országon MAGYAR emberek miért nem ismerik magyar stílust?? :S


2011. okt. 13. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért, mert Magyarországon Széchenyi István közvetítésével az angol stílusú lovaglás terjedt el az úri nép körében. A paraszt meg a lovat nagyrészt munkára használta, nem lovagolgatta.
2011. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
A legtöbb lovarda angol stílusban oktat, vagy westernben. A magyar stílus főleg a hagyományőrzők körében ismert. Kipróbáltam már jó néhány szakágat, és az angol és western stílust is, a magyar lovaglástól csak egy patrac hiány választ el. Amúgy mindenre nyitott vagyok ami ló és lovazás.
2011. okt. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem azért, mert gyakorlati haszna nem sok van, viszont sokba kerülnek a hagyományőrző cuccok. Aki versenyezni akar, az ugye, ha nem lovasíjászat, akkor kénytelen vagy westernt, vagy angolt választani. Túrázáshoz jobbak a modern túranyergek, vagy westernnyergek.


Ne értsetek félre, jó, hogy vannak hagyományőrzők, ősmagyarok, csikósok, huszárok, de ezek ma már csak játékok.

Viszont ha a sok béna focimeccs helyett buszkasi lenne, annak határozottan örülnék.

2011. okt. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mert mi haszna? Szóval kicsit unalmas már ez a vérmagyarkodás, oké, az ember tartsa tiszteletben a hagyományokat, de azért nem minden arról szóljon már! Amikor szakágat választ valaki, akkor egyúttal stílust is, tetszik vagy sem, a legtöbb verseny angol stílusban zajlik, a maradék westernben, és ahogy már írták egyedül a hagyományörzés magyarban. Innentől fogva logikusan többen ismerik a másik kettőt, azt meg ugye irreális elvárni, hogy az ember tanulja meg mindet, neagyisten még jól is csinálja. Arra 3 élet is kevés.
2011. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

nem azt mondom hogy tanulja meg mindenki. hanem azt hogy sokan még nem is hallottak róla.

am. versenyen indultam már patraccal. és a magyaros lovaglás nekem túrákon is kényelmesebb!

2011. okt. 14. 12:01
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Én olyanról nem hallottam még hogy magyar lovas ember a magyar lovaglást ne ismerné.
2011. okt. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én már igen..
2011. okt. 14. 20:57
 8/9 anonim ***** válasza:

Ismerem a magyar lovaglást is, de személy szerint a western (és a "természetes") a kedvencem. Olyan nagy pozitívumot nem tudok felhozni a magyar lovaglás mellett, hacsak nem azt, hogy magyar. Ráadásul többféle "magyar lovaglás" is van; van, amit a csikósok csinálnak (és ami nekem nem tetszik, de csupán azért, mert az én ízlésemnek nem felel meg), és van a "honfoglaló-kori" magyar lovaglás. Nekem a kettő közül egyértelműen az utóbbi tetszik jobban, ki is próbáltam már, az íjászkodást is, de a western még mindig a kedvencem.


És hogy miért csak a wescot és az angolt ismerik az emberek? Hát mert ez a kettő az, ami hobbilovaglásként népszerű. (És mert a nagyobb versenyeken is ilyen stílusban lovagolnak.) A magyar lovaglás inkább hagyományőrzésként terjedt el manapság.

2011. okt. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én lovagoltam már magyar stílusban és csak annyit értem vele hogy szétment az alsó felem, leszálláskor beleakadta gatyámba az a csicsa ami a nyergen van és, elöl a lábszáram vérezni kezdett mert állandóan b@szirgálta a kengyel. Mondhatod hogy béna vagyok meg nem jól lovaglok a véleményed nem számít de nekem ez a személyes tapasztalatom. Maradok az angolnál
2011. okt. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!