Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rosszul teszem, hogy mindig...

Rosszul teszem, hogy mindig leülök? (lent)

Figyelt kérdés
Ha megijed, megugrik, megjátssza magát a ló, mindig leülök, és úgy próbálom megfogni... Ugyanezt teszem, ha botlik is... Mondjuk lépésben nyilván, de ha megbotlik ügetésben, azonnal leülök, amíg össze nem szedi magát... Nagyon rosszul teszem? Csak most néztem egy videót magamról, és látom, hogy ahogy megbotlik, azonnal leülök könnyűügetésből... Hogyan kéne jól csinálni?
2011. okt. 14. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
28%
Inkább kiállni kéne és fogni combbal. Ha nekiáll bakolni ülve nem maradsz rajta
2011. okt. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont hogy de... Ha felállok, valamennyire előre is kell dőlnöm, hogy ne a szájába kapaszkodva maradjak állva, és ha így lehúzza a fejét, máris a földön vagyok... Egyébként mindig ültem, és fenn is maradtam..
2011. okt. 14. 15:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Bakolásnál mindenképp ülve kell maradni és persze jól hátradőlni. Botlásnál attól függ, hogyan botlik a ló. Például ha az elejével botlik és közben kikönnyítesz, lendületből előrezuhanhatsz. De ha a hátsó lába botlik és ülve maradsz, akkor hátracsúszhatsz (persze nem feltétlenül esel le).
2011. okt. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Elsővel botlik...
2011. okt. 14. 17:08
 5/10 anonim ***** válasza:
nem kell egy botlás miatt ülve maradni ,azért is botladozhat mert lehet ,hogy nincs elöre lovagolva így az elejére kerül a ló (elején lesz a sulypont)és nem tol a hátuljával szoval hajtsd hozzá csizmával a kezedhez.
2011. okt. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
azt kifelejtettem ,hogy legyen hátul a válad így nem esel elöre.
2011. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, próbálom hajtani, csak pl mikor ki van járva egy út, és rámegyek keresztbe, pl egy átváltásnál, vagy átlónál, és nem figyel, és "felakad" a szélében a lába, akkor pl megbotlik... Nem nagyot, tehát esésről szó sincs, csak néztem pl díjlovaglás videót magunkról, és láttam, hogy pont mikor kellett kezdjek könnyűügetni a tanügetésből, és megbotlott, ültem három lépést...
2011. okt. 14. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Teljesen rendben van, amit csinálsz! Ha bakol, ha botlik az elejével, mindig le kell ülni és megtartni a fejét! Amíg a ló feje fenn van, nem tud nagyot bakolni, ha ülsz mindehhez, akkor végképp nem fogsz leesni. Botlásnál is igaz, hogy amíg a feje fönn van, a ló nem esik el. Ha ilyenkor állva maradsz, előre fogsz esni a nyakára és tuti hogy elesik, de legalábbis nehezebb dolga lesz talpon maradni, mert a te súlypontod az övé elé kerül.
2011. okt. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Oké, ez megnyugtató:) Csak féltem, hogy rosszul "rögzül" és rosszat teszek vele.. Köszi:)
2011. okt. 15. 08:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem pont az a bajom, hogy nem ülök le pedig lekéne..
2011. okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!