Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diétázok. Imádom az összes...

Diétázok. Imádom az összes gyümölcsöt, de mégsem merek enni, nehogy hízlaljon (mivel fruktóz van bennük). Rosszul teszem? Ehetek mégis belőlük?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor milyen gyümölcsökből és kb mennyit? Nem eszek egy nap sokat, és rendszeresen mozgok. Nem szeretem a zöldségeket, de mégis eszem őket pont a diéta miatt. Kicsit hiányzik azért az édes íz, de nem szeretnék hízni. Vacsorára semmiképp sem ennék de a többi étkezésnél esetleg szóba jöhet némi gyümölcs?
2011. jan. 7. 15:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

1. Kéne enned, rengeteg vitamin van bennük.

2. Igen van bennük fruktóz. A banánt és szőlőt sorolják a hízlalók közé (rengeteg cukor van bennük) de ha reggel eszed őket, nem hízhatsz el!!! ha reggelire pl. megeszel 1 banánt + natúr joghurtot, vagy vmi ilyesmit, az simán elmegy!!! :) estére ne egyl banánt...

meg más gyümit se, mert megerjednek a gyomrodban este:S De ha rendszeresen mozogsz, kizárt hogy a gyümölcsukortól hízz...

fontos! mindig előételként edd a gyümit, sose desszertként/utófogásként, mert megerjed a gyomrodban. (pl. ha menzán kompót van, azt mindig előbb eszem meg:D)

3. Mnenyit... nos, ez rajtad áll. Nyilván 1 db banán (kb. 100 kcal) nem annyit tartalmaz mint kb. egy kisebb alma (30 kcal). Nézd meg a kcal értékeket, s úgy dönts.

2011. jan. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ha pár darabot eszek meg (pl. mandarint, az most éppen van itthon) akkor az vacsora kivételével a nap többi szakaszába belefér?

Bár igaz hogy télen amúgy sincs olyan hú de nagy választék.. :S sajnos.. :S

2011. jan. 7. 15:58
 3/14 anonim ***** válasza:
istenem.. ne csináld már hogy a gyümölcstől is fsol.. :S ez annyira gáz, de tényleg.. milyen életed van neked hogy ennyire nem vagy képes elengedni magad?
2011. jan. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
szia! a banános és a szőlőn kívül mindent ehetsz( persze csak este nem ehetsz :)) amm a mandarin pl nagyon jóó tele van c-vitaminnal és nem is hízlal :) soks szerencsét a fogyáshoz :)
2011. jan. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Valóban,szálkásító diétába nem fér bele a gyümölcs.A bennük lévő vitamint is a multivitamin pakk helyettesíti.

Edzés előtt egy alma viszont-szerintem-belefér.

2011. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem fosok basszus, hanem ha már egyszer diétázok, akkor ne feleslegesen csináljam... Egyébként ha súlyt tartanék, akkor tudom hogy lazán beleférne, de mivel kifejezetten fogyni szeretnék, ezért kételkedtem, hogy jó ötlet lenne-e.
2011. jan. 8. 00:19
 7/14 anonim ***** válasza:

érdekes.. én egész nyáron gyümölcsöt zabáltam (szőlő is volt meg minden) mégis fogytam mint a fene.. (pedig hízékony vagyok)

nembaj, ne egyél, több marad nekem :P

2011. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
08.37: ha CSAK gyümit ettél, fehérjét nem, akkor az izmaidból fogyhattál :S Amúgy a gyümi eltelít, mert rengeteg víz van bennük (pl. dinnye nyáron) ezért kevesebbet is kíván az ember.
2011. jan. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
szia!:) figyi,épp olvasgattam itt a kérdéseket,és nem akartam válaszolgatni,de most nem tudom megállni,hogy erre ne válaszoljak.én is ugyanúgy imádom a gyümölcsöket:) ki nem bírnám nélkülük,kedvenc ételeim,és a tél ezért is olyan rossz számomra :( ne vond meg ezektől magad.a fruktóz egy nagyon egyszerű szénhidrát.ez azt jelenti,hogy olyan cukor melyet a szervezet nagyon gyorsan lebont és egyenesen az agy,vagy izmok felhasználják a tevékenységeik során.ez szívódik fel leggyorsabban,és nem rakódik le! tehát bármilyen gyümölcsöt ehetsz,még szőlőt is.a banánnak kicsit magasabb a keményítőtartalma ezért lassabban szívódik fel,szóval abból úgy napi egy elég.:) DE valamire nagyon kell figyelni:gyümölcsöt csak gyümölccsel egyél,ne keverd mással,és éhgyomorra edd,ne pedig ebéd,vacsi, stb után! mert ha utána eszed akkor a gyomrod még az aznapi ebéded is emészti,ezért a gyümölcscukor sem tud azonnal felszívódni.ez nagyon fontos.én úgy szoktam,hogy délelőtt csak gyümölcsöt eszek,amennyit akarok:D és így a vitaminok,értékes enzimek is a szervezetembe jutnak.ja és persze,hogy nem vagyok kövér...(50kg-al sehogy se)
2011. jan. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9:37

nem csak gyümölcsöt ettem.. csak a rendes kaják (sülthús, tojásrántotta stb..) mellé napi kb 2kg-ot még betoltam gyümölcsből (izomból nemigazán fogytam mer olyan bicepszem volt hogy csak na :) és szálkás is voltam)

de nem vagyunk egyformák, ha neked megéri ez a szenvedés a fogyást, akkor hajrá! :)

2011. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!