Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veiroter vagy gumis kikötő?

Veiroter vagy gumis kikötő?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb?
2011. okt. 15. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:

veirotert a kezdöknek nem ajánlanám mert a nem megfelelö használat esetén csak "összehuzza" a lovat ezáltal merevebb lesz és elmarad a hátulja ,egy mesterséges keretbe kényszeríti a lovat szoval folyamatosan nem bisztos ,hogy megéri használni.

kikötö:ezt már használhatják a kezdök is,a zablára közvetlenül a ló szájára fejt ki hatást ez a segédszár futószárazáshoz is használható egyszoval ezel is lehet ártani de egyszerübb mint a veiroter.

2011. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se. Legjobb mindenféle kikötők nélkül. A Veiroterrel a lónak egy hamis keretet ad. Ennél vagy jobban ellazul, vagy pont ellenkezőleg, jobban megfeszül a ló.
2011. okt. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Még nem használtam ilyeneket, szóval ebben "kezdőnek" mondanám magam. Akkor marad a gumis kikötő! :)
2011. okt. 15. 20:51
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
De minek kötöd ki egyáltalán????
2011. okt. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Jó az utólsó kérdés!!

Miért akarod kikötni? Futószárazáshoz kösd ki, gumis kikötővel, esetleg gogh-al, de lovagláshoz ne! A veirotert és társait pedig el kell felejteni, attól nem tanul meg a ló száron menni - lekényszeríted a fejét, az igaz, de ez önmagában még nem eredményezi, hogy használja is a hátulját, átengedi magán a segítségeket, elengedett lesz és nyugis... Egy lovat szárra kell lovagolni, de nem segédszárral, hanem megfelelő comb-, csizma- és testsúlysegítséggel, korrekt szárkezeléssel.

Tapasztalatból mondom (én is voltam kezdő) hogy akármennyire is leszedem a fejét a lónak a segédszárral, ha leveszem róla, ugyanúgy átmegy csillagvizsgálóba, ha nem vagyok képes helyesen szárra lovagolni.

Tanácsom: mindenképp hozzáértő segítségét kérd és tanuld meg szárra lovagolni a lovadat mindenféle hókuszpókusz nélkül.

2011. okt. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én mindkettőt ismerem, szerintem mindenképp a gumis kikötőt válaszd, azzal könnyebb lovagolni, főleg ha nincs rajtad kesztyű. de kesztyűvel is eléggé tud fájni utána a gyűrűs ujjad.
2011. okt. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Futószárazásra gondoltam, csak nem írtam oda. Lovaglásnál nem szeretném használni.
2011. okt. 17. 09:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor mindenképp a gumis kikötőt válaszd.
2011. okt. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kettőnek abszolut más a hatásmechanizmusa.A veiroter nem kezdőlovas, sokkal inkább profi kiképzőeszköz óriási aláhajtást igényel. Amennyire hasznosnak vélik egyesek, annál több kárt lehet vele okozni.Futószáron gumis kikötő, lovaglás a kezed, a derekad, és a lábszárak. Ha ezt jól csinálod,nem fogsz csalódni!
2011. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Gumis kikötőt vettem, és egyre szebben megy vele. Lovaglásnál, kikötő nélkül is ügyesen adja már a fejét :)
2011. dec. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!