Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért félek a lovaktól?...

Miért félek a lovaktól? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon félek a lovaktól,de akarok egyet.

Messziről nagyon tetszenek, de mikor közelebb érek hozzájuk elkezdek remegni.

Simogattam már lovat, de mikor ilyen hangokat adnak ki, ilyen prüszkölés, hapci stb. végig remeg a testem..

miért van ez?


2011. okt. 19. 18:20
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Amugy mi van egy lovardában? vagyis lehet sétálgatni lovak közt?

Mennyibe kerül hogy bemennyek??:)

2011. okt. 19. 21:10
 12/20 anonim ***** válasza:

Bemmenni semmibe se kerül. A lovaglás kerül pénzbe!

Lovak vannak,boxok, istálló ha olyan a lovbarda. Karámok vannak ahol a lovak szabadon legelhetnek és ahova nem lehet bemenni csak ha megkérdezed, nehogy valami bajod legyen nem a te hibádból hanem mondjuk beállsz két olyan ló közé akik utálják egymást és össze rúghatnak úgy hogy te közöttük állsz éppen. Lovasok vannak nekik segíthetsz akár. Mivel a lovasok álltalában ellégé közvetlen emberek ezért ott szinte a legkönnyebb barátokra szert tenni. Igen séálgathaszt simogathatod őket. Többet megtudhaszt róluk. Sok sikert! Előző voltam!

2011. okt. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válasz!

Én azt gondoltam hogy sétálgatok meg simogatom őket meg stb.

Ez nem kerül pénzbe?:)

2011. okt. 20. 14:20
 14/20 anonim ***** válasza:
Nem dehogy! :) Miért kerülne pénzbe hogy lovat simogassál. Pénzbe a tartás és az oktatás kerül. De ez logikus is! Nem kerül pénzbe nyugi! Ha van lovas ismerősöd úgy könnyebb lesz, bemenned egy idegen helyre! De mondjuk nekem se volt, lovas ismerősöm! :) Mwgint előző voltam!
2011. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Amúgy melyik város? :)
2011. okt. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
10%
már ne is haragudj, de HOGY AKARSZ TE LOVAT, AMIKOR FOSOL TŐLÜK... ? előbb tanuljál meg ugratni is, fent maradni akkor, ha bestoppol, ágaskodik,bakol ! tanulj meg vele bánni! tanulj meg biztonságosan tanügetni, könnyűügetni ! tanulj meg biztonságosan vágtázni vadász-, illetve munkavágtában is ! és majd ha tudod, hogy mikor, miből, mennyit kell ennie, és mikor milyen oltást kell kapnia, és nem fosol hozzáérni, akkor gondolkozz a lovon, az pedig a te esetedben, hogy tojsz tőle, 6 évet is igénybe vehet. csíra . szintén 13 éves lány. ;)
2011. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
oké kösz. -.-"
2011. okt. 20. 18:40
 18/20 anonim ***** válasza:
a különös hangok idővel természetessé válnak és megszokod :D én nem félek tőlük, de ha valamilyen próbléma adódik, pl ha vezetem a csődört és közben nyugtalanná válik akkor nagyon meg tudok ilyedni, teljesen bepánikolok. amúgy nem tudom, eleinte én sem mertem bemenni a karámba, de néhány év múlva nagyon szerettem volna lovagolni. aztán az első alkalom után a félelem nagy része megszűnt. aztán elkezdtem lovagolni járni, és szép lassan elmúlt ez az érzés. most már tök természetes hogy bemegyek hozzájuk. :)
2011. okt. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ezzel én is így vagyok. Először egy éve ültem lóhátra, féltem hozzájuk érni, féltem akkor, amikor prüszköltek, akkor, amikor felemelték a fejüket.. Ez nálam is első lóraszállásnál megszűnt. Teljesen máshogy láttam a "világot". Ekkor még nem hittem, hogy 1 év múlva már ugorhatok kisebb akadályokat, mehetek terepen, és abban sem reménykedtem, hogy valaha hallok egy olyan mondatot az edzőmtől, hogy "Na, gyere ide, izzaszd meg X lovat." Nem hittem, hogy valaha is ekkora lovas lesz belőlem. Nem hittem, hogy valaha is hallok dicséretet az edzőmtől. Most másfél éve lovagolok, tudom, nem sok, de rengeteg mindent elértem ennyi idő alatt.
2011. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Tegnap Pesten voltunk,és lehetett simogatni pónikat.

Na hát én ugy gondoltam hogy megprobálok nem félni tőlük,és odamentem..:)

Kicsit féltem,de már nem annyira.

Megsimogattam meg minden és tök aranyos volt.


Köszönöm a Válaszokat!

2011. okt. 23. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!