Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félek a lovaktól?...

Miért félek a lovaktól? Semmilyen logikus magyarázata-magzati tudatosulás, stb. -nincs. Ugyanakkor a lovak is tipikus pánikreakciót produkálnak a közelemben. Valaki?

Figyelt kérdés
2009. febr. 13. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig valószínű, hogy egy múltbéli trauma miattt félsz tőlük, amire akár nem is emléxel, sőt akár lehet, hogy köze incs az igazi lovakhoz, csak pl kisgyerek korodban lovak mentek a tévébne, mikor valami megilyesztett, és az agyad autómatikusan összekötötte a kettőt. Mást nmetok elképzelni, csak úgy spotnán senki nem retteg a lovaktól. Persze a mértük miatt ébreszt valamiféle tisztetet mindenkiben az állat, és félreáll tőle, meg nem bosszantja, de ez nem igazán félelem.

Az, hogy a lovak mért félnek tőled, már egyszerűbb. A lovaknál a nonverbális kommunikáció fontos, és ezt kiterjesztik az emberre is. Tehát a ló szemszögéből nézve: van az ember aki általában nem fél, de ha látja, a gazda is fél, feszült, retteg, akkor neki, mint zsákmányállatnak ez több mint erősen ajánlott. Így szépen be lehet stresszelni a lovat, pusztán azzal, ahogy visekedsz a közelében:) Ennek egyébként az ellenkezőjét szokták használni a lovasok, mikor az állat megilyed, akkor azzal próbálják megnyugtatni az állatot, hogy nem mutatnak félelmet, beszélnek hozzá stb.

2009. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat,azt hiszem igazad lehet az én félelmemmel kapcsolatban,viszont a lovak szemszögéből nem hiszem,mert utánaolvastam a lovak kommunikációjának-szemébenézés,mint kihívás stb.-de ez nem fordult elő,a jelenlétem miatt őrültek meg,de olyannyira,hogy az ápolóik kitessékeltek az istállóból:(
2009. febr. 14. 07:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyilván nagyon izzadtál, mert féltél, ideges voltál. VAgy megérezték a "félelmed" és ők is megriadtak tőle, mert azt hitték, ragadozó van a közelben. VAgy a tusfürdőd, dezodorod, parfümöd, testápolód, akármid illata felerősödött a testet melege, kipárolgása miatt, amit nem viseltek el.
2010. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A félelem okát csak te tudhatod,szerintem valami múltbéli incidensre vezethető vissza. A ló pedig megérzi a félelmed,ezért azt is hiszi,hogy van oka félni valamitől. Próbálj nyugodtan közeledni egy lóhoz,és akkor ő is megnyugszik,hogy nem akarod bántani :)
2012. febr. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!