Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hackamore-al is ellehet érni,...

Hackamore-al is ellehet érni, hogy a ló támaszkodjon, lemenjen szárra, ha ezelőtt még zablával sem volt soha, és még fiatal, nem ismeri magát a támaszkodást?

Figyelt kérdés
A feszítő miatt nem lesz kellemetlen neki, ha fokozatosan rövidítem a szárat? Zablával ha rövidítettem, mindig megemelte a fejét. Most hackamore-al laza száron lovagolok vele, de az a feltételezésem, hogy sikerülne rövidíteni egy kicsit, ha ellazulás után mindig egy nagyon kicsit rövidítenék rajta, de arra gondolok, hogy eleinte még,mikor nem támaszkodik, húznám a száját és ezáltal a feszítő is érvénybe lépne. Ötletek? Köszönöm előre is .
2011. okt. 22. 22:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
2011. okt. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
természetesen szárra lehet lovagolni, de nem úgy, ahogy te gondolod, vagyis nem mindig csak rövidítesz a száron, amíg keretbe nem kényszeríted, hanem a hagyományos zablához hasonló "szár rátart, ha enged engedek" módszerrel tudod összelovagolni. fiatal lónál azért nem biztos, hogy érdemes, mivel még hajlamos lehet kisebb ellenszegülésekre, ilyenkor pedig ha hackamore-ral hatsz az orrnyergére, az bizony erős tud lenni.
2011. okt. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
nem azért tettem rá hackamore-t, mert merev a nyaka, hanem mert tetszett, és ki akartam próbálni, kaptam kölcsön,bevált, és vettem magamnak egyet, ennyi. A szájasat meg nemtudom hányszor mondtam, hogy elirtam, orrt akartam írni,de száj lett,ennyi. Köszi mindenkinek
2011. okt. 23. 17:27
 14/20 A kérdező kommentje:
fiatal alatt azt értem, 4 éves a ló, egy éve csikózablával volt lovagolva.
2011. okt. 23. 17:28
 15/20 anonim ***** válasza:
nem azt kell nézni,hogy neked mi tetszik hanem olyan eszközt kell választani ami megfelel a ló számára.SS
2011. okt. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A 4 éves még csikó,nem kéne csikózabla helyett mást rárakni.
2011. okt. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Valóban a hackamore egy szájrész (zabla) nélküli kantár. Elrontott megkeményített szájú lovaknál alkalmazzák!Mindent elérhetsz vele, amit egy zablával el tudsz érni. A ló nem akkor támaszkodik amikor 150 kilóval húzza a kezedet! Nem lesz kellemetlen számára a hackamore, mert valójában nem kell húznod, és ne a hátrahúzó kéz igazítsa fel a lovat,hanem az előrehajtó segítségek!A zablával azért emelte fel a fejét mert félt a zablától,vagy a kezedtől, és íly módon próbált menekülni.A feszítő jelleg kissé másképpen működik, mint egy feszítő, vagy feszítő jellegű zablánál.A szármérték rövidítésnél mindig ügyelj arra, hogy először az előrehajtó segítségek, aztán a szár rövidítése! Arra ügyelj, hogy a lónak a hackamore-t meg kell ismerni. Nem lehet belerángatás, ennél a szerszámnál egy belerángatás veszélyesebb lehet, mint zablánál. Gondolj arra, hogy a hackamore a ló orrcsontjára hat, és egy rendes megfeszítésnél a lónál olyan érzést vált ki, mintha befognád az orrodat.Valójában egy folytó hatással van a lóra.Nagyon fontos dolog a hackamore helyes beállítása!!!!! Csak érdekesség képpen a kettőt kombinálhatod, együtt is használhatod, mármint a hackamore-t és a csikó zablát,természetesen két szárral.A hackamore-on lévő szár legyen egy kevéssel rövidebb és ez hasson először a lóra. Hackamore-hoz szoktatásnál nem egy rossz dolog. Egyébként a hackamore használatát neked is meg kel tanulni, és meg kell szoknod.Azt még hadd mondja el, hogy díjlovaglásban nincs engedélyezve!
2011. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Amit a linken látok, az szerintem "Bosal" és nem hackamore!
2011. dec. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem tud, mert támaszkodáskor a zablára támaszkodik, és most nincs zabla a szájába.
2011. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
El lehet érni a támaszkodást, de ehhez a zabla nélküli kantárnak tökéletesen kell passzolnia a ló fejére. Különben egy hajlításnál elcsúszhat és máris megszűnik a támaszkodás
nov. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!